Autoplay Media Studio | Yazılım Öğrenmek İsteyenlere

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Hayırlı akşamlar herkese forumda biraz önce üye oldum ve biran önce progrmaı tanıtıp sizlere öğretmek istiyorum.Aşağıda bulunan program ile profesyonel derecelerde basit ve hızlı bir biçimde yazılımlar hazırlayabilirsiniz.Denemek isteyen arkadaşlar konu altına bir tane yazılım isteği yazsınlar basitçe hazırlayayım.

AutoPlayMediaStudio80SGNLIVE.png

Standart Kurulum: (Trial)
Kod:
http://dl.filekicker.com/pd/1/2411/3/67f88448/203482-K7FH/110813190821/autoplay-media-studio-trial.exe

Action Pluginleri

WinApi Plugini (v8 uyumlu):

Kod:
http://www.amsplugins.com/details.asp?ID=17&CID=1

SMTP Plugini (v8 Uyumlu)

Kod:
http://www.amsplugins.com/details.asp?ID=78&CID=1

RAR Plugini (v8 uyumlu):

Kod:
http://www.amsplugins.com/details.asp?ID=48&CID=1

Object Pluginler

GIF Object Plugin (v8 uyumlu)

Kod:
http://www.amsplugins.com/details.asp?ID=97&CID=2

ExplorerBar Object Plugin (v8 uyumlu)

Kod:
http://www.amsplugins.com/details.asp?ID=107&CID=2

IExplorer Object Plugin (v8 uyumlu)

Kod:
http://www.amsplugins.com/details.asp?ID=56&CID=2

DEĞİŞKENLER (Variable)

* Değişkenler için programlamada yapı taşları diyebiliriz. Değişkenleri içlerine veri depolamak, daha sonra depoladığımız verileri istersek değiştirmek, başka değişken veya değerlerle birleştirmek, ekrana yazdırmak, hesaplama yapmak gibi bir çok işlemde kullanabiliriz.

Örnek:

isim = "ahmet"

Burda isim değişkenine ahmet değerini depoladık. Şimdi bunu istediğimiz yerde kullanabiliriz.

Dialog.Message("Adamın ismi:", isim)

Bu kod ekrana ahmet değerini yazdıracaktır. İstersek

Dialog.Message("Adamın ismi:", "ahmet")

kodunuda kullanabilirdik, sonuç değişmezdi fakat, programlamada ilerledikçe çok uzun değerler, birleştirilmesi gereken değerler gibi olaylarla çalışmaya başladığınız zaman değişken olayının işinizi çok kolaylaştıracağını göreceksiniz. Örneğin 10 sayfalık bir projede her sayfada bir INI dosyasından veri alacaksınız. INI dosyasıda diyelimki C:\Documents and Settings\selami\desktop\programlar\adresler.ini adresinde. Burdan veri çekmek için her sayfadaki kodu şu şekilde kullanmanız gerekiyor:

Kod:
INIFile.GetValue("C:\\Documents and Settings\\selami\\desktop\\programlar\\adresler.ini", "Ev", "adres1")

fakat her kodda bu kadar uzun yol kullanmak yerine şu şekilde yapsaydık daha derli toplu bir görüntü oluşurdu:

Kod:
sDosyaYolu = "C:\\Documents and Settings\\selami\\desktop\\programlar\\adresler.ini";

INIFile.GetValue(sDosyaYolu, "Ev", "adres1")

Gördüğünüz gibi sadece değişkenimizi yazdık ve veriyi çektik.

* Değişkendeki veriyi, kendine ekleme yaparakda değiştirebiliriz.

Örnek:

Kod:
sayi = 10
sayi = sayi + 10

Bu şekilde yaptigimiz zaman ilk satirda sayi degiskenine 10 sayısını depolarız ve ikinci satırda sayi degiskenini 10 ile toplayip depoladigi veriyi degistirebiliriz.

