BİR ETKİLEŞİMLİ TAHTADA MUTLAK OLMASI GEREKENLER

Kodla Büyü

yekkk

Üye
1- time freeze (deep freeze'ye alternatif hem de ücretsiz ve kullanımı kolay)
şu hatırlatmayı da yapayım: time freeze yi imajı yükledikten sonra başlatın. time freeze çalışır bir şekilde alınan imajı yüklemiştim. açılışta "cihazlar hazırlanıyor, uygulamalar yükleniyor, mağazadan uygulama yükleyebilirsiniz, başlayabilirsiniz" diyordu her açılışta.
2- atak (öğrencilerin tahtayı kullanmalarını engeller, öğretmenlerin usb belleklerini anahtar olarak kullanıp tahtayı açmalarını sağlar)
öğretmenlerin flashlarını ntfs ile biçimlendirdikten sonra sağ tık - özellikler - güvenlik sekmesinden yazma, kopyalama, tam denetim gibi izinleri kaldırarak koruyun. flashda bir klasör açın ve bu klasöre bütün izinleri verin; dosyalar hep bu klasöre atacaksınız. atak programının klasörünü de bu klasöre kopyalayın ve kurun.
3- meb sertifikası (son gelen yazıyla meb internetiyle internete bağlanan bütün bilgisayarlara kurulması gerekli, yoksa internete bağlanamayacak bilgisayarlar. filtre yi iyice geliştiriyoruz böylece)
4- win8 etkinleştirmesi (imaj yükledikten sonra windows etkinleştirmesi bozuluyor. windowsu etkinleştirmelisin.)

epic pen
java flash güncellemeleri
flashlar için gizli dosyaları gösteren herhangi bir program (belkide en önemlisi :D )

kisnorbo' Alıntı:
epic pen
flashlar için gizli dosyaları gösteren herhangi bir program (belkide en önemlisi :D )
flashları ntfs yapıp güvenlik den yazma korumalı yapmazsan başedemezsin virüslerle; gizli dosyalarla uğraşılmaz...

yekkk' Alıntı:
kisnorbo' Alıntı:
epic pen
flashları ntfs yapıp güvenlik den yazma korumalı yapmazsan başedemezsin virüslerle; gizli dosyalarla uğraşılmaz...
Hocam bu olayi biraz aciklarmisiniz ?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AKom' Alıntı:
yekkk' Alıntı:
kisnorbo' Alıntı:
epic pen

hocam ntfs drive protection programıyla flashları ntfs haline getirip korumaya alabiliyorsunuz. böylelikle sizin izin verdiğiniz dizin/klasör hariç hiç bir yere dosya yazımı yapılamıyor.bu da, virüslerin flashların kök dizine erişmesini önlediğinden flashlarınız virüssüz oluyor.öğretmenlerin flash bozuk demelerine aldırmayın.çünkü onlar dosyaları flasha kopyalarken sağ tık gönder---flash yaptıkları için yazma izni olmadığından hata veriyor...sizin yapacağınız flashtaki klasörün içine dosyalarınız atın demek...(bunu soracaklar kesinlikle)
umarım faydalı olmuştur....

elrond' Alıntı:
AKom' Alıntı:
yekkk' Alıntı:
kisnorbo' Alıntı:
epic pen

hocam ntfs drive protection programıyla flashları ntfs haline getirip korumaya alabiliyorsunuz. böylelikle sizin izin verdiğiniz dizin/klasör hariç hiç bir yere dosya yazımı yapılamıyor.bu da, virüslerin flashların kök dizine erişmesini önlediğinden flashlarınız virüssüz oluyor.öğretmenlerin flash bozuk demelerine aldırmayın.çünkü onlar dosyaları flasha kopyalarken sağ tık gönder---flash yaptıkları için yazma izni olmadığından hata veriyor...sizin yapacağınız flashtaki klasörün içine dosyalarınız atın demek...(bunu soracaklar kesinlikle)
umarım faydalı olmuştur....
Tesekkurler hocam aciklama icin

Etkileşimli tahtaya bilgisayar takılı filan olmayacak.Tahtamızı açtık.Ben tahtanın görüntüsünü elimde tablet(ipad de olabilir) ile sınıfta gezerek uzaktan kablosuz kullanmak istiyorum.

AKom' Alıntı:
yekkk' Alıntı:
kisnorbo' Alıntı:
epic pen

hocam usb belleğini ntfs olacak şekilde biçimlendir; fat32 dosya sisteminde güvenlik sekmesi yok, yani korumayı desteklemiyor. belleğe sağ tık - özellikler - güvenlik sekmesinden izinleri değiştirmelisin. sadece okuma, listeleme gibi izinlere onay ver. yazma kopyalama, tam denetim izinlerine onay verme...
usb belleğinde bir tane klasör aç, bütün dosyalarını bu klasöre at. bu klasöre sağ tık - özellikler - güvenlik sekmesinden bütün izinleri ver.
artık hiçbir dosya flashımızın ana dizinine kopyalanamıyor. böylelikle virüs de kendini oraya atamıyor. :D

Buzkırıcı' Alıntı:
Etkileşimli tahtaya bilgisayar takılı filan olmayacak.Tahtamızı açtık.Ben tahtanın görüntüsünü elimde tablet(ipad de olabilir) ile sınıfta gezerek uzaktan kablosuz kullanmak istiyorum.
splashtop hocam. bu uygulamayla yapıyorsun. görüntüsünü alacağın tahtaya da streamer yüklemelisin. kendi tabletine splashtop kur, tahtaya streamer.

Geri