Başbakan: Biz milleti, memurlar sadece kendini düşünüyor..

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Başbakan Tayyip Erdoğan, dün Kazakistan’ın başkenti Astana’dan ayrılmadan önce gazete temsilcilerinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

(Memur maaşlarıyla ilgili) Hiçbir müdahalem söz konusu değil. Memurlara toplu sözleşme hakkını veren parti biziz. Daha ilk toplu sözleşmede memur sendikalarının bu yaklaşımı bizi üzmüştür. Biz millet adına, bu sendikalar sadece kendi menfaatleri adına hareket ediyorlar. Burada 3,5+4 denilmiştir. Nihai neticesi bu demek değildir. Yıl sonu itibariyle tek haneliye 7.5’un altına düşmezse örneğin 1 puan kaldıysa biz ödeyeceğiz. Bakıyorsunuz 7.5-7.5, 10-10,15-15 nereye gidiyorsun kardeşim, bizi Yunanistan mı yapmak, İspanya’nın durumuna mı düşürmek istiyorsunuz?

http://www.hurriyet.com.tr/anasayfa/

Sendika zaten çalışanların ortak haklarını, çıkarlarını koruyan örgüt değil midir ? Memur sendikaları kendi mensup üyelerini düşünmeyecek de neyi düşünecek ? Vekilleri mi ? Hem de onları ziyadesiyle düşünen bir hükümetimiz varken.

Sendika zaten çalışanların ortak haklarını, çıkarlarını koruyan örgüt değil midir ? Memur sendikaları kendi mensup üyelerini düşünmeyecek de neyi düşünecek ? Vekilleri mi ? Hem de onları ziyadesiyle düşünen bir hükümetimiz varken.
:+1:

Milletvekillerine %45 zam yaparken kimi düşünüyorlardı acaba??? :+1:

onlar milletvekillerine zam yapmamışlarki faruk çelik eylem yapıldığı gün bir açıklama yaptı yanılmıyorsam 12.30 civarıydı arabada radyoda denk geldim. açıklamasında bu ifadeyi kullandı. o anda beni sinir kapladı konuşmanın sonrasını hatırlamıyorum. ama yapılan zam değildi ifadesi netti.... :verymad: :verymad:

görünen o ki memurları karşılarına alıp memurlardan daha fazla olan memur düşmanlarının oylarına göz dikilmiş

Utanma yok mu bunlarda anlamıyorum. Mal ettiniz milleti, yetmez ama evet, alın size evet. Tayyeapı alkışlıyorum bir ülke nasıl dikta edilir güzel örneğidir.

yaw arkadaşlar bırak eleştirmeyi. Bu akepeyi destekleryenlerin sayısı 52,54, ve 56 imiş (yüzdelik olarak). Boşbakan açıkladı bugün. biz ne dersek diyelim adamlar gemilerini yürütüyorlar.

milkay' Alıntı:
yaw arkadaşlar bırak eleştirmeyi. Bu akepeyi destekleryenlerin sayısı 52,54, ve 56 imiş (yüzdelik olarak). Boşbakan açıkladı bugün. biz ne dersek diyelim adamlar gemilerini yürütüyorlar.

O anketlere de inanmıyorum. Sürü psikolojisi için kullanılıyorlar.

sabah namazı yaklaşık 5 dk sürer(maksimum)*7=haftada 35 dk eder
öğle namazı 15 dk sürse*7=105dk
ikindi namazı 10 dk sürse*7 =70 dk.
akşam 10 dk sürse*7=70 dk
yatsı namazı 20 sürse*7=140 dk
toplam=385 dk yani yaklaşık 6,5 saat.düz 7 saat diyelim.yani sadece 1 iş günü

bu hesaba göre eğer hesap böyle yapılıyor ise imamların aldığı maaş memura haksızlık değilmi?

peki vekilleride mecliste bulundukları saate göre hesaplarsak acaba kimlere haksızlık yapılmış olur.

bu arada imamlarla alıp veremediğim yok.eğer doğru hesap böyle ise tüm herşeyi böyle değerlendirmek gerekir.

Polise 300 TL iyileştirme yaparken_ yine milleti mi düşünüyorlar!!
geçin bu manevraları, ama kardeşim ustalık dönemi ustalık manevraları bunlar.

