Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Başıma gelmez demeyin.

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında alonewolfselman tarafından paylaşıldı.

1. alonewolfselman

alonewolfselman Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhaba arkadaşlar. 2008-2013 yılları arasında çalıştığım Uşak ilinde adıma şirket kurma girişimi ve sahte hatlar açılarak kredi kartı dolandırıcılığı olayı gerçekleşmiş millet mahkemeye verince haberim oldu. E- devletten adınıza kayıtlı hatları sorgulatın ve aynı zamanda haberiniz olmadan icra davası gibi saçma girişimler varsa gerekli mercilere müracat edin. Asayiş şube, emniyet, savcılık uğraş dur...

GSM operatörleri iletişim merkezlerinde çalışan arkadaşlar her türlü bilgimize kolaylıkla ulaşabiliyor ve her türlü yere servis edebiliyorlar. Anne kızlık soyadı gibi basit güvenlik önlemleri ile bu dolandırıcılıkların önüne nasıl geçilecek onuda bilmiyorum.

2. TeArDrOpS

TeArDrOpS Site Gezgini

Geçmiş olsun

3. bomax01

bomax01 Süper Üye Süper Üye

Hocam geçmiş olsun.

Dediğiniz gibi başıma gelmez dememeli. :alkis:

4. habibocak

habibocak Üye

Geçmiş olsun Hocam.

5. alonewolfselman

Asayiş şubeye bugün ifade verdim, sayfalarca yazı ve imza örnekleri verdim. Şanlıurfaya gidecekmiş örnekler orada incelenecekmiş kaç aydan gelir belli değil. Dolar ve Euro çekilmiş milletin kredi kartlarından. Şimdi yapmam gereken nedir onu da bilmiyorum. Hattı açan iletişim bayiinden şikayetçi oldum ifade verirken bilmiyorum ne olacak . Bugün aptal gibi gezdim okul koridorlarında...
    Yüklü miktarda dolandırıcılık yapılmış hat üzerinden.
    İşin içinde şerefiniz ,namusunuz ve mesleğiniz var, gidip gelirken bile gözlerim doluyor emniyete.

6. teknogenclik

teknogenclik Seçkin Üye Seçkin Üye

Geçmiş olsun hocam. İnş en kısa zamanda lehinize çözülür

7. seasun

seasun Seçkin Üye Seçkin Üye

çok geçmiş olsun hocam, Allah yardımcın olsun...

8. phantosos

phantosos Seçkin Üye Seçkin Üye

Geçmiş olsun hocam, başına 2 kere gelmiş biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. 2 kere de benim adıma hat açtılar. 1.sinde zamanında fark ettim, savcılık, imza yazı örneği yarım gün uğraştım. 2.sinde maalesef birisini dolandırmışlar, her gün e-devlet'e girmediğimden dolayı. Onda da karakol vs. bir sürü uğraştık. Allah'tan birincide yaşadığım olayın evrakları vardı, onları sundum savcılığa. Şimdilik bir sorun kalmadı diye biliyorum. Ama haftada 1 kere e-devlet uygulamasına girip adıma hat açılmış mı kontrol etmekten yoruldum. Herkese ara ara kişisel bilgilerini kontrol etmelerini şiddetle öneririm e-devlet uygulaması üzerinden. Size de tekrar dan geçmiş olsun, umarım canınız daha fazla sıkılmadan bu olayı çözersiniz.

9. phantosos

phantosos Seçkin Üye Seçkin Üye

Aslında daha komiği ve acısı ne biliyormusunuz, burada Adalet sistemi tamamen suçluyu korumaya yönelik. Aynı zamanda Greencard'lı Amerika göçmeniyim. Daha 1 hafta önce oradaydım. Orada bir suç işlediğinizde Adalet sistemi tepenize öyle bir çöküyor ki ister vatandaş olun, ister göçmen; suçunuz ve cezası neyse adam gibi ödüyorsunuz yada yatıyorsunuz gerektiği kadar. Arkadaşım gözümün önünde fazladan avladığı bir balık için 470$ cezayı ödeyip, üzerine de balığı kaptırınca demek ki dedim ADALET bu olsa gerek. Kimse sizden kişisel bilgilerinizi istemediği gibi, yalan beyan en önemli suçlardan biri. Burada ise ADALET sistemi adam gibi çalışmadığı için, yok çipli kredi kartı, yok şifre girişi, yok karekodlu çek vs vs... Aklı öldürürsen ahlâk da ölür. Akıl ve ahlâk öldüğünde millet bölünür. Kadıyı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür. Fatih Sultan Mehmed Han

10. alonewolfselman

Kriminal yazı örneği ve imza kaç günden sonuçlanıyor hocam? Ben kayserideyim kriminal inceleme için şanlıurfaya gitti evraklar.anlamadım gitti.Polis ne öğretmenisin dedi? Bilgisayar deyince sanki suçluymuşum gibi davranmaya başladı. Utanmasam ağlayacaktım.
    Allah razı olsun iyi dilekleriniz için.

11. SYSOP

SYSOP Seçkin Üye Seçkin Üye

Polisinde işgüzarlığı sizi üzmüş geçmiş olsun hocam tez zamanda sorunsuz atlatırsınız inşallah.

12. **melike**

**melike** Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

çok geçmiş olsun hocam yarın hemen e-devlet şifresi almaya gidiyorum postaneye :eek:

13. webcevap

webcevap Seçkin Üye Seçkin Üye

Geçmiş olsun hocam.
    E-devlet şifresi için postaneye gitmenize gerek yok.

Banka web siteleri aracılığıyla e devlete giriş yapabilirsiniz.

14. Aydın ÖZTÜRK

Aydın ÖZTÜRK Aktif Üye

Çok geçmiş olsun hocam. Size bunu yapanların Allah yaptıklarını yanlarına kar bırakmasın

15. alonewolfselman

16. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Evet hocam benimde uşak ta 2 tane hat açmışlar üstüme. E devletten bakarak haberime geçti. birisinin sonu 41 birisinin sonu 42 . Birisi vodafone. yazdım hemen kapattılar. Birisi turkcell hala uğraşıyorum. Turkcell uğraştıyor kapattırırken.
    BTK YA şikayet ettim en son. bakalım ne olacak

17. tzcn

tzcn Seçkin Üye Seçkin Üye

Çok geçmiş olsun arkadaşlar.

18. alonewolfselman

Hocam e-devletten mahkeme davası sorgula kısmınada sık sık bakman gerekiyormuş. buradan adımıza açılmış dava dosyalarını görüyormuşuz.

19. sevdiceğim

sevdiceğim Süper Üye Süper Üye

geçmiş olsun hocam

20. diemoss

diemoss Aktif Üye

Çok geçmiş olsun hocam tez zamanda sorununuzu atlatırsınız inşallah.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal