Başıma gelmez demeyin.

Kodla Büyü

bigeast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. 2008-2013 yılları arasında çalıştığım Uşak ilinde adıma şirket kurma girişimi ve sahte hatlar açılarak kredi kartı dolandırıcılığı olayı gerçekleşmiş millet mahkemeye verince haberim oldu. E- devletten adınıza kayıtlı hatları sorgulatın ve aynı zamanda haberiniz olmadan icra davası gibi saçma girişimler varsa gerekli mercilere müracat edin. Asayiş şube, emniyet, savcılık uğraş dur...

GSM operatörleri iletişim merkezlerinde çalışan arkadaşlar her türlü bilgimize kolaylıkla ulaşabiliyor ve her türlü yere servis edebiliyorlar. Anne kızlık soyadı gibi basit güvenlik önlemleri ile bu dolandırıcılıkların önüne nasıl geçilecek onuda bilmiyorum.

Asayiş şubeye bugün ifade verdim, sayfalarca yazı ve imza örnekleri verdim. Şanlıurfaya gidecekmiş örnekler orada incelenecekmiş kaç aydan gelir belli değil. Dolar ve Euro çekilmiş milletin kredi kartlarından. Şimdi yapmam gereken nedir onu da bilmiyorum. Hattı açan iletişim bayiinden şikayetçi oldum ifade verirken bilmiyorum ne olacak . Bugün aptal gibi gezdim okul koridorlarında...
Yüklü miktarda dolandırıcılık yapılmış hat üzerinden.
İşin içinde şerefiniz ,namusunuz ve mesleğiniz var, gidip gelirken bile gözlerim doluyor emniyete.

Geçmiş olsun hocam, başına 2 kere gelmiş biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. 2 kere de benim adıma hat açtılar. 1.sinde zamanında fark ettim, savcılık, imza yazı örneği yarım gün uğraştım. 2.sinde maalesef birisini dolandırmışlar, her gün e-devlet'e girmediğimden dolayı. Onda da karakol vs. bir sürü uğraştık. Allah'tan birincide yaşadığım olayın evrakları vardı, onları sundum savcılığa. Şimdilik bir sorun kalmadı diye biliyorum. Ama haftada 1 kere e-devlet uygulamasına girip adıma hat açılmış mı kontrol etmekten yoruldum. Herkese ara ara kişisel bilgilerini kontrol etmelerini şiddetle öneririm e-devlet uygulaması üzerinden. Size de tekrar dan geçmiş olsun, umarım canınız daha fazla sıkılmadan bu olayı çözersiniz.

Aslında daha komiği ve acısı ne biliyormusunuz, burada Adalet sistemi tamamen suçluyu korumaya yönelik. Aynı zamanda Greencard'lı Amerika göçmeniyim. Daha 1 hafta önce oradaydım. Orada bir suç işlediğinizde Adalet sistemi tepenize öyle bir çöküyor ki ister vatandaş olun, ister göçmen; suçunuz ve cezası neyse adam gibi ödüyorsunuz yada yatıyorsunuz gerektiği kadar. Arkadaşım gözümün önünde fazladan avladığı bir balık için 470$ cezayı ödeyip, üzerine de balığı kaptırınca demek ki dedim ADALET bu olsa gerek. Kimse sizden kişisel bilgilerinizi istemediği gibi, yalan beyan en önemli suçlardan biri. Burada ise ADALET sistemi adam gibi çalışmadığı için, yok çipli kredi kartı, yok şifre girişi, yok karekodlu çek vs vs... Aklı öldürürsen ahlâk da ölür. Akıl ve ahlâk öldüğünde millet bölünür. Kadıyı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür. Fatih Sultan Mehmed Han

phantosos' Alıntı:
Geçmiş olsun hocam, başına 2 kere gelmiş biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. 2 kere de benim adıma hat açtılar. 1.sinde zamanında fark ettim, savcılık, imza yazı örneği yarım gün uğraştım. 2.sinde maalesef birisini dolandırmışlar, her gün e-devlet'e girmediğimden dolayı. Onda da karakol vs. bir sürü uğraştık. Allah'tan birincide yaşadığım olayın evrakları vardı, onları sundum savcılığa. Şimdilik bir sorun kalmadı diye biliyorum. Ama haftada 1 kere e-devlet uygulamasına girip adıma hat açılmış mı kontrol etmekten yoruldum. Herkese ara ara kişisel bilgilerini kontrol etmelerini şiddetle öneririm e-devlet uygulaması üzerinden. Size de tekrar dan geçmiş olsun, umarım canınız daha fazla sıkılmadan bu olayı çözersiniz.

