Bad command or file name sorunu çözümü

Kodla Büyü

alexi

Üye
Arkadaşlar öğretmen bilgisayarı daha önce formatlanmış. Şimdi kurtarma dvd si ile yeni kurulum yapmamız gerekiyor. Dvd deki imaj ghost 2003 ile oluşturulmuş. Ghost 2003 boot cd si oluşturdum. başka bilgisayarda denedim çalışıyor. Dvd deki imajları Pc ye attım. Boot cd sinden başlattığımda
Bad command or file name
A:\ >
iletisi alıyorum. Çözüm önerilerinizi yazarsanız memnun olurum

MEBin gönderdiği öğretmen kurtarma dvdsini bende kurmaya çalıştım. ancak ghost ekranı açıldı ve kitlendi uzun süre öyle kalınca. vazgeçtim. formatlayıp xp işletim sistemi kurdum. programları ve sürücüleride tek tek yükledim. öğrenci kurtarma dvdleri çalışıyor ama öğretmen kurtarma dvdsini çalıştıramadım. hocam kurulmuyorsa dvdden elinizde varsa xp kurun ve gerekli programları tek tek yükleyin fazla vaktinizi almaz.

Muhtemelen bir bacth file vardır. Onun içinde çalışması gereken dosya bulunamıyordur. Sadece tahmin yürütüyorum. Cd boot ettikten sonra autoexec.bat içerisinden ghost çalıştırılmak istenmiştir. hedef yanlış olabilir ya da program gerçekten olmayabilir. autoexec.bat inceleyebilirsiniz.

------------------- üsteki mesajın yazıldığını görmeden cevap yazdım ilave birşey eklemek isterim. DVD ler eğer ghost imajı barındırıyorsa, normal dos ile örneğin win98 açılış disketi ile cd rom destekli açılış yaparsanız akabinde dvd içindeki ghost programını çalıştırıp disk bölümünden image seçip geri yüklenmesini deneyebilirsiniz. Hatta bilgisayar 2 bölüm ise c ve d gibi partition image bölümünden yükleme yaparsanız c'ye yüklediğinizde d içerisindekiler kaybolmaz....

Dvd lerin içinde sadece ghost imaj ları var. O yüzden boot cd den açmaya çalışıyorum. Ayrı bir Xp kurmak istemedik, lisanslı olsun istedik. Dvd nin bozuk olma ihtimali araştıracağım.
İlginize teşekkür edrim.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. DVD bozukmuş. Labaratuvarlarında Exper Pc olan bir arkadaştan sağlam DVD aldım. Kurulumu yaptım.

Geri