Başbakana, PGM'ye,TTK'ya Mektup

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar;

Haber sitelerinde, gazete sitelerinde haberlerimiz son günlerde yoğun şekilde yayınlanıyor, elbette bunlar için çalışma devam edecek fakat yine de bu haberler çok etkili değil, bunu hepimiz yaşayarak daha öncede anladık. 2006 yılındaki ders sayımızın azalmasında bu yöntem etkili idi fakat şu an değil. Gazeteciler sizden bıktık aynı yazılardan, eposta zincirinden sıkıldık direk siliyoruz diyorlar.

Kendi el yazılarımızla Başbakana, PGM ye, TTK ya mektup yazmamış, kendi ifadelerimizde sorunlarımızı anlatmamız lazım. Canı yananların sayısı arttıkça harekette artmaya başladı. Sitelere yazı yazdığımız kadar, mail attığımız kadar da mektup konusuna da önem vermeliyiz.

Başbakanlık: Vekaletler Caddesi Başbakanlık Merkez Bina P.K. 06573 Bakanlıklar / Ankara bimer@basbakanlik.gov.tr

Akparti Ankara Merkez: Söğütözü Caddesi No: 6 Söğütözü / ANKARA

PGM: Merkez Bina): Millî Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı Bakanlıklar/ANKARA

TTK: Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Teknikokullar 06330 Ankara TÜRKİYE

Ayrıca televizyonda çıkacak bir görüntülü haber hepsine bedel olacaktır. Video olayına destek vermenizi rica ediyoruz. bizden-size-f127/bt-dersi-ve-ogretmenleri-video-filmi-t58874.html

eya' Alıntı:
Sorunlarımız ile ilgili kendi düşüncelerimi belirten el yazısıyla 2 sayfalık bir mektup yazarak, Bilişimde gelecek var ekibinin hazırladığı rapor özeti ve raporunu da ekleyerek başbakanın ev adresine kargo ile gönderdim... Sizler de gönderin. Kendisi yoğunluğundan dolayı çok fazla ilgilenemese bile fatih projesinden dolayı dikkatini çekecek ve milli eğitim bakanına soracaktır diye umuyorum. Umarım böyle olur... Sorunumuzun çözümü için herşeyi deniyoruz.

Başbakanlık çalışma ofisi adresini herkes biliyor ve oraya giden mektup, kargo vs. daha çoktur ve daha çok irdeleniyor diye düşünüyorum. Başbakanın ev adresinin güvenlik gerekçesiyle gizlenmeye çalışıldığı için herkes tarafından bilinmediği için buraya gönderilen bir şeyin daha çabuk başbakanın eline geçeceğini umuyorum. Ayrıca adrese ulaştığında başbakana telefon ile de ulaşmaya çalışacağım. Sanırım halen açık olan bir cep numarasını da buldum...

Ayrıca aynı mektubu yine başbakana ve Milli Eğitim Bakanına ulaştırmak için bir bakana daha ulaşma şansım oldu, o kargo da yolda, bir arkadaşımız bakana elden iletmeye çalışacak.

Eğer bir gelişmele olursa bu başlık altında duyuracağım.

Not: Bu başlık altında siyasi tartışma yapmayalım arkadaşlar. Önemli olan sorunlarımızın çözümü. Bizim sorunumuz bu ülkenin eğitim sisteminin sorunu. Hangi partiden olursa olsun başbakanı yakından ilgilendiriyor.

Sorunlarımızı içeren kendi düşüncelerinizi ve bizzat norm fazlası olan, yer değiştiren, yer değiştirdiği halde norm fazlası olan vs. sıkıntıları yaşayan arkadaşlar yazarsa etkili olacaktır, dikkat çekecektir. Belki bir mektup dikkat çekmeyebilir ama 100 tane olsa illa ki dikkat çekecektir.

Bir de mektubunuzda bir öğretmene yakışacak saygı ve nezaket kurallarına dikkat edelim. Haddime değil sizleri uyarmak ama, öok yakın bir zamanda hakaret içeren bir mektubu başbakanın evine gönderen birisi yargılandı ve ağır sayılabilecek bir ceza aldı. Haklıyken, hakkız duruma düşmeyin diye uyarıyorum...

