Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

bağlantı var ama bilgisayarım internete bağlanmıyor.

Konu, 'Her Telden' kısmında compuetr555 tarafından paylaşıldı.

1. compuetr555

compuetr555 Site Gezgini

herşey normal gözüküyor ama bilgisayarım internete bağlanmıyor.bağlantı var gözüküyor.ama internete bağlanmıyor neden olabilir acaba.

2. nefertari

nefertari Aktif Üye

Yerel Ağ bağlantısı+ Özellikler + Yapılandır + Gelişmiş
    advenced, settings ya da options sekmelerinden birinde media type auto olarak işaretli bunu 10 mp yaparsanız işe yarayabilir. Şahsen denedim yüzde yüz çalışıyor :mrgreen:

3. amdturion

amdturion Seçkin Üye Seçkin Üye

bende de oluyor. internet var görünüyor ama girmiyor. win7 mi işletim sisteminiz. modeme bi reset atıp deneyin...

virüs programı da engellemiş olabilir...

4. maydinbil

maydinbil Site Gezgini

DNS lerinize bir göz atın. Yada tam olarak ne hata alıyorsunuz

5. SİRE

SİRE Seçkin Üye Seçkin Üye

İnternet ayarlarını sıfırladınız mı hocam?

6. fulbt

fulbt Aktif Üye

aynı sorun benim okuldaki öğretmenlerde de oluyor. bir yada iki gün giremiyolar..başka sınıflar bağlanabiliyor, diğeri bağlanamıyor.. ertesi haftada bir diğerine oldu aynı şey.. sonradan kendiliğinden düzeliyor.. bir anlam veremedim.. modem resetleme, bilgisayarı resetleme, ip verme yada otomatik yapma durumu düzeltmiyor...

7. faky18

faky18 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bunlar olabilir
    1- Antivirüsün güvenlik duvarı engelliyor Örnek nod32 de başıma geldi
    2- O bilgisayarda ultrasurf vb. proxye ip giren programlar kapatılınca bazen ipyi silmiyor bu yüzden olabilir. Çözüm araçlar->internet seçenekleri->bağlantılar->yerel ağ bağlantıları tıklanır proxy seçili ise iptal edilir.
    3- Yerel ağ ayarlarında elle yanlış dns girilmiş olabilir.Otomatik Dns alma seçilip denenmeli
    4- İnternet o bilgisayara doğrudan mı geliyor yoksa arada switch filan var mı? Varsa o görünen bağlantı switcle pc arasındaki bağlantıdır. switcle modem arası kontrol edilmeli
    5- Bazen DHCP ip alamaz. Bu da ağla alakalı tam adını bilmiyorum bir servisin başlamamasından olabilir. tabi onda ip 0000 görünüyor.
    Aklıma gelenler bunlar. Bir deneyin :) kolay gelsin

8. maydinbil

maydinbil Site Gezgini

Hocam bir yerde Ip calismasi oluyordur. cihazlarınızdan biri modemin ip sini alıyordur. Yada birileri elle veriyordur. onun icin elinizde her zaman bir ipscan programi olsun. Yada baglanamadiniz durumlarda network unuzda bir adsl e erisimi deneyin yada ipnin ismini cozmeyi deneyin

9. compuetr555

compuetr555 Site Gezgini

kablolu bağlanıyor ama kablosuz bağlanmıyor. okulda 2 tane kablosuz modem var. ıp leri değiştirdim. birisi 192.168.2.1 diğeri de 192.168.1.1 çakışmasın diye ama.müdürün bilgisayarı bağlanmıyor diğerleri güzel bağlanıyor.

10. compuetr555

compuetr555 Site Gezgini

kablolu bağlanıyor ama kablosuz bağlanmıyor. okulda 2 tane kablosuz modem var. ıp leri değiştirdim. birisi 192.168.2.1 diğeri de 192.168.1.1 çakışmasın diye ama.müdürün bilgisayarı bağlanmıyor diğerleri güzel bağlanıyor.