Bugün ekşisözlükle gezinirken Ziya Paşa'ya ait olduğu belirtilen bir söze denk geldim. Üstat, geçen binyıl, iktidarlarını ebedi sananları buna güvenmemeleri gerektiğini şeklinde uyarmış.

Sadece başlangıç kelimelerini yazıyorum hepsini yazmak sakıncalı olabilir . Kalanını merak edenler aratıp bulabilir.
Avamın itikadı eşeğin ...

1. Öğretmenle düz memuru kıyaslayan zihniyete tek bir sorum var: Belirli bir sınıfı olan 4 yıllık fakülte mezunu memurlar içinde en düşük maaşı alan kimdir? (Cevap : Öğretmen)(Hatta son düzenleme ile okulumdaki İLKOKUL MEZUNU HİZMETLİDEN daha düşük maaş alıyorum inanmayana bordroları gönderebilirim)
2. İngiltere de eğitim bakanına gazeteciler soruyor: Sayın bakan öğretmenler haftada 15 saat çalışıyor fakat doktorlarla aynı maaşı alıyor burda bir adaletsizlik yok mu? diye ve İNGİLTERE EĞİTİM BAKANI CEVAPLIYOR: - Bilimsel çalışmalar göstermiştirki öğretmenin sınıfta işlediği BİR SAATLİK DERS DİĞER ÇALIŞANLARIN 3 SAATLİK ÇALIŞMASINA BEDEL. Ayrıca öğretmenlerimiz 7 GÜN 24 SAAT MESAİ YAPMASI GEREKEN İNSANLARDIR ÇÜNKÜ ENTELLEKTÜEL OLMAK VE ÇOCUKLARIMIZA EĞİTİM VERMEK İÇİN SÜREKLİ OLARAK OKUMALI, ARAŞTIRMALI, GEZMELİ, İNCELEMELİ VE DÜŞÜNMELİDİR. İNGİLTERE EĞİTİM BAKANLIĞI OLARAK HERBİR ÖĞRETMENİMİZDEN BİR DÜŞÜNÜR OLMALARINI VE ÇOCUKLARIMIZI BU ŞEKİLDE YETİŞTİRMELERİNİ BEKLİYORUZ.
3. Öğretmenlerin mesaisini 15 saat olarak ifade etmek EN HAFİF TABİRLE YALAN!!!!!DIR. Çünkü öğretmenler Eve İŞ GÖTÜREN BELKİ DE TEK MEMUR SINIFIDIR. Sadece bir sınıfın bir yazılısını hazırlamak ortalama 2 saat sürer, ortalama 7 ile 15 arası sınıfı vardır bir öğretmenin bunların yazılılarını hazırlamak, yazılılarını okumak, e okula girişlerini yapmak, tek tek bu öğrencilerin öğrenim durumlarını değerlendirmek, bu durumlara göre tek tek ortalama 200 ile 500 öğrenciye yönelik yaklaşımlar belirlemek, hazırlıklar yapmak, onları yönlendirmek, aileleri ile görüşmek, Proje ve performans ödevlerini incelemek, değerlendirmek, sorunlu çocuklarla ilgili özel yöntemler uygulamak vs.vs.vs. Bu çalışmaların HİÇBİRİSİ DERS ESNASINDA YAPILAMAZ... Öğretmenlerin 15 saat çalıştığı EN HAFİF TABİRLE YALANDIR, İFTİRADIR. Öğretmenler en az 15 saat derse girer doğrudur FAKAT bu 15 saatlik çalışma bile başlı başına diğer tüm memurların çalışmalarıyla kıyaslanamayacak bir çalışmadır çünkü diğer memurlar 40 saat mesai yapar fakat 40 saat PROFESYONEL BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMAZ... ÖĞRETMENSE BU 15 SAATİN TAMAMINDA HER BİR DAKİKASINDA aktif olarak profesyonel bir şekilde çalışmalıdır. Siz hiç bir sınıftaki 30 - 40 öğrencinin vebalini sırtınızda hissettiniz mi? Onların geleceğine şekil vermenin nasıl ağır bir sorumluluk olduğunu, gözlerinizin içine bakan o çocukların sizin vereceğiniz yada verebileceğiniz bir gelecek ve kariyere sahip olduğunu, bu sorumluluk duygusuyla gece uykunuzdan uyandınız mı? Hiç anne babası boşandığı için derslerde gerilemeye başlayan bir öğrencinizin duygularını anlayıp gözyaşı döktünüz mü? okuldan sonra onunla çay içmeye gidip dertleştiniz mi? Başka bir öğrenciniz sizi davranışlarıyla hayal kırıklığına uğrattığında kendi çocuğunuza üzülür gibi üzülüp nerde yanlış yaptım, neyi eksik yaptım diye vicdan azabı duydunuz mu? SİZ NE ANLARSINIZ ÖĞRETMENLİKTEN... Bu yaklaşımlarınızla siz öğretmenlere HANGİ ÇALIŞMANIZ VARSA HEPSİNİ DERSTE YAPIN OKULDAN ÇIKINCA DA ÖĞRETMENLİĞİ UNUTUN İŞİNİZE BAKIN DİYORSUNUZ... VE BU ÜLKENİN GELECEĞİ İLE OYNUYORSUNUZ. SİZİN BU YAKLAŞIMINIZ NEDENİYLE ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİ HAKKIYLA YAPMA MOTİVASYONUNU KAYBEDEN HER ÖĞRETMEN VE O ÖĞRETMENİN ULAŞAMADIĞI HER ÇOCUKTAN KOCAMAN BİR VEBAL YÜKLENECEKSİNİZ SIRTINIZA... DİLERİM RABBİMDEN BU VEBALİN HESABINI SORMADAN SİZİ HESAP GÜNÜNE DAHİ ÇIKARMASIN!!!
4. Öğretmenler 15 saat çalışmaz zorunlu 6 saat daha vardır. yani türkiye de bir öğretmen en az 21 saat derse girmek zorundadır. Bu da bu millete söylediğiniz diğer bir YALAN!!!
BİR ÖĞRETMEN OLARAK SİZİ VE BU DÜŞÜNCEYİ BENİMSEYEN HERKESİ ÖNCE ALLAH(C.C.) A DAHA SONRA BU MİLLETİN YÜCE İRFANINA HAVALE EDİYORUM!!!