Bilişimde Gelecek Var'ın son durum raporunu yazmamız yeterli olur. Bütün sorunlarımızı uygun dille ele almışlar.

Hocam buradaki amaç zaten her arkadaşın sıkıntısını kendi cümlesi anlatması. BGV Raporu zaten egitekte şu an, PGM'ye, TTK'ya ve Başbakana'da ulaştırılmaya çalıştıracağız.

Başbakana Mektup ve BGV raporu gönderelim...

Sorunlarımız ile ilgili kendi düşüncelerimi belirten el yazısıyla 2 sayfalık bir mektup yazarak, Bilişimde gelecek var ekibinin hazırladığı rapor özeti ve raporunu da ekleyerek başbakanın ev adresine kargo ile gönderdim... Sizler de gönderin. Kendisi yoğunluğundan dolayı çok fazla ilgilenemese bile fatih projesinden dolayı dikkatini çekecek ve milli eğitim bakanına soracaktır diye umuyorum. Umarım böyle olur... Sorunumuzun çözümü için herşeyi deniyoruz.

Başbakanlık çalışma ofisi adresini herkes biliyor ve oraya giden mektup, kargo vs. daha çoktur ve daha çok irdeleniyor diye düşünüyorum. Başbakanın ev adresinin güvenlik gerekçesiyle gizlenmeye çalışıldığı için herkes tarafından bilinmediği için buraya gönderilen bir şeyin daha çabuk başbakanın eline geçeceğini umuyorum. Ayrıca adrese ulaştığında başbakana telefon ile de ulaşmaya çalışacağım. Sanırım halen açık olan bir cep numarasını da buldum...

Ayrıca aynı mektubu yine başbakana ve Milli Eğitim Bakanına ulaştırmak için bir bakana daha ulaşma şansım oldu, o kargo da yolda, bir arkadaşımız bakana elden iletmeye çalışacak.

Eğer bir gelişmele olursa bu başlık altında duyuracağım.

Not: Bu başlık altında siyasi tartışma yapmayalım arkadaşlar. Önemli olan sorunlarımızın çözümü. Bizim sorunumuz bu ülkenin eğitim sisteminin sorunu. Hangi partiden olursa olsun başbakanı yakından ilgilendiriyor.

Sorunlarımızı içeren kendi düşüncelerinizi ve bizzat norm fazlası olan, yer değiştiren, yer değiştirdiği halde norm fazlası olan vs. sıkıntıları yaşayan arkadaşlar yazarsa etkili olacaktır, dikkat çekecektir. Belki bir mektup dikkat çekmeyebilir ama 100 tane olsa illa ki dikkat çekecektir.

Bir de mektubunuzda bir öğretmene yakışacak saygı ve nezaket kurallarına dikkat edelim. Haddime değil sizleri uyarmak ama, çok yakın bir zamanda hakaret içeren bir mektubu başbakanın evine gönderen birisi yargılandı ve ağır sayılabilecek bir ceza aldı. Haklıyken, hakkız duruma düşmeyin diye uyarıyorum...

Re: Başbakana Mektup ve BGV raporu gönderelim...

the_korsan' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/duyurularimiz-f3/basbakana-pgm-ye-ttk-ya-mektup-t60388.html daha önce başlık açılmıştı hocam ama yine de buradan devam edebiliriz, o başlığı buraya birleştiriyorum.

Evet hocam, ben de o başlığın linkini burada verecektim. Bu yeni başlıktan devam edelim çünkü orada bu fikir çok dikkat çekmedi. Teşekkürler. Umarım çabalarımız sonuç verir...

Düzenleme: birleştirelim fikrini anlamamışım, şimdi oldu :+1: Bu başlığı da sabitleyelim diye düşünüyorum.