11. compuetr555

compuetr555 Site Gezgini

ayrıca müdürün bilgisayarı xp...

12. compuetr555

compuetr555 Site Gezgini

modeme reset attım. yine aynı bağlanmıyor.

13. compuetr555

compuetr555 Site Gezgini

internet ayarları nasıl sıfırlanıyor ki...

14. mazlum2143

mazlum2143 Üye

Sorununuzun Çözümü Bende :D
    Gelelim sorunun çözümüne detaylı anlatcam çünkü bu hatanın verdigi acıyı biliyorum onun için güzelce anlatacamm
    1.Sorunu İnternet explerden çözebilirsiniz (Adını yanlıs yazdıysam kusuruma bakmayın ingilizceden anlamam)

2.İnternet explorer e girelim sağ üst köşedeki araçlara girin eyer bulamadıysanız alt + x yapın

3. Araçlara girdiniz

4.İnternet seçeneklerine tıklayın araçlardan

5.İnternet seçeneklerinden üst tarafdan Bağlantılara tıklayın Kurtuluşa yaklaştınız

6.Bağlantılara girdikten sonra sağ alt tarafta Yerel Ağ Ayarları na tıklayın

7.Yerel Ağ ayarlarında hiçbir kutucukda tik işareti olması [Bildigimiz işaret kutucuklarda olmasın ]

8.Kutucuklardaki tik işaretlerini kaldırdıktan sonra ordan çıkıp tamam a basın ve 5-6 saniye civarı bekleyin internete girin 5-6 dememin nedeni internetin kendine gelmesi

İnş işinize yarar

15. deniz1429

deniz1429 Site Gezgini

Yukarıda bahsi geçen tüm çözümleri denememe rağmen ağda problem var.

Elle İp verdim , Kabloları Değiştirdim vs ip almış görünüyor makine fakat internete çıkamıyor yada ağda görünmüyor.
    İp leri otomatik yapıp Switch leri açıp kapıyorum ip almaları için alamayan makinalar ı elle giriyorum tekrar.

Bi kısım makine çalışıyor diğerleri çalışmıyor. Başka neye dikkat etmem gerek yardımcı olurmusunuz ?

Ek olarak harici ethernet kartı taktım oda sonuç vermedi.

Sanırımm hat üzerinde bir iki tane switch olmasından kaynaklanıyor...

16. kodyaz

kodyaz Üye

Arkadaşlar aynı sorun ile bende karşılaşmıştım. Çok şükür sorunu çözdüm...
    Olay şu eğer bilgisayarınıza proxy değiştiren hotspot v.s. tarzı bir program kurduysanız bunları kaldırdığınızda veya pasifleştirdiğinizde bu tarz bir problem oluyor. bende programı kaldırdığımda bu sorunla karşılaştım. Progamı geri kurdum düzeldi...
    Kolay gelsin...

17. anima

anima Site Gezgini

Hocam sorunun çözüldü mü çözüldüyse nasıl hallettin paylaşır mısın bende de oldu aynı sorun ?

18. anima

anima Site Gezgini

Hocam okula bi gittim sorun çözülmüş kendiliğinden hiçbişe yapmadım :) Böyle oluyor ya çok...

19. siirtli_mucahid

siirtli_mucahid Seçkin Üye Seçkin Üye

Bende de vardı ayni problem kablo takili değil diyordu kablo degistirdim kabloları kendi bilgisayarimda denedim calisiyordu awast kaldırdım net geldi cok şükür

20. H_M

H_M Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Aynı sorunu ben de yaşadım hem akıllı tahtalarda hem de lab taki bilgisayarlarda.
    Explorer için: Ayarlar - İnternet Seçenekleri - Bağlantılar- Yerel Ağ Ayarları- Ara sunucu kısmını boş bırakınca sorun düzeldi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal