BİMER aracılığyla gönderilen yazı...

Kodla Büyü
eğer ilçeden cevap verilirse ki zaten yazı benim büroda :D, ozaman durumu açıklayan bir yazıyla aynı yazımı tekrar göndereceğim...

bakalım kim ne cevap verecek ozaman...

walla hocam 5 dakkadır 3 sayfadaki tüm yazılanları okudum, :lol: o kadar hoşuma gitti ki. kusura bakmayın ağlanacak halimizie gülüyorum, lakin çok hoş, dönme dolap gibi maşallah... :) görüyorumki bizi yalnız bırakmışlar değerli meslektaşlarım...

baynadir' Alıntı:
Yazımın dolaşıp son olarak geldiği yere bakın :D... 2 saate kadar bana ulaşır heralde gereğinin yapılması diyerekten :D...

Başvuru Hareket(ler)i
Başvuru Tarihi; Gönderen Kurum Gönderme Tarihi Alan Kurum
Dilekçe Hakkı BİMER 25.05.2011 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Dilekçe Hakkı MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 25.05.2011 PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Dilekçe Hakkı MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 25.05.2011 TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI
Dilekçe Hakkı PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 25.05.2011 ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI 1
Dilekçe Hakkı TALİM TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI 26.05.2011 EĞİTİM ÖĞRETİM VE PROGRAM DAİRESİ BAŞKANLIĞI
Dilekçe Hakkı ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME DAİRESİ BAŞKANLIĞI 1 26.05.2011 PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Dilekçe Hakkı PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 26.05.2011 MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Dilekçe Hakkı MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 27.05.2011 ADANA VALİLİĞİ
Dilekçe Hakkı ADANA VALİLİĞİ 27.05.2011 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Dilekçe Hakkı İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 30.05.2011 ADANA VALİLİĞİ
Dilekçe Hakkı ADANA VALİLİĞİ 30.05.2011 SEYHAN KAYMAKAMLIĞI

Hocam bunun sonu mahalle muhtarında son bulur gibime geliyor. :D

Bir konu hakkında yeterince gaza geldikten sonra (patlayacak duruma gelmek) hemen BİMER'e bir yazı yazılır. Yazının türlü başkanlık ve genel müdürlüklere yol aldığını gören kişinin gazı yavaş yavaş boşalmaya başlar. İç sesi şöyle demektedir: "Vay be, adamlar ilgileniyor. Yazdığım yazı taaa nerelere kadar gitti". Kişinin derdini birine anlatınca rahatlaması gibi.
BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) için yeni isimler düşünüyorum;
BGAMER (Başbakanlık Gaz Alma Merkezi)
BDDMER (Başbakanlık Dert Dolandırma Merkezi)
BDMUMER (Başbakanlık Dertleri Muhatabına Ulaştırma Merkezi)
BPT (Başbakanlık Posta Teşkilatı)

BİMER'in yaptığı işe bakılırsa bir sorunu olan ve bununla ilgili nereye başvuracağını bilmeyen vatandaşın şikayet ve temennilerini alıp ilgili yerlere yönlendirmektir. Router gibi birşey. Büyük beklentiye girmemek lazım.

Şimdi baynadir hocam ne yapmış oldu: Bilişim Teknolojisi Öğretmenlerinin dertlerini, muhatabı olan kurumlara (MEB altındaki genel müdürlük, kurul veya başkanlıklar) yazmsı gereken yazıyı BİMER'e gönderdi. BİMER de aldı gitmesi gereken yere gönderdi. Böyle olmaması gerektiğini düşünsek de işleyiş bu şekilde. Yoksa oturup Sayın Başbakan bunları okuyup "Bana hemen ilgili bakanı bağlayın" bağlandıktan sonra da "Nimet Hanım bu öğretmenlerimizin sorunlarını acilen çözün" deyip noktayı koymayacaktır. (Sayın Başbakana böyle bir yazı ulaşsa bu dediğimi yapacağından zerre kadar şüphe duymuyorum) BİMER evrak kayıt bürosu gibi çalışmaktadır. Sadece ilgili kurumun size cevap verip vermediğini takip eder. Yoksa sorunun çözülüp çözülmediğini değil.

erolaguven' Alıntı:
Bir konu hakkında yeterince gaza geldikten sonra (patlayacak duruma gelmek) hemen BİMER'e bir yazı yazılır. Yazının türlü başkanlık ve genel müdürlüklere yol aldığını gören kişinin gazı yavaş yavaş boşalmaya başlar. İç sesi şöyle demektedir: "Vay be, adamlar ilgileniyor. Yazdığım yazı taaa nerelere kadar gitti". Kişinin derdini birine anlatınca rahatlaması gibi.
BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi) için yeni isimler düşünüyorum;
BGAMER (Başbakanlık Gaz Alma Merkezi)
BDDMER (Başbakanlık Dert Dolandırma Merkezi)
BDMUMER (Başbakanlık Dertleri Muhatabına Ulaştırma Merkezi)
BPT (Başbakanlık Posta Teşkilatı)

BİMER'in yaptığı işe bakılırsa bir sorunu olan ve bununla ilgili nereye başvuracağını bilmeyen vatandaşın şikayet ve temennilerini alıp ilgili yerlere yönlendirmektir. Router gibi birşey. Büyük beklentiye girmemek lazım.

