bağlantı var ama bilgisayarım internete bağlanmıyor.

Kodla Büyü

compuetr555

Site Gezgini
herşey normal gözüküyor ama bilgisayarım internete bağlanmıyor.bağlantı var gözüküyor.ama internete bağlanmıyor neden olabilir acaba.

Yerel Ağ bağlantısı+ Özellikler + Yapılandır + Gelişmiş
advenced, settings ya da options sekmelerinden birinde media type auto olarak işaretli bunu 10 mp yaparsanız işe yarayabilir. Şahsen denedim yüzde yüz çalışıyor :mrgreen:

bende de oluyor. internet var görünüyor ama girmiyor. win7 mi işletim sisteminiz. modeme bi reset atıp deneyin...

virüs programı da engellemiş olabilir...

aynı sorun benim okuldaki öğretmenlerde de oluyor. bir yada iki gün giremiyolar..başka sınıflar bağlanabiliyor, diğeri bağlanamıyor.. ertesi haftada bir diğerine oldu aynı şey.. sonradan kendiliğinden düzeliyor.. bir anlam veremedim.. modem resetleme, bilgisayarı resetleme, ip verme yada otomatik yapma durumu düzeltmiyor...

Bunlar olabilir
1- Antivirüsün güvenlik duvarı engelliyor Örnek nod32 de başıma geldi
2- O bilgisayarda ultrasurf vb. proxye ip giren programlar kapatılınca bazen ipyi silmiyor bu yüzden olabilir. Çözüm araçlar->internet seçenekleri->bağlantılar->yerel ağ bağlantıları tıklanır proxy seçili ise iptal edilir.
3- Yerel ağ ayarlarında elle yanlış dns girilmiş olabilir.Otomatik Dns alma seçilip denenmeli
4- İnternet o bilgisayara doğrudan mı geliyor yoksa arada switch filan var mı? Varsa o görünen bağlantı switcle pc arasındaki bağlantıdır. switcle modem arası kontrol edilmeli
5- Bazen DHCP ip alamaz. Bu da ağla alakalı tam adını bilmiyorum bir servisin başlamamasından olabilir. tabi onda ip 0000 görünüyor.
Aklıma gelenler bunlar. Bir deneyin :) kolay gelsin

Hocam bir yerde Ip calismasi oluyordur. cihazlarınızdan biri modemin ip sini alıyordur. Yada birileri elle veriyordur. onun icin elinizde her zaman bir ipscan programi olsun. Yada baglanamadiniz durumlarda network unuzda bir adsl e erisimi deneyin yada ipnin ismini cozmeyi deneyin

kablolu bağlanıyor ama kablosuz bağlanmıyor. okulda 2 tane kablosuz modem var. ıp leri değiştirdim. birisi 192.168.2.1 diğeri de 192.168.1.1 çakışmasın diye ama.müdürün bilgisayarı bağlanmıyor diğerleri güzel bağlanıyor.

kablolu bağlanıyor ama kablosuz bağlanmıyor. okulda 2 tane kablosuz modem var. ıp leri değiştirdim. birisi 192.168.2.1 diğeri de 192.168.1.1 çakışmasın diye ama.müdürün bilgisayarı bağlanmıyor diğerleri güzel bağlanıyor.

Sorununuzun Çözümü Bende :D
Gelelim sorunun çözümüne detaylı anlatcam çünkü bu hatanın verdigi acıyı biliyorum onun için güzelce anlatacamm
1.Sorunu İnternet explerden çözebilirsiniz (Adını yanlıs yazdıysam kusuruma bakmayın ingilizceden anlamam)

2.İnternet explorer e girelim sağ üst köşedeki araçlara girin eyer bulamadıysanız alt + x yapın

3. Araçlara girdiniz

4.İnternet seçeneklerine tıklayın araçlardan

5.İnternet seçeneklerinden üst tarafdan Bağlantılara tıklayın Kurtuluşa yaklaştınız

6.Bağlantılara girdikten sonra sağ alt tarafta Yerel Ağ Ayarları na tıklayın

7.Yerel Ağ ayarlarında hiçbir kutucukda tik işareti olması [Bildigimiz işaret kutucuklarda olmasın ]

8.Kutucuklardaki tik işaretlerini kaldırdıktan sonra ordan çıkıp tamam a basın ve 5-6 saniye civarı bekleyin internete girin 5-6 dememin nedeni internetin kendine gelmesi

İnş işinize yarar

Yukarıda bahsi geçen tüm çözümleri denememe rağmen ağda problem var.

Elle İp verdim , Kabloları Değiştirdim vs ip almış görünüyor makine fakat internete çıkamıyor yada ağda görünmüyor.
İp leri otomatik yapıp Switch leri açıp kapıyorum ip almaları için alamayan makinalar ı elle giriyorum tekrar.

Bi kısım makine çalışıyor diğerleri çalışmıyor. Başka neye dikkat etmem gerek yardımcı olurmusunuz ?

Ek olarak harici ethernet kartı taktım oda sonuç vermedi.

Sanırımm hat üzerinde bir iki tane switch olmasından kaynaklanıyor...

