Bölüm şefi rehberlik + kulüp almak istemiyorum diyebilir mi?

Kodla Büyü

coderfree

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar daha önceden benzer konular açıldı ama net yanıt bulamadım. Sorum şu;
Mevzuatta da belirtildiği gibi bölüm şefinin biliyorsunuz rehberlik-kulüp için ek ders almadığı yazıyor, peki herhangi bir resmi yazıda veya mevzuatta alamaz veya almaması gerekiyor diye bir ifade biliyor musunuz? Açıkçası ben ücretini alamadığım için ne rehberlikle ne kulüple uğraşmak istemiyorum(ücretini verecek olsalar da uğraşmak istemem açıkçası). Toplantıda durumu izah etmeye çalıştım ama inadına yeterli öğretmen yok deyip rehberliği ve kulübü yazıyorlar. Benim müdür almamı istese hayır almayacağım diye itiraz edebilecek bir gerekçem var mı? Varsayalım ki rehberlikten ücret alabilecek başka bir öğretmen bulundu ve rehberlik dersi ona verildi, kulüpten kurtulma şansım var mı? Her öğretmen kulüp almak zorunda mı veya her okulda açılması gereken minimum kulüp sayısı vb. var mı?

Hocam Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğine bak, orada yazıyor. Eğer okulunuzda öğretmen sayısı yetersiz ise okul idaresi size enazından görevlerden birini (rehberlik veya kulüp) vermeye çalışıyor. İstememe gibi hakkınız var hakkınızı alabilmenizde biraz mücadele etmenize bağlı...

okulda ihtiyaç varsa onlarada kulup ve rehberlik görevi verilir sadece ücretini alamazlar..Ama tabiki imkan dahilinde ise ücretini alamadığı bir işi vermemk lazımdır ama yönetmeliğe göre ücretini almadan görev verilir...

coderfree' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar daha önceden benzer konular açıldı ama net yanıt bulamadım. Sorum şu;
Mevzuatta da belirtildiği gibi bölüm şefinin biliyorsunuz rehberlik-kulüp için ek ders almadığı yazıyor, peki herhangi bir resmi yazıda veya mevzuatta alamaz veya almaması gerekiyor diye bir ifade biliyor musunuz? Açıkçası ben ücretini alamadığım için ne rehberlikle ne kulüple uğraşmak istemiyorum(ücretini verecek olsalar da uğraşmak istemem açıkçası). Toplantıda durumu izah etmeye çalıştım ama inadına yeterli öğretmen yok deyip rehberliği ve kulübü yazıyorlar. Benim müdür almamı istese hayır almayacağım diye itiraz edebilecek bir gerekçem var mı? Varsayalım ki rehberlikten ücret alabilecek başka bir öğretmen bulundu ve rehberlik dersi ona verildi, kulüpten kurtulma şansım var mı? Her öğretmen kulüp almak zorunda mı veya her okulda açılması gereken minimum kulüp sayısı vb. var mı?

ihtiyaç gerçekten varmı? cevap burada saklı. biz bugün toplantıda tüm şefler birlikte itiraz ettik. sonuç olarak bu sene kulüp ve rehberlik görevlendirilmesi yapılmadı. öğretmen sayısı yeterliydi kulüplere 2 şer öğretmen veriyorlardı bir öğretmene düşürdüler. sınıf öğretmeni için yeterli öğretmen var.

Hocam bizde de aynı durum vardı, 25 sınıf var okulda, toplam öğretmen sayısı ise 20. Mecbur rehberlik yazdılar. Fahri olarak gireceğiz artık bu sene.

Geri