Aynı okulda 2 formatör olabilecek mi?

Kodla Büyü

bilgiafra

Site Gezgini
yeni bir haber aldım,doğrumudur bilmiyorum sizlere sormak istedim.Şuan ülke genelinde bazı okullar hem ilkokul hem ortaokul oldu.Yani aslında aynı okul ama ayrıldığı için 2 farklı okul gibi oldu.Bu yüzden biz branşı bilişim olanlar ortaokullarda,aslen sınıf öğr.olup eğitim alıp formatör olan arkadaşlarda ilkokullarda formatör olabilecekmiş.Yorumlarınızı bekliyorum..

arkadaşın dediğine göre bizim gibi sabah ortaokul,öğleden sonra ilkokul olan okullarda 2 formatör yarım gün çalışacakmış.İnanması zor ama meb'dende herşey beklenir.

balıkesir sadece liselere görevlendirme yapıyor.. kafamız karışmasın diye sağolsunlar böyle düşündüler heralde.

bizim okulu bi norm fazlası bayan sınıfçı aramış bilgisayar sertifikası varmış ben olmaz dedim kadın memi aramış olur yaparız demişler. Bende benim için sorun yok hatta daha iyi olur dedim. Yalnız gelirse ben sabah 13 saat derse girecem, her işi ben yapacağım o hiç derse girmeyecek öğleden oturup gidecek aynı parayı alacağız.

Hocam 2 BTRci olablecek yani 2 formatör olabilecek de diyebiliriz sadece 2li öğretim yapan okullarda ama eğitimi falan yok sınıf bölümünde olma diye de bişy yok her il aralığa kadar yapapacak diye de birşey yok ben böyle biliyorum yanlış bilmiyorsam.

Hocam Denizli'de 21 eylülde başvuru alındı.1 ekimden itibaren görevlendirilecektik.Ama hala onaylamadılar.İşte bu söyletide biraz oradan geliyor.çalışmalar bu şekilde olacakmış o yüzden bekleniyormuşBu sayede bazı norm fazlası sınıf öğr. olanlar norma alınacakmış.

Bizde benden önce bu şekilde formatör bir arkadaş vardı zaten olursa o başvurur herhalde.Çokda güzel olur.Sabah ben öğleden sonra o gelir.Ücretide biraz azaltsınlar sorun değil.sınıf öğr kadar alalım.ne olacak değil mi?

bilgiafra' Alıntı:
Bizde benden önce bu şekilde formatör bir arkadaş vardı zaten olursa o başvurur herhalde.Çokda güzel olur.Sabah ben öğleden sonra o gelir.Ücretide biraz azaltsınlar sorun değil.sınıf öğr kadar alalım.ne olacak değil mi?
Ücret niye azalıyorki

bizimde ortaokul ve ilkokul olmak üzere ikili yapıyoruz.ben ortaokulda görevlendirilirsem 24 saate gircem 6 saatte btr yapcam.ilkokulda görevlendirilme olursa hiç ders yok.onasıl olacak.boş boş durup gidecek aynı parayı alcaz öylemi

sisss' Alıntı:
bilgiafra' Alıntı:
Ücret niye azalıyorki
Hocam elbette azalmasın.ama biliyorsunuz meb'a daha az para vermek isteyebilir diye söyledim.sonuçta tam gün kalmıyoruz okulda.

garfield' Alıntı:
bizimde ortaokul ve ilkokul olmak üzere ikili yapıyoruz.ben ortaokulda görevlendirilirsem 24 saate gircem 6 saatte btr yapcam.ilkokulda görevlendirilme olursa hiç ders yok.onasıl olacak.boş boş durup gidecek aynı parayı alcaz öylemi
Hocam açıkcası ben derse girmeye razıyım.14 saat dersim var benimde sabahtan girerim.öğleden sonra çok iş kalmıyor açıkası.15:30 iş bitiyor bekliyorum 17'e kadar.Böyle olursa beklemek zorunda kalmam.

garfield' Alıntı:

öyle görünüyor aslında 3 gün sabah derse girseniz iki günde o sabah girse sizde iki gün öğleden sonra gelebilirsiniz böyle bişeyde olabilir

bilgiafra' Alıntı:
sisss' Alıntı:
bilgiafra' Alıntı:
Ücret niye azalıyorki
Hocam elbette azalmasın.ama biliyorsunuz meb'a daha az para vermek isteyebilir diye söyledim.sonuçta tam gün kalmıyoruz okulda.
rehberlikçilerde tam gün kalmıyor ücrette azalma olmaz hocam madde 16 göre diyor 18 saat yani

sisss' Alıntı:
garfield' Alıntı:

