bölge zümresi günü okula gitmek gerekiyor mu?

Kodla Büyü

sdh

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar bölge zümresi olduğu gün zümreden sonra tekrar okuluna dönmek gerekiyor mu? toplantının kaçta biteceği belli olmuyor bazen uzayabiliyor da malum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar var mı?

Hocam toplantı öğleden sonra ise ve dersin de yoksa muhtemelen gitmezsin. Kimse sana "haber aldım toplantı 3 te bitmiş. gelseydin 3:30 da burda olur 5 e kadar kalırdın niye gelmedin" demez.

zech' Alıntı:
Hocam toplantı öğleden sonra ise ve dersin de yoksa muhtemelen gitmezsin. Kimse sana "haber aldım toplantı 3 te bitmiş. gelseydin 3:30 da burda olur 5 e kadar kalırdın niye gelmedin" demez.

Aynen . Toplantı 14:00 de idi. 15:00 gibi bitti. Ben okula değil evime gittim.

Yerine göre değişir, niye gelmedin diyenler de var...

Arkadaşlar ortaokulda öğretmenim.
Bölge zümresine katılmamız gereken gün okulda sabah derse girmek zorunda mıyız?
Zümre toplantısı öğleden sonra başka okulda.

bilisimci1984' Alıntı:
Arkadaşlar ortaokulda öğretmenim.
Bölge zümresine katılmamız gereken gün okulda sabah derse girmek zorunda mıyız?
Zümre toplantısı öğleden sonra başka okulda.
Evet

ulaşım süresü + toplantı süresi + dönüş süresi
..
görevli izinli olduğunuz süre bundan ibarettir.
geri okul idaresi ile sizin hukukunuza bağlıdır.
14:00 teki toplantı için 13.30 a kadar derse sokan idare de var
15:00 te biten toplantıdan sonra 15:30 da okulda olacaksın diyen idare de
hocam bu gün toplantın varmış okula gelme oraya git diyen idare de...

BaRBaRYaN' Alıntı:
..

Bilgilendirici anlatımınız için çok teşekkür ederim :) :++:
Bu tür şeyler hangi yönetmelikte yazıyor biliyor musunuz? Kimseye sormadan kendim okurum oradan bundan sonra diye.

Arkadaşların dediği gibi farklı uygulamalar var.
Eğer toplantıyı bildiren yazıda o gün görevli izinli sayılmaları yazmıyorsa idareye kalıyor.

arkadaşlar cum günü bölge zümremiz var.ama ben tekim.yani bölge zümrelerini bölümlere göre ayırınca benim gittiğim okulda tek bilgisayarcı olarak ben kalıyorum.şimdi ben tek başıma bölge zümresimi yapamayacağıma göre yapılamamıştır mı yazacam.

cahraz' Alıntı:
arkadaşlar cum günü bölge zümremiz var.ama ben tekim.yani bölge zümrelerini bölümlere göre ayırınca benim gittiğim okulda tek bilgisayarcı olarak ben kalıyorum.şimdi ben tek başıma bölge zümresimi yapamayacağıma göre yapılamamıştır mı yazacam.
..
gittiğiniz okulda okul müdürü / müdür yardımcısı ile yapabilirsiniz...

bilisimci1984' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
..

Bilgilendirici anlatımınız için çok teşekkür ederim :) :++:
Bu tür şeyler hangi yönetmelikte yazıyor biliyor musunuz? Kimseye sormadan kendim okurum oradan bundan sonra diye.
..
ben size uygulanan şeklinden bahsettim.
gerekli kanun maddesini arıyorsanız BİR BİLİŞİMCİ olarak google da zaten bulabileceğinizi düşündüm. :!: Bulamadıysanız buyrun onu da paylaşayım
...
Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar (http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j ... jHr5a0Tqtg)
Ders görevinin yapılmıs sayılacağı hâller
MADDE 16- (1) Bir öğretim yılında 90 günü geçmemek üzere, bu Karar kapsamında bulunan personelden;
a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmis ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmıs sayılırlar ve buna iliskin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir.

BaRBaRYaN' Alıntı:
cahraz' Alıntı:
..
hocam gecen dönem gene aynı okula gittim.müdür ben yokum burda raporluyum gidecem.müdür yardımcısıda hocam ben imza atmam dedi.tekim yapamadım diyin dedi.saçmalık.ama dediğiniz gibi yapacam

cahraz' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
cahraz' Alıntı:
..
hocam gecen dönem gene aynı okula gittim.müdür ben yokum burda raporluyum gidecem.müdür yardımcısıda hocam ben imza atmam dedi.tekim yapamadım diyin dedi.saçmalık.ama dediğiniz gibi yapacam
..
hocam öyle bir durum varsa bile. Başka öğretmen olmadığı için zümre yapılamamıştır diye tutanak tutup okul müdürne / müdür yardımcısına imzalatın derim...

Geri