*** Global Functionsda örneğin isim = "selami" değişkenini tanımladıktan sonra projenin başka yerinde isim değişkenine başka bir veri depolarsak son depoladığımız veri geçerli olmaktadır.

Kod:
a = 10;
b = a;
Dialog.Message("değer", B);

Bu örnektede b değişkenine a değişkenini depoluyoruz, a değişkenine daha önce 10 değerini depoladığımız için b değişkenini ekrana yazdırdığımızda karşımıza 10 değeri gelecektir.

*** Değişkenler sayı ile başlayamaz, operatorler isimleri kullanilamaz, boşluk karakteri kullanılamaz ve değişkenlerde türkçe karakter kullanılamaz!.

Hatalı değişkenlere örnekler:

Kod:
1
1data
%MyValue%
$strData
for
local
_FirstName+LastName_
User Name

NUMARALAR (number)

Numaralar Numerik değerlerdir. AMS de kullanılabilecek geçerli numara örnekleri şunlardır:

4 4. .4 0.4 4.57e-3 0.3e12

DEĞERLER (string)

Değerlerden sıkça bahsettik, şimdi ne olduğuna bakalım. Değerler, birleşik karakterlerdir. Örneğin “Joe2” 4 karakterli bir değerdir. Büyük J ile başlar, 2 sayısı ile biter. Karakter sınırı yoktur, bir kelimeden, bir cümleden yada bir kitabı tamamen içerebilir.

Değerler her zaman "" karakterleri içinde gösterilir:
Kod:
isim = "selami"
sehir = "istanbul"
adres = "12 nolu sk. 78. cadde"

Eğer değerlerin için "" tırnak işareti kullanmak istiyorsanız kullanacağınız tırnak işaretlerinden önce \ karakterini kullanmanız gerekir:

Kod:
cumle = "Orda bir köy var uzakta, Köyün ismi \"abacılar köyü\" dür."

Bu şekilde kullanılmazsa syntax hatası verir.

Değerlerin içinde satırlar kullanmak isterseniz \n ibaresini kullanmanız gerekir:

Kod:
Lines = "Line one.\nLine two.\nLine three";
Dialog.Message("Here is the String", Lines);

Yollanan resim

Dosya yolu belirtirken \ karakterinden iki adet kullanmanız gerekir.

dosya_yolu = "C:\\Program Files\\MSN\\msn.exe"

Eğer değer sadece sayı içeriyorsa ams bunu direk sayıya dönüştürecektir.

a = "10" + 1 -- sonuç 11 olacaktır.

Ama değerin kendi içinde hesaplama yaptırılamaz.

a = "10+1" -- ekrana yazdırıldığında 10+1 olarak görünecektir.

a = 10+1 -- hesaplamada doğru yol budur.

FONKSİYONLAR (function)

Büyük projelerinizde kod karmaşından kurtulmak için yardımınıza koşacak aracımız fonksiyonlardır. Hazırlayacağınız fonksiyon kodlarıyla, aynı kodları tekrar tekrar kullanmaktan kurtursunuz. Kullanımı şu şekildedir:

Kod:
function fonksiyon_adı (argümanlar)
     fonksiyon kodları
     return dönüş_değeri;
end

Örnek:

Kod:
function hosgeldin()
  Dialog.Message("merhaba","Hoşgeldiniz!");
end

Programın giriş bölümüne

hosgeldin()

kodunu yazdığınız zaman Dialog penceresini açıp hoşgeldiniz diyecektir. Tabi bu basit bir örnek. Sınırı hayalgücünüzle doğru orantılıdır...

TABLOLAR (table)

Tablolar indekslenmiş değerleri liste halinde tek bir isimde depolamanın en güçlü ve kolay yoludur.

Örnek:
Kod:
isimler = {"Ahmet", "Selami", "Mustafa"}

Dialog.Message("Tablodaki ikinci kişi:", isimler[2])

bu kod ekrana selami ismini yazdıracaktır. çünkü isimler[2] dediğimizde isimler tablosunda 2. sıradaki değeri alacaktır.