Merak eden ya da metni kullanmak isteyen arkadaşlar içim mektubumun metnini de yayınlıyorum... Metin üzerinde epey çalıştım, güzel olduğunu düşünüyorum... Umarım okurlar ve ilgilenirler...

eya' Alıntı:
Sayın Başbakanım;
Biz 5–6 bini ilköğretim okullarında görev yapan toplam yaklaşık 10 bin Bilişim Teknolojileri (BT) öğretmeniyiz. Ben de aynı branşta 4/B sözleşmeli olarak görev yapmaktayım.
Bu yıla kadar çeşitli sorunlarımız vardı, ancak Talim Terbiye Kurulu’nun (TTKB) yaz aylarında verdiği kararla, 4. ve 5. sınıflarda 2 saat olan seçmeli BT dersi kaldırıldı.
Fatih Projesi gibi önemli bir proje arifesinde, bilişim çağında, çocuklarımız bilgisayar ve iletişim araçlarıyla tanışmaya başladığı ilköğretim çağında; bilişim eğitimi almadan yetişmek zorunda kalmış, bilişim ortamlarının olumsuzlukları ile baş başa bırakılmıştır. BT öğretmenleri eğitim fakültelerinin “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi” (BÖTE) bölümlerini oldukça yüksek ÖSS puanları ile kazanmış, bölümlerini başarıyla bitirmiş ve KPSS sınavını da başarı ile geçerek bu hakkı kazanmıştır. Ancak son düzenleme ile adeta tüm haklar elimizden alınmış, öğretmenlik yapamaz duruma gelmiş ve formatörlük uygulamasının net bir mevzuatının olmaması sebebiyle de tamirci olarak değerlendirilmekteyiz. BT Öğretmenlerinin desteği olmadan yürümeyeceği, atıl durumda kalacağı herkes tarafından bilinen Fatih Projesi öncesi, BT öğretmenleri adeta unutulmuş ve küstürülmüştür.
Dersin kaldırılmasıyla birlikte okulların BT normu bazı okullarda tamamen sıfıra, bazı okullardaysa 2’lerden 1’lere düşmüştür. 1 normu olan okullarda da maaş karşılığını dolduracak (15 saat) kadar ders dahi kalmamıştır. Kadrolu öğretmen arkadaşlarımız (birçoğunun formatör öğretmenlik görevlendirmeleri olmasına rağmen) norm fazlası durumuna düştüklerinden okulları değiştirilmeye başlandı. Ancak gittikleri okullarda da norm yok ya da maaş karşılığı dolduracak kadar ders yok. Ek ders gelirleri tamamen ellerinden alınmış oldu. Sözleşmeli arkadaşlar olarak biz de gelecek kaygısı içerisine düşmüş bulunuyoruz. Bu sene TTKB’nin ilgili kararında geçici 11. maddeye dayanarak 4. ve 5. sınıflarda BT dersini seçen okullarda da önümüzdeki eğitim-öğretim yılında normları düşecek. Neredeyse tüm BT öğretmenleri norm fazlası olacaktır. Ciddi anlamda sıkıntı yaşanacaktır, mevcut durumda da yaşanmaya başlamıştır.
Okul değişimi sürecinde ailelerin, kurulu ev düzeni ve çevrenin, oluşturulan çalışma ortamının bozulması ciddi aile sorunlarına sebep olmaktadır. Belirsizlik ve branş geleceğinin görülememesi sebebiyle çok huzursuz durumdayız. Bu huzursuzluk ve belirsizlikler içerisinde takdir edersiniz ki verimli çalışmak çok güçtür.
Bu acil norm, ders ve ek ders sorunları dışında Formatör Öğretmenlik ile ilgili de birçok sorunumuz var. Sözleşmeli öğretmenlere bu görevin verilmemesi, çalışma saatlerinin adil olmaması, bazı il, ilçe ve okulların keyfi olarak görevlendirme yapmaması, görev verilen arkadaşlarımızın görevleri dışında idari işlerle uğraşmak zorunda bırakılması, öğretmenlerin – idarenin özel bilgisayar işlerinin dahi yapılmak zorunda kalınması, bizlere tamirci gözüyle bakılması gibi birçok sorunumuz bulunuyor.
Fatih Projesinin bileşenlerinin hepsinin çok yerinde olduğunu, projeyi beğendiğimizi ancak proje uygulanmaya başlanmadan önce BT öğretmenlerinin ve BT dersinin sorunlarının çözülmesi, her sınıfa bilgisayar ve projeksiyon konulması sürecinde ve sonrasında BT laboratuarlarının korunması, eski olanların yenilenmesi gerekliliğini de vurgulamak istiyoruz. Öğrencilerin bilgisayarı öğretmen gözetiminde BT laboratuarlarında birebir kullanarak, yaparak yaşayarak öğrenmeleri ile sınıfta derste sadece izleyerek ya da evde, internet cafelerde kendi kendilerine öğrenmeleri arasında çok farklar olacaktır.
Sorunlarımızın özetini içeren 4 sayfalık rapor özetini ve çözüm önerilerini de içeren detaylı 7 sayfalık raporu ek olarak gönderiyorum. Lütfen sorunlarımıza bir an önce çözüm getirin. Özellikle norm kadro, ders ve ek ders sorunlarımızın bir an önce çözülmesi için girişimlerinizi bekliyoruz.
Lütfen bu mektubun size ulaştığına, okuduğunuza, ilgilendiğinize ve çözüm adına bir adım atıldığında her hangi bir kanalla cevabınızı da rica ediyorum.

