Bakan müjde olarak duyurdu: 6 ve 10. sınıflara DYK açılacak

Kodla Büyü

Sizce ara sınıflarda başlayacak olan DYK tüm derslerden açılabilecek mi?

• Evet açılır.

Oy: 7 5.3%
  • Hayır açılmaz.

Oy: 120 90.2%
  • Fikrim yok.

Oy: 6 4.5%

• Kullanılan toplam oy
    133

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 15-19 Kasım tarihleri arasındaki 1 haftalık tatilden sonra "6 ve 10. sınıflar içinde destekleme kurslarını açacağız." dedi.

Bakan CNN Türk'te Ahmet HAKAN'ın yayınına katılmış. Sabah haberlerde gördüm ben de. 6 ve 10. sınıflar muhtemelen ilk dönem boyu açılır. İkinci dönemde de tüm sınıflar için DYK açılabilir gibi geliyor bana.

Peki gelelim asıl bizi ilgilendiren noktaya. Acaba ara sınıflarda tüm derslerden DYK açılabilecek mi yine? Ne dersiniz? Yorumları alalım.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/gundem/...i-ozerden-cnn-turkte-flas-aciklamalar-6633955

Bizim okulda 7-8 lerde resim, müzik vs acmadilar. Türkçe matematik fen dkab ingilizce falan actilar.

Ben hayatta açılacağını sanmıyorum.

Bizim okulda 7-8 lerde resim, müzik vs acmadilar. Türkçe matematik fen dkab ingilizce falan actilar.

Ben hayatta açılacağını sanmıyorum.
Hocam e-kılavuzda yazıyor zaten hangi derslerden kurs açılacağı. İsteseler de açamazlar. Yönergede de 2020 yılında değişiklik yapılmış ve bakanlığın seçtiği derslerden kurs açılacakmış.

Okullar dershanenin rolüne büründüğü için sadece sınava hazırlamak oldu amaç kimsenin umurunda değil çocuğun sanat, spor, Teknoloji alanında gelişimi o yüzden açmazlar

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 15-19 Kasım tarihleri arasındaki 1 haftalık tatilden sonra "6 ve 10. sınıflar içinde destekleme kurslarını açacağız." dedi.

Bakan CNN Türk'te Ahmet HAKAN'ın yayınına katılmış. Sabah haberlerde gördüm ben de. 6 ve 10. sınıflar muhtemelen ilk dönem boyu açılır. İkinci dönemde de tüm sınıflar için DYK açılabilir gibi geliyor bana.

Peki gelelim asıl bizi ilgilendiren noktaya. Acaba ara sınıflarda tüm derslerden DYK açılabilecek mi yine? Ne dersiniz? Yorumları alalım.

Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/gundem/...i-ozerden-cnn-turkte-flas-aciklamalar-6633955
zaten dyk larin kapatılma sebebi bizim dersler gibi gereksiz !!! derslerden dolayıydi bence bizim gibi gereksiz !! olan beden resim müzik gibi derslerden açılmaz sonra da utanmadan robotik kodlama yap Tübitak yap proje yap diye peşinde dolanirlar dyk yi kim açıyorsa onlar yapsın ;) başarılar

Bizim okulda sadece fen, matematik ve türkçe açılıyor. Diğer derslerin esamisi okunmuyor.

Diğer branşlar adına sevindim :) Bilişim dersi için dyk ruya gibi geliyor bana.. Belki meslek liselerinde alan dersi için olabilir ama diğer kademeler hayal hocam

Bu sene kesin proje bekler müdürüm.dyk ya girenler ne guzel girer dersine gider.bizden caba isterler :)

• Beğen
Tepkiler: omd
Belli mi olur bir bakanın görmezden geldiğini bir diğeri hatırlayıverir :) Umut fakirin ekmeği. Yönerge değiştiyse kutsal metin değil ya. Yine değişebilir :)

Yönerge değişmişti sadece 7-8 için olacaktı ama 6 olacak dendi. Yönergenin değişmesi lazım. Yönerge değişirken beden eğitimi lobisi etkili olur ve sadece 6 da diğer derslere de açılır diye tahmin ediyorum. Şu an yürürlükte olan yönerge ile 6 dyk açılamaz.

