Aydın'da eğitici görevlendirmede ilginç yönler

Kodla Büyü

asaasa09

Üye
Aydın ilinde görevlendirmeler gayet açık bir şekilde sitelerinde yayınlamışlar.18 kontenjanlı ilde 15 kişi 50 barajını aşmış.Sadece 6 görevlendirme yapılmış.Acaba bu 50 aşanlar mı eğitici olmak istememiş.Kuşadası boş kalmış görevlendirme yapılmamış.oysaki 2 kişi barajı açmış.Kötüye yormak istemiyorum herhalde kendileri görev almak istememişlerdir.Herşeyin olduğu bu ülkede sınavı kazananlara görev vermemek gibi bir durum olamaz herhalde.

aydın kadar abuk subuk uygulamaların merkezi başka bir il var mı bilemiyorum. memurların üstü olan öğretmenleri azarladığı, yöneticilerin meb içinde olmayan kişilerden emir aldığı, sürekli öğretmen atandığı için öğretmenlere rest çeken muhtarların bulunduğu, okul yöneticilerini ve idarecilerin eğitim anlayışının gösteriş-reklam ve sınav sonuçları olduğu başka bir il bilemediğim için bana eğitici formatörlük için memurları görevlendirmişler deseniz de şaşırmam

Zamanında her önüne geleni öğretmen yapmışlar. O adamlar da bu gün yönetici (idareci) olmuş. Ne bekliyorsunuz ki! Yöneticinin öğretmene saygısı yok, memur ne yapsın?

esenordelarthe' Alıntı:
aydın kadar abuk subuk uygulamaların merkezi başka bir il var mı bilemiyorum. memurların üstü olan öğretmenleri azarladığı, yöneticilerin meb içinde olmayan kişilerden emir aldığı, sürekli öğretmen atandığı için öğretmenlere rest çeken muhtarların bulunduğu, okul yöneticilerini ve idarecilerin eğitim anlayışının gösteriş-reklam ve sınav sonuçları olduğu başka bir il bilemediğim için bana eğitici formatörlük için memurları görevlendirmişler deseniz de şaşırmam

Ya bende bizim ordan bahsediyorsun zannettim. Aydın damı öyleydi demek!!! :lol:

Bende kuşadasındayım şu an askerlikten dolayı biraz uzak kaldım ama bildiğim kadarıyla oraya geçen dönem eğitici formatör görevlendirildi... Bu dönem değiştiyse bilmiyorum artık...

demek oralar da aynı, ilerde memlekete gitme niyetim var hala, çünkü buralar da (Giresun) aynı, Gerçi ne kadar beğenmeseler de çoğu kişi oralardan ayrılmıyor istemiyor, açık bulmak zor, emeklililk yaşlarında kısmet olursa gideriz artık. :(

demek oralar da aynı, ilerde memlekete gitme niyetim var hala, çünkü buralar da (Giresun) aynı, Gerçi ne kadar beğenmeseler de çoğu kişi oralardan ayrılmıyor istemiyor, açık bulmak zor, emeklililk yaşlarında kısmet olursa gideriz artık. :(

kabul edilmemiş olabilir insanların en dogal hakkı bence.Çalışma temposuna göre bu iş ve alınan para bence yeterli gelmemiştir yada yaz tatillerini kuşadasında gezerek degerlendirmek istemişlerdir.:d

esenordelarthe' Alıntı:
: Aydında ki eski kadrolar ağırlıkta olduğu için bişeyleri izah etmek biraz zor oluyo :D

Arkadaşlar merkezde görev yapıyorsanız size ilçeye yolluk vermeden görevlendirme yapsalar siz gidermiydiniz?

Valla arkadaşlar benim memlket Nazilli Aydın'ın ilçesi.
Fakat memleletten uzaklaşmamak için ilk dönem burda sözleşmeli yazdım ve ewime en yakın yer olan okula düştüm 65 km yakşalık 1,5 saat gidiş bide dönüş 1,5 saat.
Şubatta tercihlerde Didim vardı fakat kendi okulumda kalmayı tercih ettim. Didim turistik ağırlıklı pahalı öğretmenin aldığı 1,5 olsun 500 ewe verir. Benim gibi yemek konusunda üşengeçseniz yemeğede 350-400 verirsiniz. Elektrik-su-telefon-ADSL vs girdiğinde için içine kendine para ayırmak zorlaşıyo. Piyasadan pahalı oluyor genelde esnaftaki ürünler. Bunun araştırmasını yaptığım için yazdım ve aynı şeyleri düşünenlerde KUŞADASI'nı tercih etmemiştir. Yönetici olayına gelince heryer aynı arkadaşlar hakkını bilmezsen bağırıp çağıran sıfatsız insanlarla dolu. Teşkilatlanma heryerde vardır. Sadece Aydın'a has bi konu olduğunu düşünmüyorum. Buralara gelen herkes eleştirir fakat nedense tayin isteyip gideni görmedim :D
Anafikir : Herkese kendi memleti güzeldir ;)

Hocam neden yolluğunu almayacaksın ki kanun da yolluk veriliyor diyor. Söke söke al bırakma hakkını sağa sola. Banada stajerlik kursu için para verilmez dendi. Fakat ben dilekçemi müdürüme verdim. İlçeden vermeyiz diye bi cvp gelirse alan arkadaşı örnek gösterip isteyecem. Olmadı mı MEM olmadı mı mahkeme.
Yeni nesil bilinçli tuttuğunu koparan olmalıki 8 olmuş eğitim düzenini refaha çıkaralım.

Durmak YOK yolluklara dewam :)

Geri