Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

başıma gelen doladırıcılık olayımı

Konu, 'Her Telden' kısmında yuca tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. yuca

yuca Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar başına gelen var mı sormak istedim. beni arayan şahıs 12 bankanın referansıyla danışmanlık hizmeti veriyormuş. kredi kartımın ilk 8 hanesini söyleyip devamını söylememi istedi. bende vermedim ama ilk 8 hanesini nerden öğrendin diye sordum bankanız verdi dedi.

kartın ilk 8 hanesini onayladım yani onun söylediği numaraların doğru olduğunu söyledim. başıan gelen var mı ya da bunu benzer sıkıntı yaşayan var mı?

2. hayrettintiryaki

hayrettintiryaki Seçkin Üye Seçkin Üye

bankayı mahkemeye verin hocam

3. ziyaunal

ziyaunal Seçkin Üye Seçkin Üye

oğlum bak git demek lazım bunlara

4. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Ben danışman istemiyorum deyip kapatsaydınız.

5. abtani

abtani Seçkin Üye Seçkin Üye

Konuyu bankanız ile paylaşın.Kredi kartı harcamalarınıza bakın,sizin kart numarası ile işlem yapmışlarmı?

6. yuca

yuca Seçkin Üye Seçkin Üye

bankayı aradım müşteri hizmetleri bankanın kesinlikle müşteriye ait bilgileri paylaşmadığını söyledi. kartım yenileyelim dedi. ya bu arada bu dolandırıcılık olayı bile kart yenileme bahanesiyle -ki en 5 tl alıyorlar- yine bankalara yarıyor. şu an kartta bir sorun yok. Allah a şükür. arayan dangalağa hiç bir bilgi vermedim. dediğiniz gibi hizmet almak istemiyorum dedim. birde arkadan sesler geliyor sanki mühim bir kuruluşmuş gibi arkadan çalışan insan sesleri geliyor

7. soouuk

soouuk Seçkin Üye Seçkin Üye

Öğrenciyken Telemarketing yapan bir firmada çalışmıştım.Bize öyle taktikler öğrettiler ki,rastgele çevirdiğimiz bir numaradaki adamın adını soyadını adresini ve kart bilgilerini alıp satış gerçekleştirebiliyorduk.bankanızı öğrendilerse Kredi kartının ilk 8 hanesi zaten bilinir.Önemli olan geri kalan kısmı zaten..Biz o şekilde Hizmet kartı satıyorduk.Aslında güzel bir sistemdi ama yine de işi etik bulmadığım için ayrılmıştım o zamanlar..

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal