bıktım bu opeldenn :(

Kodla Büyü
yolcuhan' Alıntı:
bu hipopatam;
1. bu arkadaş ya sahtekarlığı savunur gibi yapıp ironi yapıyor.
2. ya sahtekarlığı savunur gibi yapıp milletin tepkisini ölçmek istiyor,
2. ya hakkaten sahtekarlığı savunuyor, ki bu durumda eden-bulur durumu geçerlidir.
ettiğinizi bulmanız dileğiyle...
duanız için ecmain diyorum, tahminleriniz doğru sizide tebrik ederim(1-2).

easytr' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:
easytr' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:
transistor' Alıntı:
söylediniz mi alan kişiye arabanızın kusurunu ?
sen olsan satacağın kişiye söylermiydin zaten 2. el araba alan herkes bende dahil alacağımız arabanın kusurlarını kabul ederek alıyoruz hiç bir akıllı araç sahibi sağlam aracını giderine bile vermez ihtiyaç yoksa tabi.

alış-satışta kural,etik artık ne dersen de, iyiyide kötüyüde söylemektir. sen söylemiyorsan yanlış yapıyorsun demektir. senin yaptığın yanlıştır, zaten alıcıyada enayi demişsin üst mesajda, siz gerçekten öğretmenmisiniz?
hocam malesef öğretmenim ama artık bu laflara son uygulamalardan sonra karnım tok öğretmene saygı veya statü mü kaldı sanıyorsunuz forumda paylaştım öğretmenlerin meb e günlük şifreli olarak raporlanmasını meb istiyor buda benim zaten şarjımın bitmesine yetti haa çok iyi bir uygulama ak koyun kara koyun hakkıyla uygulanırsa ortaya çıkar fakat ülkemizde bu işler genelde darbe zamanlarında halkı küstürmek için yapılan ön ayak işleri olarak kullanılmıştır buda ne demek oluyor yani sen hala öğretmnin örnek olmasını mı bekliyorsun dersime girer çıkarım dersimi adam gibi anlatırım insalığım kimseyi ilgilendirmez bunu bilir bunu söylerim.
Eğer siz insalık olarak bende sorun görüyorsanız esas psikolojik sorunlu olarak sizi de gösterebilirim bugün en basit bi örneği serbest piyasada gidin herhangi bir adama işletmeciye yaptığı işi neden yaptığıyla ilgili sataşın veya aynı onun yaptığı işi yapan dükanı yanına açın bakın insanlık nedir size öğretirler, onun geçecen bu ayakları o öğretmenin namuslu olup diğer tüm insanların namussuz sayıldığı dönem kapandı herkes ya namusludur yada namussuz bunu sorgulamak kimseye düşmez herkes önünden yiycek insalık o zaman düzelir.
Öyle öğretmenden örnek insan olmasını beklemek kadar saçma bir uygulama olamaz herşey değişiyor, her uygulama değişiyor, öğretmene geçmişte tanınan haklar elinden alınıyor birer bireeeeeeeer hemde böyle bir ortamda can çekişmenin anlamı sizce var mı ki bilişimciler olarak öğretmenliğin osuruğunu bile koklayamıyoruz neyin öğretmenliğini savunursunuz anlamam. Gerçekten çok hayalperestler var ki içimizde hala birileri bizimle t.... geçebiliyor onun için.

öncelikle konumuzun fişlemeyle yada başka bir meseleyle uzaktan yakından ilgisi yok. sen kendini temize çıkarmak için boş yere edebiyat yapmışsın. senin gibiler yüzünden öğretmeni çakal esnafla bir görenlere kızmamak gerek, çünkü sen çakal esnafı, müşteriyi aldatan satıcıları kendine örnek almışsın. bu ülkenin ekmeğini yeyip, suyunu içip eğitimli bir kişi! olduysan senin çakal esnaftan farkın olacak, galericilerin hilelerini çocukları eğitecek bir öğretmende olacaksa senin aldığın maaş haram dostum bunu açıkça bil. Ben mi psikolojik sorunluyum yoksa senmi bu konuya gelecek cevaplara göre şekillenecek.

soru: sattığın malın hilesini gizleyip, sattığı kişiye enayi gözüyle bakan bir öğretmen! mi psikolojik ve ahlaki sorunlu yoksa ona tepki gösteren mi? :+1:

bu soruyu kendi vicdanına sor, mantığa bürüme psikolojisinin sınırlarını zorlama.ayrıca yazdığın mesajı bile editlemek zorunda kalıyorsun kendini ifade ederken edepli cümleler kurmalısın.

