BÖTE MEZUNU MÜDÜR YARDIMCISI -MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ KOORDİNATÖRLÜK GÖREVİ ALABİLİR Mİ?

Kodla Büyü

adanademir

Üye
İyi Günler. Kadrolu Müdür Yardımcısı olarak Mesleki Eğitim Merkezine atandım.BÖTE mezunuyum. Koordinatörlük görevi alabilir miyim?Alabilirsem resmi dayanağım nedir?. Ayrıyetten İş Pedogojisi Kursu Açabilir miyim? Açabilirsem neye dayanarak açabilirim.Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar dilerim.

İyi Günler. Kadrolu Müdür Yardımcısı olarak Mesleki Eğitim Merkezine atandım.BÖTE mezunuyum. Koordinatörlük görevi alabilir miyim?Alabilirsem resmi dayanağım nedir?. Ayrıyetten İş Pedogojisi Kursu Açabilir miyim? Açabilirsem neye dayanarak açabilirim.Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi Çalışmalar dilerim.
Boteci olduğunuz için koordinatörluk alamazsınız. Teknik mezunu olmadığınız için Normal ders karşılığı botecilerin girdiği derse girersiniz.

Koordinatörlük alamıyor hocam. Diğer konuyu bilmiyorum.

Hocam unutma sen böte mezunusun, hiç birşeye hakkın yok. Norm fazlası mutlaka olursun bu bütün böte mezunlarının ortak kaderi. BTR'yi beğenmezken, bir o kaldı elimizde.

Koordinatörlük alamazsınız. Bir de girebileceğiniz ders yok ise sizi nasıl atadılar? Girebileceğini ders olması gerekmiyor muydu atama koşullarında? Ben mi yanlış hatırlıyorum...

Hocam MESEM ler de artık diploma programı uygulayan mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına dönüştü. Bu yüzden sizin atamanız oraya yapılmasa iyiymiş. Gelişmeler nasıl olur onu Allah bilir. Çünkü her il veya ilçede farklı farklı uygulamalar yapılıyor

Hocam MESEM ler de artık diploma programı uygulayan mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına dönüştü. Bu yüzden sizin atamanız oraya yapılmasa iyiymiş. Gelişmeler nasıl olur onu Allah bilir. Çünkü her il veya ilçede farklı farklı uygulamalar yapılıyor
Hocam sorun da o tam olarak,bazı ilçeler koordinatörlük veriyor bazıları vermiyor, bazıları usta öğreticilik kursu acabilirsin diyor bazıları acamazsin diyor .en azından görüş yazısı bulmaya çalışıyorum bende .ki ilerde zimmet olayı falan çıkmasın diye

Hocam sorun da o tam olarak,bazı ilçeler koordinatörlük veriyor bazıları vermiyor, bazıları usta öğreticilik kursu acabilirsin diyor bazıları acamazsin diyor .en azından görüş yazısı bulmaya çalışıyorum bende .ki ilerde zimmet olayı falan çıkmasın diye
Görüş yazısı bulamazsın hocam. Mevzuat açık. Veren yerier yanlış uygulama yapıyor.

Usta öğreticilik için Eğitim Fakültesi Mezunu olmak yeterli diye biliyorum.

Hocam merhaba, iş pedogoji kursu, kurs programı ekte mevcut. başıklarda "eğiticilerin niteliği" kısmı şu şekilde

EĞİTİCİLERİN NİTELİĞİ
Kurs programının uygulanmasında, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan "Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”na göre mesleki teknik eğitimokul/kurumlarında görev yapan alan öğretmenleri öğretmen/eğitici olarak görev alır.

Bu durumda sadece alan öğretmenleri açabilir görünüyor.

Ekli dosyalar

• iş peddo.pdf
    235.3 KB · Görüntüleme: 15
Hocam merhaba, iş pedogoji kursu, kurs programı ekte mevcut. başıklarda "eğiticilerin niteliği" kısmı şu şekilde

EĞİTİCİLERİN NİTELİĞİ
Kurs programının uygulanmasında, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca yayımlanan "Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları”na göre mesleki teknik eğitimokul/kurumlarında görev yapan alan öğretmenleri öğretmen/eğitici olarak görev alır.

Bu durumda sadece alan öğretmenleri açabilir görünüyor.
Çok teşekkür ederim hocam

Bende BOTE mezunuyum norm fazlası durumundayken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Resen atadılar sonra iptal ettiler

Geri