İkinci tablolama şekli:
Kod:
tSarkici = {}
tSarkici.isim = "şebnem"
tSarkici.soyisim = "ferah"
tSarkici.yas = "35"

Dialog.Message(tSarkici.isim, tSarkici.soyisim)

bu kod şebnem ve ferah değerlerini yazdıracaktır.

Tablolamada şöyle bir yazım tarzı daha vardır;

Kod:
tVeriler = {Meyve="Elma",Renk="Kırmızı"}
Dialog.Message("", tVeriler.Meyve);

AMS8'de pairs espriside bu tablolardaki Meyve ve Renk yazılarını göstermemizi sağlıyor..

pairs argümanını şu şekildede kullanabiliriz:

Kod:
tMeyveler = {"Elma", "Armut", "Portakal"}

for i in pairs(tMeyveler) do
Dialog.Message("Meyveler:", tMeyveler[i])
end

Bu kodu çalıştırdığımız zaman tMeyveler tablosundaki öğeleri sırayla ekrana yazdıracaktır. i argümanının esprisi daha öncede belirttiğimiz gibi tablonun içindeki öğelerin indeks numaralarıdır.

KONTROL YAPILARI (KOŞULLANDIRMA)

Kodlarınıza koşullar ve kontrol yapıları ile yön verebilirsiniz.

Kontrol Yapı operatorleri if, while, repeat ve for'dur.

- if

eğer anlamına gelen if ile koşullandırma yapıyoruz. Yapısı basitçe şu şekildedir:

if şartlandırma then
koşul gerçekleşirse çalışacak kodlar
end

Örnek:

x = 50;
if x > 10 then -- eğer x 10 sayısından büyükse
Dialog.Message("result", "x, 10'dan büyüktür"); -- mesajı görüntüle.
end

else operatoru ile koşullandırmamıza şartlar koşabiliriz:

x = 50;
if x > 10 then -- eğer x 10 sayısından büyükse
Dialog.Message("result", "x, 10'dan büyüktür"); -- mesajı görüntüle.
else -- değilse
Dialog.Message("result", "x, 10'dan küçüktür"); -- mesajı görüntüle.
end

elseif kullanarak koşullandırmamızdaki doğru sonuca ulaşınca çalıştırılacak kodları belirleyebiliriz:

x = 5;
if x == 10 then
Dialog.Message("", "x eşittir 10");
elseif x == 11 then
Dialog.Message("", "x eşittir 11");
elseif x == 12 then
Dialog.Message("", "x eşittir 12");
else
Dialog.Message("", "x eşit değildir 10/11/12 ");
end

eğer x ordaki hiç bir sayıya eşit olmadığı için else den sonraki eşit değildir mesajı görüntülenecektir. fakat x = 10 olsaydı ilk mesaj, 11 olsaydı 2. mesaj, 12 olsaydı 2. mesaj görüntülenecekti.

- While

While döngüsü, koyduğumuz şart yerine gelene kadar kodu tekrarlayacaktır. Basit yapı şu şekildedir:

while şartlandırma do
çalıştılacak kodlar
end

Örnek:

a = 1;
while a < 10 do
a = a + 1;
end

Bu kodda a = a + 1 kodu 9 defa çalıştırılacaktır. Çünkü şartımızda a < 10 (a 10'dan küçükse) dedik ve a = 1, yani 10 sayısına ulaşmak için 9 kere 1 ile toplamamız gerekiyor a = a + 1 dediğimizde a+1+1+1+1+1+1+1+1 şeklinde çalışacak ve sayı 10'a ulaşında duracaktır.

while döngüsü esnasında yine şartlandırma yaparak break argümanı ile döngüyü durdurmak mümkün.

count = 1;
while count < 100 do -- count 100 den küçükse yap
count = count + 1; -- count'a 1 ekle
if count == 50 then -- eğer count 50'ye eşitse
break; -- döngüyü durdur
end
end

count 50 sayısına ulaştığında break argümanı döngüyü durduracaktır.