Bu ülkenin en vicdanlı en çalışkan en doğru insanı öğretmenlerdir.Birkaç uyanık geçinen olması istinadan başka birşey değil. Üzülüyorum " böyle gelmiş böyle gider " , " sen mi düzeltecen bu ülkeyi" diyenlere.

Öğretmen olarak değil insan olarak kirlenen dünyada inadına temiz kalmalıyız. Yankı hikayesi aklıma geldi. sen hayata ne sunarsan o da sana onu verir...

share_' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:
share_' Alıntı:
öğretmen camiasında böyle öğretmenler varmı demek istiyorum ve inanmak istemiyorum. adam resmen sahtekarlığı savunuyor.bence kimse cevap vermesin. en açıklayıcı ifadelere bile ne boş laflar yazılmış cevap diye. sana saf,cahil ol diyen olmamış,insan ol deniyor. hileye kanma ve hilede yapma. yazık böyle öğretmenlere ve öğrencilerine. ne söylesem boş.
hocam konuyu ve anlatılmak isteneni anlamış tebrik ederim.

:-1: sende de hiç yüz yokmuş yani, ben seni eleştirdim zaten, seni savunan 1 kişi bile yok farkındaysan. sahtekarlığı savunan tek sensin , senin için üzülüyorum
:++: :++: :++:

arabanın boyasını cılasını her şeyini söyledim alıcıya .. ona görede fiyat istedim zaten... kul hakkı zor Allah kimseyi yanıltmasın..

ha bu arda konu baya sapmış gitmişş neyse.. alıcı şehir dışından geldi gelmeden önce ben herşeyini söyledim.. zaten adam servise götürdü arbayı öyle aldıı. Allah kaza bele vermesin güle güle kullansın...

Hipopotam arkadaşım Aziz Nesin'in yaptığını yapıp , Türk İnsanın %40'ı akıllıdır demeyip, %60'ı aptaldır söylemini kullanmış. Adam kısaca uyanık olun demek istemiş. Kendi cümleleriyle. :alkis:

yolcuhan' Alıntı:
bu hipopatam;
1. bu arkadaş ya sahtekarlığı savunur gibi yapıp ironi yapıyor.
2. ya sahtekarlığı savunur gibi yapıp milletin tepkisini ölçmek istiyor,
2. ya hakkaten sahtekarlığı savunuyor, ki bu durumda eden-bulur durumu geçerlidir.
ettiğinizi bulmanız dileğiyle...
Bulmuş ya zaten, böyle düşünen insan karşılığını da mutlaka görür.
hipopotam' Alıntı:
vala ben kendime araç aldığımda fazla araştırmadan kendim denedimde aldım sonradan ortaya çıktı 2 kazası varmış adama tek dediğim helal olsun iyi kazıkladı bizi demek oldu.

"Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın."
Dinimiz İslam diyorsak bir gün Allah'a hesap vereceğimizi unutmamalı...

hipopotam arkadaşın başka işi gücü yok heralde boş boş konuşup duruyor.

dürüst adam yanar döner olamaz ister 2.el araç alsın ister satsın, bin lira zarar ederim yalan söylemem...

seventyseven' Alıntı:
hipopotam arkadaşın başka işi gücü yok heralde boş boş konuşup duruyor.

dürüst adam yanar döner olamaz ister 2.el araç alsın ister satsın, bin lira zarar ederim yalan söylemem...

:alkis:

Geri