Bağlantınız gizli değil hatası

Kodla Büyü

uragan06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Google chromeda bağlantınız gizli değil hatası alıyorum.
Saldırganlar www.google.com.tr sitesinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir (örneğin, şifreler, mesajlar veya kredi kartı bilgileri). NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID
meb sertifika yüklü

Ben arkadaşınki ni şu sekilde çözdüm, bir çok makalede 8-9 yöntemle çözümü anlatmış bana bu sonuç verdi
6. Çözüm Yolu:

Hosts dosyasında değişiklik felan olmuş ise bunu kontrol edin.

Bilgisayarınıza yüklenecek olan virüs, trojan, rootkit, malvare gibi zararlı yazılımlar Windows Hosts dosyasını değiştirebilir. Hosts dosyasında zararlı kayıt olmadığından emin olun. Eğer host dosyasında bir yönlendirme olursa yine böyle bir hata alırsınız.

Hosts dosyasını yönetici olarak düzenlemeyi deneyin. Aşağıdaki bilgiler Windows 7, Windows vista içindir. Windows XP ve Windows 8 için de benzer yolları deneyin.

Notepad’i açın.
Arama sonucunda çıkan notepad.exe dosyasını sağ tuşla tıklayın ve yönetici olarak çalıştırı seçin.
Aşağıdaki programın bu bilgisayarda değişiklik yapmasına izin vermek istiyor musunuz?sorusuna Evet cevabı verin.
Notepad içerisinde Dosya > Aç C:\Windows\System32\drivers\etc yolunu izleyin ve Dosya türünü Metin Belgeleri (*.txt) den Tüm dosyalara (*.*) çevirin.
Hosts dosyasını açın. Bu dosyadaki her şeyi silin. (Eğer siz bir kayıt eklemediyseniz)
Şimdi Dosya > Kaydet tıklayın. Hosts dosyası üzerine yazılacaktır.
Bilgisayarınızı yeniden başlatın.;

Geri