- For

for ifadesi kısaca kod tekrarı yaparken kullanılır. Basitçe yapısı şu şekildedir:

for değişken = başlama, durma, adım do
çalışacak kodlar
end

Örnek:

Kod:
for i = 1,10,1 do
     Dialog.Message("Number", i);
end
Kod:

Burda i harfi döngüde dönen sayıyı belirtir. i=1,10,1 şu demektir;

Kod:
i = döngü sayısı
1 = başlangıç
10 = bitiş
1 = adım
yani 1 den 10 a kadar 1'er 1'er say ve i harfinde depola

daha sonrada Dialog.Message("Number", i); yazarak dialogda sayıları gösterir.

Bitiş sayısı kaç ise o sayıya kadar döngü tekrarlanır.

- repeat:

Repeat döngüsü for döngüsüne çok benzerlik göstermektedir. Verilen koşulu until şartlandırmasına kadar tekrar eder.

Örnek:

x = 50;

repeat

x = x + 1; - altta x >= 100 diye koşul koyduk bu koşul sağlanana kadar x'in üzerine bir ekleyecek..

until

x >= 100 - koşulumuz x değişkeni 100e eşit olursa veya büyük olursa bu koşul sağlanınca döngü duracak

*** break argümanı for döngüsünde, repeat döngüsünde ve while döngüsünde döngüyü durdurmak için kullanılır.

OPERATORLER

- Aritmetik Operatorler:

Aritmetik Operatorler Matematiksel işlemlerde kullanılır. Şu operatorler desteklenmektedir:

+ (toplama)
- (çıkarma)
* (çarpma)
/ (bölme)
% (yüzde)
^ (üssü)
unary - (olumsuzluk)

Örnek:

Kod:
a = 5 + 2; -- 5+2 yi topla ve a değişkeninde depola
b = a * 100; -- a değişkeninde depolanan sayıyı 100 ile çarp
Dialog.Message("Sonuç:", B) -- b'yi yazdır

Denediğiniz zaman 700 sonucu çıktığını göreceksiniz.

- İlişkisel Operatorler:

İlişkisel operatorler iki değeri karşılaştırmak için kullanılır. Şu operatorler desteklenmektedir:

> (Büyükse)
< (Küçükse)
<= (küçükse yada eşitse)
>= (büyükse yada eşitse)
~= (eşit değilse)
== (eşitse)

Örnek:
Kod:
a = 5
b = 1

if a > b then -- eğer a, b'den büyükse
Dialog.Message("Sonuç:", "a, b'den büyüktür.")
end

Kod bu şekilde çalıştırıldığında "a, b'den büyüktür" şeklinde bir dialog penceresi çıkacaktır. a ve b deki sayılar yer değiştirildiğinde hiç bir yanıt vermeyecektir. Kodlamada büyük-küçük harf duyarlılığına dikkat ediniz. Şöyleki;
Kod:
"ahmet" == "ahmet" -- eşittir
"Ahmet" == "ahmet" -- eşit değildir.

- Yerel Operatorler:

Yerel operatorler Boolean işlemlerde kullanılır. (Boolean'in tam bir türkçe karşılığı yok, true veya false alan değerler diyoruz kısaca. Yani bu işlemlerin sonucunda geri dönen değer true yada false dır.). Desteklenen operatorler şunlardır:

and (and içeren değerler aynı dönüşü vermelidir)
or (or içeren değerlerden en az biri istenen dönüşü vermelidir)
not (değerin zıttını verir)

*** Burdan nil operatorunede değinmek isterim. nil demek boş, geçersiz demektir. yani a = nil derseniz a'nın karşılığında birşey dönmez. Global Functions'da boş bir değer tanımlamak ve daha sonradan bunun içine farklı veriler depolamak için bu tekniği kullanabilirsiniz. Bu bilgi kenarda kalsın.

a = true;
b = false;
c = a and b; -- c değişkenine false değeri depolanır. a = true olsada b = false'dır çünkü.
d = a and nil; -- d değişkenine false depolanır.
e = not b; -- b = false olduğu için not operatörüde zıttını vereceği için e değişkenine true depolanır.

