Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazıÇIKTI OKU syf27

Kodla Büyü

Kara Kule 61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu şekilde söylentiler var.Bakanlıkta ,btr ile ilgili tereddüt edilen konularla ilgili yeni bir yazı hazırlanıyormuş ve imzadaymış.
Bununla ilgili duyum alan,bilgisi olan var mı?

Re: Bakanlıkta BTRyi açıklayıcı yazı imzada?

evet Samsun'dan öyle bir yazı geldi bize

hocam bir bakarsan iyi olur..

iller şimdi birde bu yazıyı beklerse onaylar artık 1 Ocakta gelir

:D Yeni yazıda btr tam gündür derse ve herkes kendi okulunda değilde liseye resen gidecek denirse;
hepimiz forumdaki bazı arkadaşlar gibi psikolojik çöküntü yaşayabiliriz. :)

senin dediğin gibi hocam

Bakanlığımızca; "Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi" hakkında tereddüde düşülen hususlar konusunda İllere bir açıklama gönderileceği bildirilmiştir.

Bize de bakanlıktan bir yazı gelmesinin beklediğine dair bir mail geldi

Ne BTR si arkadaşlar norm fazlası atamaları başlıyor. Benim bulunduğum ilde gidebileceğimiz tek kurum HEM leri var. Onlarında en yakını 25 km mesafedeki bir ilçede.Var gerisini sen hesap et.

Arkadaşlar bu süreç uzarda uzar ikinci dönemi bulur.Yazının gelmesi ona göre alınan dilekçelerin yeniden değerlendirilmesi uzun sürecek.

Bu sıkıntılar beraberinde bizlere normu da getirir inşAllah ve rahat bir nefes alırız. Ya da en azından f@tih olan okullara tayin hakkı verilir.

soyludenizci' Alıntı:
Bu sıkıntılar beraberinde bizlere normu da getirir inşAllah ve rahat bir nefes alırız. Ya da en azından f@tih olan okullara tayin hakkı verilir.
bu sıkıntılar normu getirecek olsaydı şimdiye cektiğimiz sıkıntılarla mısır valisi olmuştuk

soyludenizci' Alıntı:
Sayın hocam keşke olsa ama hiç sanmıyorum.

achillus' Alıntı:
soyludenizci' Alıntı:
bu sıkıntılar normu getirecek olsaydı şimdiye cektiğimiz sıkıntılarla mısır valisi olmuştuk
allah korusun birde firavun falan çıkar da bide onla uğraşmayalım. ne mısırı şimdi hocam. :)

İller başvuruları alıp onaya gönderdikten sonra bakanlıktan ya bunlar 8*5 çalışmalı diye yazı gelirse çok gülerim. son dakika golü olur.

norm la ilgili bilgi olacak mı acaba her okula bir norm veya lab olab okullarda bir norm calışması veya bilgilendirilmesi olacak mı.. :idea: merakla bekliyorum

esariaslan' Alıntı:
norm la ilgili bilgi olacak mı acaba her okula bir norm veya lab olab okullarda bir norm calışması veya bilgilendirilmesi olacak mı.. :idea: merakla bekliyorum

Dostum olursa seni avcılar iskenderde ağırlarım masayıda donatırım :) Olmazsa da sen beni ağırlayacaksın anlaştık :)

Bütün suç bizim.Dün Rehber öğretmen bir arkadaşım anlattı..Okul Müdürü haftada sadece 2 saat seçmeli ders için bunun odasını kullanacaklarını söylemiş;odası bir hayli büyük..Hemen İl koordinatörünü aramış onlar ordan RAM'ı onlar da Okul Müdürünü arayıp böyle bir şey yapamayacaklarını söylemiş.Okul Müdürü baya mahcup olmuş.
Bizim ise Lablarımız elimizden alınıyo,keyfi bir görevlendirme yaşıyoruz Sesimiz ancak burda çıkıyor..Velhasıl hak ediyoruz biz.....

özellikle ikili öğretim için açıklayıcı bir yazı gönderilsin lütfen artıkkk. sabret sabret.. bittik artık.. hele de sürecin böyle uzaması daha da bitiriyor bizi..

smhs' Alıntı:
özellikle ikili öğretim için açıklayıcı bir yazı gönderilsin lütfen artıkkk. sabret sabret.. bittik artık.. hele de sürecin böyle uzaması daha da bitiriyor bizi..
Kesinlikle ikili eğitim yapan okullarda sıkıntı daha büyük.Bizim lehimize bir açıklama gelir inşallah.Bıktım sabahtan akşama kadar okulda kalıp idari işlere yardım etmekten:((

Arkadaslar BTR görevine basladm ama, yeni acıklanan norm kadro güncellemesinde norm fazlası görünüyorum ve , norm acıgı olan yerlere basvuru yapmam isteniyor, bu nedemek oyuncak olduk, BTR iptal mi şimdi bilgisi olan var mı?

enigmawall' Alıntı:
Arkadaslar BTR görevine basladm ama, yeni acıklanan norm kadro güncellemesinde norm fazlası görünüyorum ve , norm acıgı olan yerlere basvuru yapmam isteniyor, bu nedemek oyuncak olduk, BTR iptal mi şimdi bilgisi olan var mı?
Hocam btr ayrı norm ayrı.Yani hem BTR olup hemde norm fazlası olabilirsiniz.

tamam güzel diyorsunda hocam tercih yapmamız isteniyor yazıda , btr oldugum okul yok baska ilçeler var..

Bugün gelen haberlere göre;
*Bakanlıktan gelecek açıklayıcı yazıda malesef üzerimize düşen ders yükümlülüğünü yerine getirdikten sonra okulda eğitim öğretimin bittiği zamana kadar BT Rehberliği yapacağımız ibaresi yer alacak. :(
*Bakanlığın gönderdiği Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi yazısının hiçbir yerinde 30 saat ibaresinin geçmediği belirtilerek 30 saat diye bir kavramın olmadığı söylenecek. :(
*Okuldaki dersler 12:30 da bitiyorsa 12:30 da; 15:00 da bitiyorsa 15:00 de; 16:30 da bitiyorsa 16:30 da Rehberlik görevi bitecek.
*Normla ilgili olumlu bir açıklamada olmayacak. :(

Geri