Kriminal yazı örneği ve imza kaç günden sonuçlanıyor hocam? Ben kayserideyim kriminal inceleme için şanlıurfaya gitti evraklar.anlamadım gitti.Polis ne öğretmenisin dedi? Bilgisayar deyince sanki suçluymuşum gibi davranmaya başladı. Utanmasam ağlayacaktım.
Allah razı olsun iyi dilekleriniz için.

Polisinde işgüzarlığı sizi üzmüş geçmiş olsun hocam tez zamanda sorunsuz atlatırsınız inşallah.

çok geçmiş olsun hocam yarın hemen e-devlet şifresi almaya gidiyorum postaneye :eek:

Geçmiş olsun hocam.
**melike**' Alıntı:
çok geçmiş olsun hocam yarın hemen e-devlet şifresi almaya gidiyorum postaneye :eek:

E-devlet şifresi için postaneye gitmenize gerek yok.

Banka web siteleri aracılığıyla e devlete giriş yapabilirsiniz.

Evet hocam benimde uşak ta 2 tane hat açmışlar üstüme. E devletten bakarak haberime geçti. birisinin sonu 41 birisinin sonu 42 . Birisi vodafone. yazdım hemen kapattılar. Birisi turkcell hala uğraşıyorum. Turkcell uğraştıyor kapattırırken.
BTK YA şikayet ettim en son. bakalım ne olacak

sertokus' Alıntı:
Evet hocam benimde uşak ta 2 tane hat açmışlar üstüme. E devletten bakarak haberime geçti. birisinin sonu 41 birisinin sonu 42 . Birisi vodafone. yazdım hemen kapattılar. Birisi turkcell hala uğraşıyorum. Turkcell uğraştıyor kapattırırken.
BTK YA şikayet ettim en son. bakalım ne olacak

Hocam e-devletten mahkeme davası sorgula kısmınada sık sık bakman gerekiyormuş. buradan adımıza açılmış dava dosyalarını görüyormuşuz.

sayende ttnette kalmış olan 7tl mi geri istedim :) umarım senin sorunun da en kısa sürede düzelir

geçende beni de dolandırıcılar aradı. adımı soyadımı biliyorlardı. geçen sene yaptırdığınız sağlık sigortası için aradık dediler. ben de anladım durumu, bastım fırçayı. kapatırken tehdit etti aklı sıra, 1800 tl'lik faturayı ... okuluna göndereceğiz dediler. 2 yıl önce il dışı tayin olmuştum. yeni okulumu bilmiyorlar. işin ilginç yanı eski okul halkbankası hesabımda kayıtlı! güncellemeye üşenmiştim. ilk fırsatta halkbankasına gidip şikayetçi olacağım, tabi bimer'e de yazacağım...

Bir iki gün önce haber sitelerinde felan çıktı 70 milyon kişinin adres bilgileri vs çalındı ve yayınlandı diye.70 milyon olmasa da bir çok kişinin bilgilerine ulaşmak mümkün.Bunun sonuçlarıda ortada.Birde doğrulama için sorulan anne kızlık soyadı artık çok kolay ulaşılır durumda(gün geçtikçe daha da kolay ulaşılır olacak annelerin iki soyisim kullanması sebebiyle)Facebooka bakıyorum adam annsesini dayısını okuduğu okulu vs hatta gün içinde gezdiği mekanları bile paylaşıyor.Bu gibi dolandırıcılık durumlarına gün geçtikçe daha çok rastlayacaz.
Bankacı bir arkadaşımın face hesabını çalıp arkadaş listesindekilere bizim banka 1000 tl promosyon veriyor, kredi kartının fotosunu önlü arkalı at diye mesaj yazıyor.Kredi kartı yetmez belki deyip kendi fotoğrafını çekip atan insan var :)
Bilişim eğitimi şart ama ağa babalar tam olarak ne zaman kabul edecekler.

geçmiş olsun hocam, Allah sabır versin.. bende korktum, şoyleki siirtte yaşarken 2 sene once üzerime hat tanımlı olduğunu öğrendim turkcelden, sonra karakola gidip durumu bildirdim "patetes hat" diyolarmış bu duruma..bişe olmaz diye tutanak filan tutmadık, unutup gittim sonra bende şimdi formda görünce tekrardan bi karakola uğramak lazım sanırım.

geçmiş olsun. devlet bi el atsada şu kimlik fotokopisi işinden biran önce vazgeçilse. yıllardır çok kişinin canı yandı ama değişen bişey yok. bir kimlik fotokopisiyle şirket kuruluyor.

Geri