Mektubu başbakanın evine kargo ile gönderdim. Şans o ki cumartesi günü kargo aracı arızalanmış, dağıtım yapılamamış :? Bugün aradım dağıtımda büyük ihtimalle ulaşır dediler.

Mektuptan bir tane de Milli Eğitim Bakanı gibi İstanbul Milletvekili olan başka bir Bakana bir arkadaşım aracılığı ile elden iletip, Milli Eğitim Bakanımıza iletmesini isteyeceğim, umarım o da ulaşır... Bir gelişme olursa burada duyuracağım...

ben bugün personel genel müdürünün özel kalemi Mustafa Erozan Bey'le telefonda görüştüm. Durumu anlattıktan sonra BGV raporlarını mail olarak yolladım. kendisi raporu TTK'na Personel Genel Müdürüne ulaştıracak. Ve takip edecek.

Kargo ile başbakanın evine gönderdiğim mektup, önce ev adresine gitmiş, kargo şirketi ya teslim edemedi ya da adresten yönlendirdiler bilmiyorum başbakanlığa yönlendirilmiş, kargo şirketi hiçbir ücret talep etmeden yeni adrese teslim etmiş. Akibetini bilmiyordum...

Bugün okula başbakanlık halkla ilişkilerden mektup gelmiş.
Başbakanlık' Alıntı:
Sayın Efrahim Yasin Aktaş,
Başbakanlık iletişim merkezine yapmış olduğunuz müracaatınız incelenmiş ve gereğinin yapılması için aşağıdaki ilgili kurum/kurumlara (Milli Eğitim Bakanlığı) iletilmiştir.
Müracaatınızın durumunu, BİMER ve ALO 150'den öğrenebilirsiniz.

Verilen takip numarasının son durumu:
Başvuru Tarihi; Gönderen Kurum Gönderme Tarihi Alan Kurum
Dilekçe Hakkı BİMER 23.02.2011 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Dilekçe Hakkı MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 04.03.2011 EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Dilekçe Hakkı MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 04.03.2011 TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI
Dilekçe Hakkı TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI 04.03.2011 EĞİTİM ÖĞRETİM VE PROGRAM DAİRESİ BAŞKANLIĞI

İnternet üzerindeki başvurulardan farkı olduğunu düşünüyorum, çünkü elle yazılmış bir mektup, bgv raporu ve özeti dosya olarak göndermiştim. Bakalım nasıl bir cevap gelecek...

hocam bu da bir gelişme en azından ilgilenmişler ve ilgili kurumlara iletmişler. umarım başbakanlıktan yönlendirildiği için ciddiye alırlar da iyi gelişmeler yaşanır

mektup her zaman daha etkili olmuştur. eline sağlık hocam çok güzel bir gelişme :+1:

Dosya aynı anda hem Eğitek'e hem TTKB'ye gönderilmiş anladığım kadarı ile. Epey geziyora benziyor... Bakalım akibeti ne olacak, merak etmeye başladım. E-posta'yı savuyorlardı, koca dosyayı ne yapacaklar bakalım... Umarım amacına ulaşır.

