Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Aynı anda iki okula btr görevlendirmesi

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında erdem175 tarafından paylaşıldı.


  1. erdem175

    erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    29 Kasım 2012
    Mesajlar:
    330
    Beğeni:
    0
    Hocalarım il koordinatöründen telefon geldi az önce listeyi dolduramadığımız için size rica ediyoruz kendi kadrolu okulunuzdan hariç bir liseye sizi yazmak istedik kaç yıllık öğretmensiniz falan da sordu ilk önce bende kabul etmedim çömez buldular herhalde beni. Bunun yasal dayanağı nedir ? Acil yardıma ihtiyacım var.
     
  2. erdem175

    erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    29 Kasım 2012
    Mesajlar:
    330
    Beğeni:
    0
    Kendi okulumla beraber başka bir okula da görevlendirilmem yasal mı yani ? Kendi okulumda il merkezine 10km. Sekiz saat ders artı btr artı bir de öteki okula gidecem saçmalık değil mi bu
     
  3. ibr.karatas

    ibr.karatas Üye

    Kayıt:
    11 Eylül 2013
    Mesajlar:
    21
    Beğeni:
    1
    hocam ben geçen dönem ve hala 6 saat kendi okulumda 4 saat imamhatip okulununda 6 saat de btr görevi aldığım okulda olmak üzere 16 saat derse giriyordum + btr yapıyordum . şimdi ben de bir çıkış yolu arıyorum sadece kendi okulumda derse girdikten sonra btr görevi aldığım okulda derse girmeme konusunda.
    sizin okul 8 şubeden az mı .
     
  4. erdem175

    erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    29 Kasım 2012
    Mesajlar:
    330
    Beğeni:
    0
    Okulda sadece 9. Sınıflara ikişer saat toplam 4 şube var 8 saat ben kabul etmedim abi ne olacaksa olsun okullar ilin iki diğer ucunda koştur koştur eziyet.
     
  5. ibr.karatas

    ibr.karatas Üye

    Kayıt:
    11 Eylül 2013
    Mesajlar:
    21
    Beğeni:
    1
    hayır ders olarak sormadım okulda toplam kaç şube var !
     
  6. ibr.karatas

    ibr.karatas Üye

    Kayıt:
    11 Eylül 2013
    Mesajlar:
    21
    Beğeni:
    1
    hem kendi okulunda hem de diğer okulda btr yap diyemezler sanırım.
    Kendi okulunda ders yükünü tamamladıktan sonra diğer okula btr olarak görevlendirebilirler ama.
     
  7. erdem175

    erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    29 Kasım 2012
    Mesajlar:
    330
    Beğeni:
    0
    Hocam toplam şubeyi bilmiyorum yeni geldim okula o değil de kendi okulumda ders yükümü tamamladıktan sonra ben tercihlerimde kadromu 1 e yazmışım beni oraya vermeyip başka okula verirse ben itiraz ederim yine gönüllülük esası var bu görevlendirmelerde yanlış mıyım
     
  8. geronimo10

    geronimo10 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    9 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    267
    Beğeni:
    1
    Sayın hocam öncelikle her durumda kadronuzun olduğu okuldaki tüm bilgisayar derslerine girmek durumundasınız. daha sonra btr görevini eğer isterseniz kabul edersiniz. siz istemeden zorla görevlendirme yapılamaz. Dayanağınız:

    DEVLET MEMURLARI GEÇİCİ GÖREVLENDİRME YÖNETMELİĞİ
    GEÇİCİ SÜRELİ OLARAK GÖREVLENDİRİLECEK PERSONELE İLİŞKİN ŞARTLAR:
    Madde 4 - Memur:
    a) Görevin gerektirdiği şartlara sahip olması ve yapılacak işin mesleği ile ilgili bulunması,
    b) Bu görevde çalışmayı kabul etmesi,
    c) Çalıştığı kurumdaki kadronun 7 ve daha yukarı derecelerde olması, hallerinde geçici süreli olarak
    görevlendirilebilir.


    Eğer btr olmak istiyorsanız sizi yine aynı madde uyarınca sadece sizin tercih ettiğiniz yerlerden birinde görevlendirebilir. Fakat kendi kurumunuz Fatih projesi kapsamında ise sizi kendi okulunuzda görevlendirmek durumundadır. Dayanağınız:

    Yeğitek'in 30.12.2015 tarihli btr görevlendirme esasları konulu yazısı (nette artırsanız rahatlıkla bulursunuz)

    Sizi sadece bir yerde btr olarak görevlendirebilirler. İki farklı kurumda btr görevi yapamazsınız. Dayanağınız:

    657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu
    Birleşemiyecek görevler:

    Madde 90 - (Değişik: 23/12/1972 - KHK 2/1 md.)

    Devlet memurlarına, vekalet görevi, ikinci görev veya ders görevlerinden ancak birisi verilebilir. Öğretmenlerin idari görevi bu hükmün dışındadır. Bir memurun üstünde birden çok ücretli vekalet görevi veya ikinci görev bulunamaz.


    Bu mevzuatı gösterirseniz kimse size istemediğiniz halde görev veremez. Yada istemediğiniz yerde.
     
  9. erdem175

    erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    29 Kasım 2012
    Mesajlar:
    330
    Beğeni:
    0
    hocam çok teşekkür ederim ilaç gibi olmuş sağolun.
     
  10. geronimo10

    geronimo10 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    9 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    267
    Beğeni:
    1
    rica ederim hocam. işinize yaradıysa ne mutlu bana.
     
  11. erdem175

    erdem175 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    29 Kasım 2012
    Mesajlar:
    330
    Beğeni:
    0
    Telefonda kabul etmedikten sonra bir daha ses çıkmadı ama Allah razı olsun. Elimde belge bulunsun.
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal