! BİLGİSAYAR MAVİ EKRANDAN CIKMIYOR. YARDIM

Kodla Büyü

DAYI1232

Üye
S.â arkadaşlar Bilgisayarım HP. Pavilion M9130tr benim PC'de 1x2 ram var 667mhz hızında 240 pin ve ben internet üzerinden 2x2 ram aldım benim 1x2 lik Ramin aynı özelliklerine birebir aynı yani özellikleri ürünü aldıktan sonra ayaklarınımı tam oturtamadım anlamadım bir şekilde takdım daha sonra pc yi açtım bilgisayarımdan özelliklere bastığımda yüklü.bellek ram 2 gb diyordu oysa 6 gb ram takılıydı. daha sonra.Ramleri yön değiştirerek takdım sonra 15 dakika çalıştı bir mavi ekranà düştü ekranda damage felan yazıyordu 65 70 75 böyle 100 é kadar saydı ve pc kapandı.tekrar düğmesine bastığımda dıııt dıııt dıııt diye kaç defa örtü hatırlamıyorum sonra fişini çektim tekrar takdım gine aynı şekilde dıııt dıııt dıııt diye öttü.normalde pc ilk startı verildiğinde mavi bir ekran cıkıyor hp logosu felan geliyor logonun altında 4 tane bilgi verici yazı yazıyor.f9 diagnostic Esc boot menu f12 sistem Recovery gibi yazılar bu ekran normalde 5 saniye gösteriyor daha sonra normalde açılıyordu ama şimdi bu ekran hiç geçmiyor ordaki bootmenüye felan bastığımda entering boot menü diyor ve hiçbir yanıt vermiyor diger menülerin aynı şekilde yanıt vermiyor ayaklarını tam oturtamadıgım ramleri söktüm eski ramlerimi eski takılı olan orjinal Slot yerlerine takdım Slot yerlerini yaktıgımdan şüphelendim sadece 1gb lik ram ile tüm slotları teker teker denedim gine aynı mavi ekranda kalıyor.pc ye Format atamıyorum biosunà giremiyorum çünkü yanıt.vermiyor Format gine atamıyorum yanıt alamadığım için pc yi açtığımda böyle bişey oldu BIOS pilini değiştirdim halen aynı yardımcı olabilirsiniz şimdiden teşekkürler

muhtemelen elinizdeki statik elektrik ramlere zarar vermiş...başka bir anakartta deneyin çalışırsa anakartınıza zarar vermişsiniz...ama sorun statik elektrik gibi duruyor.

Sorun ram slotları olabilirmi 1 tane ram slotu ile 1 tane eşdeğer ram alıp denesem çözüme kavuşabilirmiyiz

Geri