Başvuru Red gerekçesi= 2009-7 sayılı genelge?

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Kursa gitmek için hizmet içi eğitime başvurmuştuk başvuru red edilmiş red gerekçeleri şöyle:
"2009-7 sayılı genelgede belirtilen öncelik kriterlerine göre başvurunuz reddedildi. "

Bu genelgenin linkini verebilirimisiniz neden red edildiğimi öğrenmem gerek. :)

merak ettim yalnız neden reddedildiğini cisco kursu sanırım reddedilen biz öncelikli değilsek kim öncelikli? (genelge uzun okumayı gözüm kesmedi)

Öncelik Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmenlerininmiş. :shock:

Benimki de her zaman olduğu gibi reddedilmiş... Bir şey söylemek istemiyorum....

hasari' Alıntı:
Kursa gitmek için hizmet içi eğitime başvurmuştuk başvuru red edilmiş red gerekçeleri şöyle:
"2009-7 sayılı genelgede belirtilen öncelik kriterlerine göre başvurunuz reddedildi. "
Hocam aynı dertten ben de muzdaribim, hem de 2 sefer geçen yıl ve bu yıl cisco kursuna başvuru yapmama rağmen önceliğim(NOT:Böte mezunuyum) olmadığı için kabul etmediler. Biraz araştırınca önceliğin eğitici formatör ve meslek lisesinde çalışan arkadaşlar olduğu sonucuna ulaştım. Bu durumda bizlerin bu tür kursları alması ne yazık ki hayalden öteye gitmiyor :( :( :(

Bu arada 2009/7 nolu genelge ve ekleri

Ekli dosyalar

• CiscoAgEgitimMerkeziProgramEkleri.rar
    2.2 MB · Görüntüleme: 77
Çokta heveslenmiştim neyse sağlık olsun, bir daha bir daha başvuruz. Takii kabul edilinceye kadar. Olmadı bu kursu alan eğiticilerden alırız kursu. :)

@caylakcekirge hocam dosyar için tşkler.

Ben Eğitici Formatörüm - Bu arada bilimşim Tek. Öğrt. yim. 2 yıldır yılda 5 kursa başvuruyorum. ama 1 kursa gittim. Onada başvurmamıştım reysen aldılar.
Bunu savunma yapmak için söylemiyorum. Bende de red gereçeleri kursiyerler Rastgele seçilmiştir oluyor.

savunma yapmak için söylemiyorum.

kimi alıyorlar bu kurslara vallaha merak ettim.

Ekli dosyalar

• resim.jpg
    resim.jpg
    33.6 KB · Görüntüleme: 1,348
bende araştırdım o genelgeyi teknik liselerdeki bilişimcilerin önceliği olduğunu gördüm, ncok istiyordum cisco kursunu almayı :(

elrond' Alıntı:
SINIF ÖĞRETMENLERİNİN YANİ
hocam sınıf öğretmenlerinin önceliği olması İMKANSIZ çünkü verilen kurs BTT ve Discovery 1.
.
kursu alanlardan BEKLENTİLERİ de aldıkları bu kursu öğrencilere aktarmaları. yani bu eğitimi aldıktan sonra EĞİTMEN oluyorsunuz. kendi öğrencilerinize BTT ve Discovery 1 kursu verebiliyorsunuz.

ilköğretimde bu kursu kime vereceksiniz hocam ? BTT diye bir dersmi var ilköğretimde.

size red cevabı gelmiş :)
hizmet içi eğitim kursları için yağtığım tüm başvurular silinmiş, başımı vurmakla kalmışım resmen :)

BaRBaRYaN35' Alıntı:
elrond' Alıntı:
hocam sınıf öğretmenlerinin önceliği olması İMKANSIZ çünkü verilen kurs BTT ve Discovery 1.
.
kursu alanlardan BEKLENTİLERİ de aldıkları bu kursu öğrencilere aktarmaları. yani bu eğitimi aldıktan sonra EĞİTMEN oluyorsunuz. kendi öğrencilerinize BTT ve Discovery 1 kursu verebiliyorsunuz.

ilköğretimde bu kursu kime vereceksiniz hocam ? BTT diye bir dersmi var ilköğretimde.
Neden illaki bu dersi vermek mi geriyor? :shock:

Biz ilgi alanlarımıza göre php ,asp yada başka şeyler öğreniyoruz bunların hiçbirininde dersini vermiyoruz. Örneğin çok sevdiğim photoshopun bile hiç kimseye anlatmadım. Bizim amacımız kendimizi geliştirmek yoksa kursa katılmışız katılmamışız çokta önemli değil. Bende böteliyim isterdimki meb bu öğrenme hakkını bizede verseydi. Neyse sağlık olsun bizde videolardan öğreniriz. :)

hasari' Alıntı:
BaRBaRYaN35' Alıntı:
elrond' Alıntı:
.