Dilekçe Hakkı MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 04.03.2011 EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Dilekçe Hakkı TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI 04.03.2011 EĞİTİM ÖĞRETİM VE PROGRAM DAİRESİ BAŞKANLIĞI
Dilekçe Hakkı EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 04.03.2011 TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI

Bu arada Bakan Egemen Bağış'a da Milli Eğitim Bakanımıza ulaştırılmak üzere bir mektup ve bgv rapor ve özeti de ulaşmış olması lazım. Onun akıbetini bilmiyorum, şansımı denedim...

ben size gerçekleri söyleyim bunlar sizi oyalayıcı cevap vercektir bakın sizlerle ilgili çalışma yapıyoruz falan filan ne zaman kadar seçim bitene kadar. seçimden sonra AKP yeniden hükümete geçse dahi nimet çubukçu gidecek. yine olayları sil baştan gelen kişin duyarlılığına kalmış. şunu unutmayalım bu MEB de borusu öten bölüm personel genel müdürlüğüdür. gerisi fasa fiso. eskiden olsa başbkan daha duyarlı olurdu şimdi kimse burnundan kıl aldırmıyor inşallah arkadaşımın çabaları etkili olur ama ben bunun faydasınada inanmıyorum umarım ben yanılırım

kaan58' Alıntı:
ben size gerçekleri söyleyim bunlar sizi oyalayıcı cevap vercektir bakın sizlerle ilgili çalışma yapıyoruz falan filan ne zaman kadar seçim bitene kadar. seçimden sonra AKP yeniden hükümete geçse dahi nimet çubukçu gidecek. yine olayları sil baştan gelen kişin duyarlılığına kalmış. şunu unutmayalım bu MEB de borusu öten bölüm personel genel müdürlüğüdür. gerisi fasa fiso. eskiden olsa başbkan daha duyarlı olurdu şimdi kimse burnundan kıl aldırmıyor inşallah arkadaşımın çabaları etkili olur ama ben bunun faydasınada inanmıyorum umarım ben yanılırım

Eğer tahmin ettiğim gibi mektup başbakanın kendisine ulaşmış ve o yölendirmiş ise MEB adam akıllı cevap verecektir vermese bile dikkate alacaktır diye düşünüyorum. Ama eğer başbakana ulaşmadan bimer direk sevk ettiyse yine de rapor ve mektup olduğu için biraz dikkate alınacaktır. Umarım öyle olur. Ama ne olursa olsun e-posta yerine elle tutulur dosya daha etkili olacaktır. Hep birlikte göreceğiz...

diyelim ki ulaştı başbakan dediki sorunu çözün diye emmir verdi bakanda müsteşarlarına çalışma yapın çözelim diyecektik onlarda personel genel müdürlüğüne o da tekrar bakan yazacak bir çok sorundan bahsedecek bu süreç yaşanırken birde bakmışınız seçim gelmiş sonrası tekrar sil baştan.

Dilekçe Hakkı EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 04.03.2011 TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI
Dilekçe Hakkı TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI 07.03.2011 EĞİTİM ÖĞRETİM VE PROGRAM DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Mektup ve rapor gezmeye devam ediyor. En çok gezen başvuru olarak tarihe geçmez umarım :eek:

Bu kadar gezmesinden, ciddiye alındığını, incelendiğini ve mektuba mektupla cevap verileceğini tahmin etmeye başladım. Nitekim başvurunun kayıt altına alınıp takip numarasının okuluma mektup ile gönderilmesi ciddiye alındığının bir göstergesi diye düşünüyorum. Mektupta e-posta ve telefonum da açıkça yazıyordu. BİMER ve AKİM ile 7-8 başvuru yaptım zaten. Belki adımı bile bellediler... Ama renkli çıktılı dosya ve el yazılı mektup çok daha etkili olduya benziyor...

Gezmesinin ihtimallerini düşününce aklıma halen gelenler şöyle:
1) Başbakan bizzat okuyup, paraflamış olabilir, haliye birimler ciddiye alıp inceliyorlar... (Ah keşke) 8)
2) Mektup ile birlikte 7 sayfa öz ve 4 sayfa özet raporun elle tutulur halde gitmesi sebebiyle, ciddiye alındı, yazı ile cevap verilecek, birimler inceliyor, ortak cevap hazırlıyor... :roll: (Sanırım durum böyle)
3) Birimler topu bir birine atıyor... Duvar pası bile yapmışlar dosyanın gezişine bakılırsa... Dosya gezme rekoru kıracak... Akıbetini Allah bilir... :-1:
4) Bize neden bu kadar uzun mektup ve rapor gönderip başımıza iş açıyorsun, başbakanı bize musallat ediyorsun diye beni dava edecekler zemin hazırlıyorlar :p
5) Aklıma gelen bir ihtimal de Milli Eğitim Bakanına, Devlet Bakanı Egemen Bağış aracılığı ile gönderdiğim mektup ve raporlar da ulaşmış olabilir. Bir kaç arkadaş daha raporu elden birimlere ulaştırdığını söylemişti. Aynı dosyadan çok gelince dikkate aldılar...