• Beğen
Tepkiler: omd
Yönerge değişmişti sadece 7-8 için olacaktı ama 6 olacak dendi. Yönergenin değişmesi lazım. Yönerge değişirken beden eğitimi lobisi etkili olur ve sadece 6 da diğer derslere de açılır diye tahmin ediyorum. Şu an yürürlükte olan yönerge ile 6 dyk açılamaz.
Yönerge değişmiş. 6. Ve 10. Sınıflar dahil edilmiş.

Bilişim tabiki yok

Ekli dosyalar

• 20211118_143915.jpg
    20211118_143915.jpg
    166.1 KB · Görüntüleme: 150
Müjde mi? Ben bi müjde göremiyorum :)Yapılan zamları bile müjde olarak yedirecekler. Neyse ağzımı açmayım şimdi :)

Yazıklar olsun bu sisteme. bu düzene. Okulları dershaneye çevirdiler. Sonra da bizlerden birer teknoloji dehası yetiştirmemizi bekliyorlar. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu. emrah hocamın dediği gibi. Söyleyecek çok şey var ancak sadece söylemeyle hiç bir şey olmuyor.

Gerçekten de çok sinir bozucu, sınava yönelik bir sistemde bizi kimse ciddiye almıyor, sadece bizim branş için de değil layıkıyla yapan müzik, beden eğitimi arkadaşlar için de kötü. Çocuklar zaten ana dersleri görüyor neden bir sanat dalıyla, sporla,kodlama ile ana ders dışı farklı bir ders almasın...

Bilişim teknolojileri ne dyk da nede egzersiz de var. Yıllardır proje yapmamız isteniyor ama ne dyk nede kurs açabiliyoruz. Bir tek halk eğitim seçeneği kalıyor ne yazık ki. Halk oyunları, satranç....bir yığın alanda egzersiz açılabilirken kodlamadan açılamıyor. Artık bende halk eğitimden kurs kesinlikle açmıyorum. Bilişim teknolojilerine bu yapılan çok büyük haksızlık ne yazık ki.
Bu sene resmen yorgun hissediyorum artık kendimi. Proje proje koşmaktan, web sitesinden, akıllı tahtadan, okul dergisinden, afişten, bozulan bilgisayardan, angaryadan, google açılmayınca internet yok diye gelen öğretmenden, zoom şifresini bilmeden tahtada zoom açılmıyor ki diye idare de soluğu alan öğretmenden, yazıcı sorunlarından....
Keşke birçok branş gibi derse girsem ve tek derdim anlamayan ögrenci olsa...Bolca fotokopi çektirip test çözdürsem

bırakın yapsınlar ben hec bişeye elimi degmiyom değince bisiy mi oluyor sanki,makine mi bozuldu ver dilekce idare yaptırsın ne kadar kofte o kadar hizmet yıllardır bole tavsiye ederim

Dyk denen şey, eğitimin yetersizliği, eski dersane düzenine özlemdir.dyk, başlı başına absurb bir sistem.testcilik anlayışının devam ettirilmesidir.Kurumda aklı başında biri olsa zaten hafta sonunun tatil ve boş zamanı degerlendirme olduğunu bilir.önemli olan öğrencinin boş zamanını nasıl degerlendirilmesi gerektiğini bilmesidir.akademik yönüne paralel ne yapmalı? destekleyici hayatla içiçe sorunlarını çözebilmek için sorgulamayı gercek hayatta arayan birey ?ABCD ile sınırlı kalmayan birey:D alın size yeni bir fikir:) kullanabilirsiniz fikrimi bedava.beyin bedava:)

Eğer rehberlikten kurs açılabiliyor olsa şimdiye çoktan çözülmüştü bu sorun. Adamlardaki lobi yahudide ermenide yok yemin ederim

Geri