BİLGİSAYARLARIN SAATLERİ SÜREKLİ DEĞİŞİYOR

Kodla Büyü

ekyn

Site Gezgini
Exper labda öğrenci bilgisayarlarını yükleyip güvenlik kartını kurdum bilgisayarları her kapatıp açtığımda saat ve tarih değişiyor forumda arattım bios pili ve saat dilimi çözümleri getirilmiş saat dilimlerine baktım isttanbul seçili öğrenci bilgisayarlarının hepsine aynı sorun var ayarlarında mı bi eksiklik var acaba??

Bizim okulda da var aynı sorun.Müdür yard. dediğine göre onun gördüğü bütün bilgisayarlarda aynı sorun varmış. Gün ışığından yararlanma vs. hepsini iptal ediyom aktif ediyom ama sorun aynı. Bir çeşit virüsten kaynaklanabileceğini düşünüyorum aslında ama bunu anlamam için bilgisayara format atıp tamamen kendim kurmam gerek ona da üşeniyorum.

hocam ben bilgisyarları imajla yükledim gerekli programları kurduktan sonra antivirüs ve güvenlik kartını kurdum virüs olayına pek ihtimal veremiyorum ayarlarında bi eksiklik var sanırım ama nerdee??

Hocam bilgisayarları ne kadar süreden beri kullanılıyor ? Biz de böyle bir problem yaşamıştık , Bios pilini değiştirdiğimizde düzelmişti.Ama bahsettiğim bilgisayarlar 5 senelikti.

bilgisayarlar 2008 ikinci dönemde gelmiş öğretmen bilgisayarında herhangi bi problem yok sıkıntı öğrenci bilgisayarlarında güvenlik kartıyla alakalı bi durum olabilirmi acaba

Geri