başıma gelen doladırıcılık olayımı

Kodla Büyü

yuca

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar başına gelen var mı sormak istedim. beni arayan şahıs 12 bankanın referansıyla danışmanlık hizmeti veriyormuş. kredi kartımın ilk 8 hanesini söyleyip devamını söylememi istedi. bende vermedim ama ilk 8 hanesini nerden öğrendin diye sordum bankanız verdi dedi.

kartın ilk 8 hanesini onayladım yani onun söylediği numaraların doğru olduğunu söyledim. başıan gelen var mı ya da bunu benzer sıkıntı yaşayan var mı?

Konuyu bankanız ile paylaşın.Kredi kartı harcamalarınıza bakın,sizin kart numarası ile işlem yapmışlarmı?

bankayı aradım müşteri hizmetleri bankanın kesinlikle müşteriye ait bilgileri paylaşmadığını söyledi. kartım yenileyelim dedi. ya bu arada bu dolandırıcılık olayı bile kart yenileme bahanesiyle -ki en 5 tl alıyorlar- yine bankalara yarıyor. şu an kartta bir sorun yok. Allah a şükür. arayan dangalağa hiç bir bilgi vermedim. dediğiniz gibi hizmet almak istemiyorum dedim. birde arkadan sesler geliyor sanki mühim bir kuruluşmuş gibi arkadan çalışan insan sesleri geliyor

Öğrenciyken Telemarketing yapan bir firmada çalışmıştım.Bize öyle taktikler öğrettiler ki,rastgele çevirdiğimiz bir numaradaki adamın adını soyadını adresini ve kart bilgilerini alıp satış gerçekleştirebiliyorduk.bankanızı öğrendilerse Kredi kartının ilk 8 hanesi zaten bilinir.Önemli olan geri kalan kısmı zaten..Biz o şekilde Hizmet kartı satıyorduk.Aslında güzel bir sistemdi ama yine de işi etik bulmadığım için ayrılmıştım o zamanlar..

Geri