bankada açılan altın hesabı

Kodla Büyü

110607

Aktif Üye
yatırım amaçlı altın hesabı açmayı düşünüyorum aslında bankaya hesap açmak değilde kuyumcudan alıp saklamayı düşünüyordum ama onu da saklamak külfetli riskli iş.
bankaların altın hesabı hk.bilginiz var mı.dezavantajları nelerdir ayrıca masraf çıkartıyolar mı.ya da altının gramına daha uçuk fiyat mı veriyorlar.vergisi falan filan.....
nedir işin aslı astarı bilen var mı acaba ya da altın hesabı açtıran tecrübeli arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

Kredi çekerken 1 gr lık hesap promosyonu yapmışlardı. Herhangi bir vergisi yok alış ve satış fiyatları değişiyor bundan kar elde ediyorlar. Eğer paranızı bekletecekseniz altın hesabı mantıklı. Anından satabiliyor paraya çevirebiliyorsunuz.

hasari hocamın dediği gibi hiçbir masrafı yok. almak veya satmak için günün belirli saatlerinde aradaki fark çok az oluyo. onu beklemek lazım. internet bankacılığını kullanıyorsanız çok kolay bir yatırım şekli. ama hesabı netten açtıysanız bankaya gidip form doldurmanız lazım...

1 hafta oldu altın hesabını kullanalı kuyumcudan alıp saklamak bir dert gerçekten şimdi kafam rahat istediğin al satın alıp ve aynı zamanda satabiliyorsun da yalnız şu var akşam vakitlerinde yani mesai bitiminde fiyatlarda biraz oynama oluyor alış satış arası genişliyor gündüz saatlerde alıp-satarsan altını karlı çıkarsın

Halkbank altın hesabını kullanıyorum.
0 maliyet yada kar alıyorlar

09:00 - 17:00 arası alış satış arası; 0,61 krş fark var
17:00 - ertesi gün : 09:00 arası ise; 2,25 krş fark var

İnternet bankacılığı arası ile istediğin zaman alıp satabiliyorsun... Yastık altı evde bekletmek yada bankada kasa kiralamaktan kat kat karlı vede mantıklı;

En küçük kasanın depozit; 125 tl, yıllık 125 tl kirası...

garantiden açtıysanız bu farketmez ister doviz ister altın olsun herbir hesap için 1 yıl geçtikten sonra hesabınızdan size söylemeden hesap işletim ücretini kesiyor. 1 Yıl sonra kapatmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü 50TL hesap başı kesebilir.

Peki elimizde örnek olarak 2 çeyrek altın var , bu altınları gidip kuyumcudan bozdurduktan sonramı altın hesabına atabiliyoruz, yoksa bankaya gidip netteki fiyattan mı altını alıyorlar hesaba.

bugün altının gramı 71di kuyumcu 68,5den sayarım dedi.yüklü miktarda alındğında bu bi avantaj tabi
bankada durum nasıl altının gramı serbest piyasayla aynı mı.
altını kuyumcudan alıp bankada hesap açtırabiliyor muyuz peki.

en iyisi kuvveyt türk

alış ile satış arasında en az fark burada. internetten çok güvenli bir şekilde istediğim kadar alıp satabiliyorum. masraf yok. çok kazançlı

Halkbank da altin hesabi acinca subeye gitmek sart mi? Oyle birsey goremedim ben, diger yatirim hesaplarinda gerekiyor ama altin hesabinda Boyle bir aciklama yok

tecrübelerinizi bu konuda paylaşın arkadaşlar nede olsa çoğunluğu bekar öğretmenleriz burda:) bize de fikir olur bu öneriler.

asp-php' Alıntı:
Halkbank altın hesabını kullanıyorum.
0 maliyet yada kar alıyorlar

09:00 - 17:00 arası alış satış arası; 0,61 krş fark var
17:00 - ertesi gün : 09:00 arası ise; 2,25 krş fark var

İnternet bankacılığı arası ile istediğin zaman alıp satabiliyorsun... Yastık altı evde bekletmek yada bankada kasa kiralamaktan kat kat karlı vede mantıklı;

En küçük kasanın depozit; 125 tl, yıllık 125 tl kirası...

bende maaşımı halk bankasından alıyorum ve yatırım amaçlı altın hesabı açtım en güzeli masrafsız ve internet bankacılığı kullananlar için çok çok iyi bir sistem.

kelebeketkisi' Alıntı:
Halkbank da altin hesabi acinca subeye gitmek sart mi? Oyle birsey goremedim ben, diger yatirim hesaplarinda gerekiyor ama altin hesabinda Boyle bir aciklama yok

bir form imzalamıştım şubeye danışmak için gittiğimde ama belki kaldırmışlardır. çok fazla bir şey yapmıyorsunuz zaten adınızı soyadınız birde imzanız sanırım. 1 yıldan fazladır kullanıyorum her hangi bir masraf falan almadılar (belkide maaşımızı ordan aldıgımız içindir sormanızda yarar var yine) ayrıca uygun zamanlarda alırsanız karlı bir olay.

pureheart' Alıntı:
kelebeketkisi' Alıntı:

bir form imzalamıştım şubeye danışmak için gittiğimde ama belki kaldırmışlardır. çok fazla bir şey yapmıyorsunuz zaten adınızı soyadınız birde imzanız sanırım. 1 yıldan fazladır kullanıyorum her hangi bir masraf falan almadılar (belkide maaşımızı ordan aldıgımız içindir sormanızda yarar var yine) ayrıca uygun zamanlarda alırsanız karlı bir olay.

bende 2 senedir felan kullanıyorum, herhangi bir kesinti yok ama subeye gidip form doldurmustuk arkadasların dediği gibi.

halkbankasının internet bankacılıgı su an 1 numara bence!

Evde saklamaya göre daha güvenli fakat hep aklımı kurcalayan bir durum var. Allah (c.c) muhafaza Olası bir savaş veya kriz durumunda devlet bankalarıdaki hesaplara el koyarsa sonu ne olur.

Geri