BİLG. HARDDİSKİ GÖRMÜYOR

Kodla Büyü

doriss

Site Gezgini
ARKADAŞLAR BENİM SORUNUM İŞLETİM SİSTEMİ YÜKLEYEMİYORUM. DİSK YOK DİYOR. SETUPDAN DA GÖREMİYORUM HARDDİSKİ.
SATA HARDDİSK ASLINDA TAKILIDA. ÖNCE ÇALIŞIYORDU .
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

arkadaşlar bende vestel öğenciye yazarlık yazılımını yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatınca disk okuma hatası vererek bilgisayar açılmadı. vestel öğrencilerde garanti etiketi yapışık olduğundan kasayı da açamadım. Çözüm öneriniz var mı?

1.soru - nlite programı ile sata sürücünüzü içeren bir xp cd si yapınız.

2.ci soru - xp cd ile açalım kurtarma konsolundan chkdsk /r/ p yapalım.

bilgisayarın harddiskine ait bir tanıtım disketi büyük ihtimalle vardır. XP kurulumunun ilk anlarında "Harddsik yüklemek için F6 ya basın" yazan bölümde F6 tuşuna basın ve HDD tanıtım disketini takın görecektir...

Arkadaşımın bilgisayarında benzeri bir sorun karşıma çıkmıştı. Arkadaşamın beni arayarak bilgisayarım açılmıyor demişti. Kasayı açıpı sata kablosuna baktım, sata kablosu yerinden oynamıştı. Yerine oturtunca sistem normal bir şekilde açıldı. Aklıma gelen olasılıklar;
1- Sata kablosu yerinde oynamıştır.
2- Harddisk hakkın rahmetine kavuşmuştur.
3- Anakartın sata yuvasında bir sorun vardır. Farklı bir sata yuvasına takmayı deneyin.
4- Sata kablosunun kendisinde bir sorun vardır. Sata kablosunu değiştirerek bir daha deneyin.

Geri