Arkadaşlar aynı sorun ile bende karşılaşmıştım. Çok şükür sorunu çözdüm...
Olay şu eğer bilgisayarınıza proxy değiştiren hotspot v.s. tarzı bir program kurduysanız bunları kaldırdığınızda veya pasifleştirdiğinizde bu tarz bir problem oluyor. bende programı kaldırdığımda bu sorunla karşılaştım. Progamı geri kurdum düzeldi...
Kolay gelsin...

compuetr555' Alıntı:
herşey normal gözüküyor ama bilgisayarım internete bağlanmıyor.bağlantı var gözüküyor.ama internete bağlanmıyor neden olabilir acaba.

Hocam sorunun çözüldü mü çözüldüyse nasıl hallettin paylaşır mısın bende de oldu aynı sorun ?

raziyedüzgün' Alıntı:
compuetr555' Alıntı:

Hocam sorunun çözüldü mü çözüldüyse nasıl hallettin paylaşır mısın bende de oldu aynı sorun ?

Hocam okula bi gittim sorun çözülmüş kendiliğinden hiçbişe yapmadım :) Böyle oluyor ya çok...

Bende de vardı ayni problem kablo takili değil diyordu kablo degistirdim kabloları kendi bilgisayarimda denedim calisiyordu awast kaldırdım net geldi cok şükür

Aynı sorunu ben de yaşadım hem akıllı tahtalarda hem de lab taki bilgisayarlarda.
Explorer için: Ayarlar - İnternet Seçenekleri - Bağlantılar- Yerel Ağ Ayarları- Ara sunucu kısmını boş bırakınca sorun düzeldi.

Windows IP Sıfırlarsanız sorun giderilebilir. Aşağıdaki adımları takip edin.
:idea:

Başlat
Çalıştır
Açılan pencereye cmd yazıp OK'ye tıklayın.
Açılan siyah pencereye netsh int ip reset c:\resetlog.txt yazıp ENTER'a basın.
Bilgisayarınızı baştan balşatın.

Bilgisayar açıldığında yine aynı sorun devam ediyorsa, aşağıdaki adımları takip edin.
:-1:

Başlat
Çalıştır
Açılan pencereye cmd yazıp OK'ye tıklayın.
Açılan siyah pencereye netsh winsock reset yazıp ENTER'a basın.
Bilgisayarınızı baştan başlatın.
:alkis:

faky18' Alıntı:
Bunlar olabilir
1- Antivirüsün güvenlik duvarı engelliyor Örnek nod32 de başıma geldi
2- O bilgisayarda ultrasurf vb. proxye ip giren programlar kapatılınca bazen ipyi silmiyor bu yüzden olabilir. Çözüm araçlar->internet seçenekleri->bağlantılar->yerel ağ bağlantıları tıklanır proxy seçili ise iptal edilir.
3- Yerel ağ ayarlarında elle yanlış dns girilmiş olabilir.Otomatik Dns alma seçilip denenmeli
4- İnternet o bilgisayara doğrudan mı geliyor yoksa arada switch filan var mı? Varsa o görünen bağlantı switcle pc arasındaki bağlantıdır. switcle modem arası kontrol edilmeli
5- Bazen DHCP ip alamaz. Bu da ağla alakalı tam adını bilmiyorum bir servisin başlamamasından olabilir. tabi onda ip 0000 görünüyor.
Aklıma gelenler bunlar. Bir deneyin :) kolay gelsin

senin allahına kurban çözemiyordum şu sorunu ultrasurf vardı bendede arastırırken yorumunu gördüm çok sağol sayende sorunu hallettim

arkadaşlar yukarda anlatılan çözümü denedim olmadı.şifre doğru ama kablosuz ağ bağlantısı üzerindeki daire sürekli dönüyor ve tanımlanmayan ağ diyor.ağ bağlantısı üzerinde sarı ünlem işareti çıkıyor.2 laptop denedim ikisinde de aynı.hatta birinin wireless driverını güncelledim yine olmadı.yardımlarınızı bekliyorum

nedenben' Alıntı:
arkadaşlar yukarda anlatılan çözümü denedim olmadı.şifre doğru ama kablosuz ağ bağlantısı üzerindeki daire sürekli dönüyor ve tanımlanmayan ağ diyor.ağ bağlantısı üzerinde sarı ünlem işareti çıkıyor.2 laptop denedim ikisinde de aynı.hatta birinin wireless driverını güncelledim yine olmadı.yardımlarınızı bekliyorum

arkadaşlar sorunu çözdüm lazım olacaklar için yazayım buraya.belki markadan modelden fark ediyodur.bizim modem zyxel VMG3312-B10A v2 .modem arayüzünden 192.168.1.1 den girip
ağ ayarı-kablosuz-
kablosuz ağ güvenliği şifreleme türünü wpa-psk yapıyoruz.uygula diyoruz.
diğer biçok yöntemi denedim.bu işe yaradı çok şükür.
2 farklı laptop vardı girmeyen şu anda giriyorlar.

Masaüstü bilgisayarı internete bağlanmıyor el ile ip verdim düzelmedi sorunu nasıl halledebilirim forumda yazanları denedim sıkıntı veriyor

Geri