Internet' Alıntı:
Polise 300 TL iyileştirme yaparken_ yine milleti mi düşünüyorlar!!
geçin bu manevraları, ama kardeşim ustalık dönemi ustalık manevraları bunlar.
polisin kendisine karşı çıkacak herkesi bir güzel joplayacağını garantiye almak için iyileştirme yaptı.

ben bıktım bu ülkede yaşamaktan, böyle insanların elinde olmaktan, kendimi değersiz hissetmekten usandım..Allah hepsini bildiği gibi yapsın !

Ne olacaktı. Başbakan bize toplu sözleşme hakkı vermiş biz de hemen ilk fırsatta bunu kullanmaya başlamışız. Referandumda atıp tutarken, evetleri çekerken iyiydi. Yok referandumdan sonra şöyle olacak, şöyle değişecek diye meydanlarda artislik yapan kimdi. Memurun istediği 3 kuruş para. Maaşına yüzde yüz zam istemiyor. Bu bi nevi değerlendirme olarakta görülebilir. Bu isteği hayata geçiremiyosan sıkıntı var demektir. Beceremiyosun demektir. Defolup gitme vaktin geldi demektir.

öğretmen söz konusu olunca çıkıp başka ülkekeri örnek gösterirler kendilerine gelince utanmadan avrupanın en yüksek milletvekili maaşlarını alırlar.buna rağmen memurlardan ve de özellikle öğretmenlerde bunlara oy veren çıkarsa onlarada yazıklar olsun.yalakalar

kim neyi ne kadar düşünüyor belli arkadaşlar,
benim gördüğüm genelde insan kendi nefsini düşünüyor
işin tuhaf tarafı
kişi nefsinin milliyetçisi ben milliyetçiyim diyor
serveti çok aldığı maaş belli bakıyorsun şurda burda villaları var iki öğretmen maaşı alandan 50-100 kat fazla mal varlığı olan var
bazı paşaların en pahallı yerlerden gayrimenkulleri var
bunları nasıl kazanıyorlar anlamadım gitti

Geri