Şimdi baynadir hocam ne yapmış oldu: Bilişim Teknolojisi Öğretmenlerinin dertlerini, muhatabı olan kurumlara (MEB altındaki genel müdürlük, kurul veya başkanlıklar) yazmsı gereken yazıyı BİMER'e gönderdi. BİMER de aldı gitmesi gereken yere gönderdi. Böyle olmaması gerektiğini düşünsek de işleyiş bu şekilde. Yoksa oturup Sayın Başbakan bunları okuyup "Bana hemen ilgili bakanı bağlayın" bağlandıktan sonra da "Nimet Hanım bu öğretmenlerimizin sorunlarını acilen çözün" deyip noktayı koymayacaktır. (Sayın Başbakana böyle bir yazı ulaşsa bu dediğimi yapacağından zerre kadar şüphe duymuyorum) BİMER evrak kayıt bürosu gibi çalışmaktadır. Sadece ilgili kurumun size cevap verip vermediğini takip eder. Yoksa sorunun çözülüp çözülmediğini değil.

Komik ama GERÇEK...

merhaba arkadaşlar benzer bir bildirimi 1 ay önce ben de MEBe yazmıştim. cevap geldi sizinle de paylaşmak istedim:

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 587290

Cevap Metni : Değerli Öğretmenim,

Bilişim teknolojileri öğretmenlerine ilişkin iş ve işlemler Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda olmamasına rağmen, Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda bulunan bilişim teknolojileri formatör öğretmenlerle ilişkili olmasından dolayı BT formatör öğretmenler konusunda yapılan çalışmalardan söz etmemiz doğru olur.

Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan yönerge çalışmasında, bilişim teknolojileri formatör öğretmenlik görevi yapacak öğretmenlerin öncelikli olarak bilişim teknolojileri öğretmenler arasından seçilmesi şimdilik benimsenmiş görünmektedir. Dolayısıyla, bilişim teknolojileri formatör öğretmenler için hazırlanmakta olan yönerge çalışmaları kapsamında, her okula en az bir formatör öğretmen normu belirlenecektir. Söz konusu çalışmalar tamamlandığında, il millî eğitim müdürlükleri bu konuda bilgilendirilecektir.

İyi çalışmalar dileğiyle!

sulfaniye' Alıntı:
merhaba arkadaşlar benzer bir bildirimi 1 ay önce ben de MEBe yazmıştim. cevap geldi sizinle de paylaşmak istedim:

Bilişim teknolojileri öğretmenlerine ilişkin iş ve işlemler Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda olmamasına rağmen, Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda bulunan bilişim teknolojileri formatör öğretmenlerle ilişkili olmasından dolayı BT formatör öğretmenler konusunda yapılan çalışmalardan söz etmemiz doğru olur.

Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan yönerge çalışmasında, bilişim teknolojileri formatör öğretmenlik görevi yapacak öğretmenlerin öncelikli olarak bilişim teknolojileri öğretmenler arasından seçilmesi şimdilik benimsenmiş görünmektedir. Dolayısıyla, bilişim teknolojileri formatör öğretmenler için hazırlanmakta olan yönerge çalışmaları kapsamında, her okula en az bir formatör öğretmen normu belirlenecektir. Söz konusu çalışmalar tamamlandığında, il millî eğitim müdürlükleri bu konuda bilgilendirilecektir.

Yazdıklarımıza bir İNSAN tarafından verilen tek cevap bu heralde :)

sulfaniye' Alıntı:

İnşallah her okul bir formatör normu verirlerde bu işkence biter. Ondan sonrada çalışma saatlerine bakarız artık...

milli ğitim bakanlığımıza kızmıyorum. üzülmüyorum. sadece acıyorum..

bütün daire başkanlıkları bilişim teknolojileri öğretmenlerini bir türlü hazmedemiyorlar.

personel daire başkanlığı talim terbiyeye orası eğitm teknolojileri orası ilköğretim genel müdürlüğüne. hepsi topu diğer daire başkanlıkları yolluyor .
sanki yakartop oynuyorlar. bizde patlamasın diye..

9 yıldır bilişim teknolojileri öğretmeniyim. bir arpa boyu yol aldılar. o da sadece görevlendirme formatörlük o da ileriye değil geriye doğru arpa boyu..

genel müdürlükleri tolayıp bir yönerge hazırlama en fazla 1 haftada bitecek iştir. 9yıldır yapamadıkları bir yönerge için halen çalışma yapıldığı söyleniyor.

niçin 9 yıl boyunca hala üniverstelerden fikir görüşü alamayacak kadar aciz bir duruma düştüler.

dilekçe hakkımız var ama sonuç öğrenme hakkımız maalesef yok..

bilişim teknolojileri eğitimini DECCAL zanneden bir yapının öğretmenleriyiz.

en büyük sorun kendi personellerini, öğretmenlerini muhattap bile almayıp dilekçelere cevap bile veremiyorlar.

Gereği Yapılmış... :?: :!:

Ekli dosyalar

• bimer.jpg
    bimer.jpg
    36.5 KB · Görüntüleme: 2,265
Geri