Merak etmeye başladım. Elbet güzel ya da en azından dikkate alındığına dair bir cevap alacağımızı düşünüyorum...

Dilekçe Hakkı TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI 07.03.2011 EĞİTİM ÖĞRETİM VE PROGRAM DAİRESİ BAŞKANLIĞI
Dilekçe Hakkı EĞİTİM ÖĞRETİM VE PROGRAM DAİRESİ BAŞKANLIĞI 08.03.2011 İLKÖĞRETİM PROG.ŞB.MD.

Bugün bir birim daha gezmiş. :?

Ayrıca okula da mektupla bir yazı geldi. TTKB'den Personel genel müdürlüğüne iletilirken bana bilgi verilmek için gönderilmiş anladığım kadarı ile. Anlamak için çok yorduk kendimizi :eek: Dağıtım kısmı da olmasa anlayamayacaktık...

MEB TTKB' Alıntı:
SAYI: B.08.0.TTK.0.06.04.00.355.01
Konu: İsteğiniz
04.03.2011 * 1527

İlgi: 28/02/2011 tarihli ve B.08.0.BHM.622.01/409 sayılı yazı
Aydın ilinden Efrahim Yasin Aktaş tarafından Başbakanlık Makamına sunulan ilgi yazı eki dilekçe ilgisinden dolayı ekte gönderilmiştir.
Bilgilerinizi rica ederim.

Seracettin YAŞAR
Prensipler ve Eğitim Sistemi Dairesi Başkan V.
EK: İlgi yazı ve ekleri (15 sayfa)

DAĞITIM:
Gereği:
Personel Genel Müdürlüğü
Bilgi:
Efrahim Yasin Aktaş ( ek konulmadı)

Mektubumun sonunda mutlaka cevap istediğimi rica ile belirtmiştim. Bu arada gelen yazıdan anladığım kadarı ile mektup ve rapor Başbakan'a ulaşmışa benziyor. Zira kargomda direk Başbakanın adı, ev adresi, cep telefonu vardı. Korumaları bu sebeple açmadan iletmiş olabilir. Çünkü genelde Bimer'e yaptığınız başvuru diye cevap geliyordu. Bu sefer Başbakanlık Makamına sunulan... şeklinde geçmiş. 15 sayfanın gezmesine bakılırsa da ya bir ciddiyet var ya da kurtulma çabası :| Beklemeye devam. Umarım bir işe yarar...

Başvuru Hareket(ler)i
Başvuru Tarihi; Gönderen Kurum Gönderme Tarihi Alan Kurum
Dilekçe Hakkı EĞİTİM ÖĞRETİM VE PROGRAM DAİRESİ BAŞKANLIĞI 08.03.2011 İLKÖĞRETİM PROG.ŞB.MD.
Yapılan İşlem(ler)
İşlem Yapan Kurum Yapılan İşlem İşlem Tarihi
İLKÖĞRETİM PROG.ŞB.MD. Dosyaya Kaldırıldı (İşlemi Bitti) 11.03.2011

15 sayfalık dosya sonunda rafa kaldırılmış. Ancak cevap henüz tarafıma iletilmedi. Dosyanın ellerine ulaştığında, yer değiştirdiğinde bile okula mektup ile bildirmişlerdi. Bakalım cevap olarak ne yazdılar. Merakla bekliyorum... BGV raporunu okumak zorunda kaldılar en azından, rafa kaldırana kadar da epey gezdi.

İLKÖĞRETİM PROG.ŞB.MD. Dosyaya Kaldırıldı (İşlemi Bitti) 11.03.2011

Buradan anlaşılıyorki bizim birinci ağızdan muatabımız bu birim. Bakalım cevabı merak ediyorum :)

Geri