Neden illaki bu dersi vermek mi geriyor? :shock:

Biz ilgi alanlarımıza göre php ,asp yada başka şeyler öğreniyoruz bunların hiçbirininde dersini vermiyoruz. Örneğin çok sevdiğim photoshopun bile hiç kimseye anlatmadım. Bizim amacımız kendimizi geliştirmek yoksa kursa katılmışız katılmamışız çokta önemli değil. Bende böteliyim isterdimki meb bu öğrenme hakkını bizede verseydi. Neyse sağlık olsun bizde videolardan öğreniriz. :)

sen photoshopu bana öğret hasari hocam :)
çok memnun olurum :D

aynı nedenle cisco kursum benim de red edilmiş :cry: valla ben de çok heveslenmiştim... :-1: :-1:

Ooze' Alıntı:
aynı nedenle cisco kursum benim de red edilmiş :cry: valla ben de çok heveslenmiştim... :-1: :-1:

Ben hiç heveslenmedim, heveslenmem de zaten. Biliyorum, kabul edilmeyecek. Sadece bu değil, kaç defa başvuru yaptım... Ümidim yok ama başvurmaya devam edeceğim, ama bu işler rastgele değil de torpille yapılıyorsa, hakkımı helal eder miyim bilinmez...

Cisco ağ eğitim merkezleri genelgesini iyi incelerseniz, bu merkezlerin meslek liseleri bünyesinde açıldığını göreceksiniz. Dolayısı ile bu kursların hedef kitlesi meslek liselerinde görev yapan elektrik-elektronik ve bilişim teknolojileri öğretmenleridir. Ben de geçen martta bu eğitimi aldım ve okulumda cicsco netacad açıldı. Önümüzdeki gnlerde netacad eğitim merkezleri seminerine ve ccna discovery 234 eğitimlerine katılarak , okulumuzdaki eğitimleri aktif hala getireceğiz. Bu kurslara eğiticiler değil genellikle yukarda saydığım branşlardan öğretmenler alınıyor. sadece ön bir kursta her ilden iki eğitici formatör bu kursa alınmıştı. onlar da mahalli faaliyet olarak bu kuırsları açıyorlar. ilinizde takip edip katılabilirsiniz.

ebfo45' Alıntı:
Cisco ağ eğitim merkezleri genelgesini iyi incelerseniz, bu merkezlerin meslek liseleri bünyesinde açıldığını göreceksiniz. Dolayısı ile bu kursların hedef kitlesi meslek liselerinde görev yapan elektrik-elektronik ve bilişim teknolojileri öğretmenleridir. Ben de geçen martta bu eğitimi aldım ve okulumda cicsco netacad açıldı. Önümüzdeki gnlerde netacad eğitim merkezleri seminerine ve ccna discovery 234 eğitimlerine katılarak , okulumuzdaki eğitimleri aktif hala getireceğiz. Bu kurslara eğiticiler değil genellikle yukarda saydığım branşlardan öğretmenler alınıyor. sadece ön bir kursta her ilden iki eğitici formatör bu kursa alınmıştı. onlar da mahalli faaliyet olarak bu kuırsları açıyorlar. ilinizde takip edip katılabilirsiniz.

Mahalli kurstan aynı verimi alamayacağımı düşündüğüm için tereddütlüyüm... Üstelik 25 gün boyunca saat 17.00'de başlayacak seminer, gel de katıl...

Of yaaa benimki de reddedilmiş, o kadar da heveslenmiş, plan yapmıştım. Arkadaşlarım ilköğretimdeydiler, geçen sene onları ilk başvuruda almışlardı, haksızlık ama.

Gülpınar hocam , kursa öğretmen seçiminin adil bir şekilde yapıldığını yakinen biliyorum. Geçen sene kursa başvuran az olduğu için ilköğretim öğretmenleri alınmıştır ama bu sene başvuran çok olduğu için onlara sıra gelmemiştir.

Konuyla ilgili daha ayrıntılı açıklamaya yapayım.
Kursa katılacaklar belirlenirken Excel sayfasına isimleri listeleniyor. Öncelikle Mesleki ve Teknik liseler belirleniyor. Bunların içinden Y.Lisans /Doktora yapanları önceliklidir. Ardından kıdem yılına göre en gençlere öncelik vererek geri kalanları tamamlanıyor Eksik kaldığı durumda da İlköğretim / Düz Liselerdeki hocalarımız yine kıdem yılı az olandan başlayıp seçiliyor. Kim hazırlarsa hazırlasın aynı kişiler çıkacaktır.
Geçen sene cisco kırslarına pek başvuru olmadığı için ilköğretimden de bir çok öğretmen alındı. Ama bu sene 20 kişilik kursa 200 kişi başvuruyor. Seçerken de cidden objektif olunuyor.

Geri