öyle görünüyor aslında 3 gün sabah derse girseniz iki günde o sabah girse sizde iki gün öğleden sonra gelebilirsiniz böyle bişeyde olabilir
Şöylede olabilir;bizde 5'lere 2 şer saat ,6 ve 7 lere 1 saat ders var.5'lerin dersi öğleden sonra yani 7 ve 8.saatlere denk geliyor.Belki gelen arkadaş onlara girebilir hem geliş saatide değişmez.

sisss' Alıntı:
bilgiafra' Alıntı:
sisss' Alıntı:
bilgiafra' Alıntı:
Ücret niye azalıyorki
rehberlikçilerde tam gün kalmıyor ücrette azalma olmaz hocam madde 16 göre diyor 18 saat yani
Hocam biliyorum haklısınızda, bizim hangi hakkımız rehberlikçilerle aynı ki buda olsun.Biliyorsunuz biz hep en son akla gelen branş olduk :(

herhalde yeni yazıyı çoğu arkadaşımız okumamış daha, burdan o anlaşılıyor.

Bazı arkadaşlar gerçekten çok ilgisiz, eski düzene devam etmek istiyorlar galiba...

sisss' Alıntı:
bizim okulu bi norm fazlası bayan sınıfçı aramış bilgisayar sertifikası varmış ben olmaz dedim kadın memi aramış olur yaparız demişler. Bende benim için sorun yok hatta daha iyi olur dedim. Yalnız gelirse ben sabah 13 saat derse girecem, her işi ben yapacağım o hiç derse girmeyecek öğleden oturup gidecek aynı parayı alacağız.
iş bölümü yapın. ben öyle olsa şu sınıfların bilgisayar ve projeksiyonundan sen sorumlusun ,diğerlerinden ben diye belirtirdim. bilgisayarları paylaşırsınız olur biter.

zilal' Alıntı:
sisss' Alıntı:
iş bölümü yapın. ben öyle olsa şu sınıfların bilgisayar ve projeksiyonundan sen sorumlusun ,diğerlerinden ben diye belirtirdim. bilgisayarları paylaşırsınız olur biter.
hocam sınıflarda projeksiyon filan yok sadece bt sınıfı ve 3 idare bilgisayarı var. bilgisayarlarından yarısından nasıl sorumlu olacak gibi bilmiyorum der durur. bt sınıfının temizliğinden sorumlu olsun yeter başka bişey istemeyeceğim

il olur demişse bi tanıdığı vardır muhtemelen, bırakın gelsin sizde işbölümü yaparsınız. mesela web sitesi işini ona verirsiniz

bilgiafra' Alıntı:
sisss' Alıntı:
bilgiafra' Alıntı:
sisss' Alıntı:
bilgiafra' Alıntı:
Ücret niye azalıyorki
Hocam biliyorum haklısınızda, bizim hangi hakkımız rehberlikçilerle aynı ki buda olsun.Biliyorsunuz biz hep en son akla gelen branş olduk :(

hocam yazmayayım dedim ama dayanamadım yanlış anlamayın sözüm size ama sadece size değil.

btr yönetmenliği açıklamıyor sizler arastırıp bulma gereği duymuyosunuz ücret azalırsa azalsın veya müdür beni ya 8-5 kalacasın derse gibi yorumlarda bulunuyosunuz.3 gün olmus yönetmelik yayımlanalı ve hala olaydan bir haber bt öğretmenleri var kaldıki bu yazı ilk bizi ilgilendiriyo, yıllardır sıkıntı içerisinde bunu bekliyoruz!Bizim ilde basvurular için bu gün son ve pazartersi görevlendirmeler yapılıyor halen btr yönetmeliğini okumayan arkadaşlar burdada mevcut!

ordaki şartları görevleri okumadan btr ye basvurup müdür ne derse onu yapıyosunuz .
hocam siz öğretmen olmussunuz artık bırakın sagdan soladan duydukarınızı yapmayı açın yönetmenliği okuyun yoksa yarına burada müdür ''sen formatör ol btr olma 8-5 okulda kal'' diyen biri bi başlık açar allah korusun!!!

bilgiafra' Alıntı:
Hocam Denizli'de 21 eylülde başvuru alındı.1 ekimden itibaren görevlendirilecektik.Ama hala onaylamadılar.İşte bu söyletide biraz oradan geliyor.çalışmalar bu şekilde olacakmış o yüzden bekleniyormuşBu sayede bazı norm fazlası sınıf öğr. olanlar norma alınacakmış.

sınıf öğretmeni norm fazlası ise BT Rehber öğretmeni olabilir 180 saat kurs varsa.
fakat okulda bilişim öğretmeni yok ise olur
bilişim öğretmeni alanında atama olursa yine sınıf öğretmenliğine döner.

Geri