Baskı ücreti ne kadar?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Bir yarışma için 70*50 ebatlarında bir baskı almak istiyorum ama nereden alınır, nasıl yapmak lazım bilmiyorum. Kargo ile gönderen, daha önce almış olup tavsiye verebilecek var mı? Ücret ne kadar olur?
Teşekkür ederim.

3d de 70 x50 cm baskı alanı olan yazıcı çok nadir kişide vardır hocam çizimi parçalayıp öyle baskı aldırabilirsiniz

Bir tane ise matbaada 20-30 ₺ arası yapıyorlar. İnternette kargo vs ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Hatta okulunuz işlerini gören matbaa varsa arayıp fiyat alın. Sayı artınca 15 ₺ kadar düşüyorlar.
Eğer pano gibi bir yere yerleştirecekseniz a4 renkliyazıcı ile poster bastırma ayarı ile yazdırıp birleştirebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Pdf programlarındaki poster ayarını bile kullanabilirsiniz.

İnternette baktım, kargo dahil 26.5 ₺ yazıyor.. www.basiver.com vs

Hocam böyle bir yer var ama Vinil Branda Afiş Dijital Baskı (70x50 cm) (260 gr) fiyatta 42tl kargo hariç, çok anlamam bu işlerden, Vinil Branda kalitesiz mi olur?

Bir tane ise matbaada 20-30 ₺ arası yapıyorlar. İnternette kargo vs ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Hatta okulunuz işlerini gören matbaa varsa arayıp fiyat alın. Sayı artınca 15 ₺ kadar düşüyorlar.
Eğer pano gibi bir yere yerleştirecekseniz a4 renkliyazıcı ile poster bastırma ayarı ile yazdırıp birleştirebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Pdf programlarındaki poster ayarını bile kullanabilirsiniz.

İnternette baktım, kargo dahil 26.5 ₺ yazıyor.. www.basiver.com vs
Hocam 1 tane alacağım, okulumun işlerini gören yer biraz uzakta gidip gelmek kendi ücretinden çok fazla tutuyor.
26.5 mu, çok iyi değil mi hocam, bende buldum ama 42tl ve kargo hariç.
Panoya değil hocam elimde birkaç tane FOTOBLOK var, amacım bu fotobloğa afişi yerleştirip, ŞÖVALE üzerinde durması, gelenleri bilgilendirmek yani.
Elimizde renkli yazıcı var ama a4 basıyor hocam, dediğiniz gibi POSTER BASTIRMA ayarından birleştirip yapabilir miyim?

Yazın reklamcıdan 2 tane baskı aldım teknofest için. Kağıda bastılar. Boyutu unuttum. Büyüktü baya. İkisine 100 tl vermiştim. Baskıyı tabelacılardan alabilirsiniz.

Sizinki çok büyükmüş hocam ama fiyatı çok uygun yapmışlar, inşallah uygun fiyata yaparlar.
Normal kağıt ve fotoğraf kağıdı çok fark eder mi hocam basarken?
Normal kağıt dediğim a4 kağıdı gibi ince kağıt değil. Fotoğraf kağıdı gibi kalında değildi. Muşambaya mı bassak diye düşündük ama nasılsa tekrar kullanmayacağız diye kağıda bastık. Parlak kağıttı ama. Baskı alınca net ve parlak durdu baskı.

Basmadan önce kağıda bakarsınız karar verirsiniz diye düşünüyorum.

Tübitak 4006 baskılarını da aynı kağıtlara basmıştık.

Normal kağıt dediğim a4 kağıdı gibi ince kağıt değil. Fotoğraf kağıdı gibi kalında değildi. Muşambaya mı bassak diye düşündük ama nasılsa tekrar kullanmayacağız diye kağıda bastık. Parlak kağıttı ama. Baskı alınca net ve parlak durdu baskı.

Basmadan önce kağıda bakarsınız karar verirsiniz diye düşünüyorum.
Allah razı olsun hocam, çok teşekkür ederim, verdiğiniz bilgiler çok işime yarayacak.

Allah razı olsun hocam, çok teşekkür ederim, verdiğiniz bilgiler çok işime yarayacak.
Kolay gelsin. Birkaç reklamcıya sorun ve kağıda bakın. Fiyat farkına değer mi karar verin. Fiyat farkı çıkacaktır bence illaki. Çünkü bizim okul farklı işleri farklı yerlere yaptırıyor.

Geri