Dialog.Message("Sonuç:", e) derseniz sonucu göreceksiniz.

Örnek:

Kod:
a = true;
b = true;

if a and b then -- eğer a ve b true ise
Dialog.Message("Sonuç:", "tüm değerler: true")
else -- değilse
Dialog.Message("Sonuç:", "bazı değerler false içeriyor!")
end

Yukarıdaki örnekte tüm değerler true mesajını alırsınız. Eğer a yada b değerlerinden birini false yaparsanız ikinci mesajı alırsınız. Eğer a and b yerine a or b derseniz değerlerden herhangi birinin true olması, tüm değerler true mesajını almanız için yeterlidir.

- Uzunluk Operatoru:

Bu operator yani #, değerin karakter uzunluğunu alır ve yazdırır.

Örnek:
Kod:
nLength = #"Hey"; -- nLength değişkenine Hey kelimesinin karakterlerini sayar ve depolar (Yani 3)

NOTLAR:

Her zaman kullandığımız fakat ayrıntılarına pek değinmediğimiz şeylerden burda bahsedelim...

- Birleştirme:

Birleştirmeden kastımız; iki değerin, iki değişkenin yada iki komutun birleştirilmesidir. Bu argümanları birleştirmek için .. kullanılır. Örneğin;
Kod:
x = "ali"
y = "veli"

Dialog.Message("İsim:" x .. y)
dediğimiz zaman ekrana aliveli şeklinde yazdıracaktır. eğer x .. " " .. y deseydik ekrana ali veli şeklinde yazdıracaktır. Yani iki değerin arasında boşluk koyduk.

- Yorum Ekleme:

Yazdığımız kodların yanına yorum (açıklama) eklemek için -- kullanırız. Eğer ekleyeceğimiz yorumlar birden fazla satır içeriyorsa yorumu --[[ yorum ]] şeklinde yazarız. Yorumlar yeşil renkte görünür. ve kodlamaya hiç bir işlevi yoktur. sadece açıklamadır.

Örnek:

-- bu bir yorumdur

--[[ bu satılar yorum içerir
bu satılar yorum içerir
bu satılar yorum içerir
bu satılar yorum içerir
]]

alıntıdır.

Hayır bir warez paylaşım yok s_erial ve ilaçlarda yok emin olabilirsiniz.Ayrıca içerik tekrar kontrol edilip düzenlenmiştir.

Autoplay Media Studio ile hazırlanan TextPad

23vg58p.png

Normal bir windows not defterinin daha da gelişmiş halini hazırladım diyebilirim denemeniz için upload ettim.

Kod:
http://www.mediafire.com/?to8x8x6y273kxgz

Autoplay Media Studio ile düzenlemiş olduğum Otomatik Kapatıcı

jt2jci.png

Kod:
http://www.mediafire.com/?17ozxj9wl7xqgrg

Cemal TANER' Alıntı:
Paylaşım sanki warez gibi...
..
Nasıl c# öğretmek warez olmazs AMS öğretmek te warez değildir. warez olan programın ilaçlı olarak verilmesidir ki konudaki linkler direk üreticinin sitesinden verildiği için warez olamaz.

hocam burdaki arkadaşların büyük bir kısmı programcılığı az çok bildiği için, sabitler, değişkener, döngüler vs.. konularını anlatmana gerek yok BENCE. bunlar yerine son örneklerde olduğu gibi PROJE BAZLI bir anlatım yolunu tercih edersen daha iyi olur.

AMS yi uzun zaman önce kullanan biri olarak (el-derman serilerini belki hatırlarsınız :mrgreen: ) ams ile neler yapılabileceğini bilen biriyim. örneğin myo daki öğrencilerime AMS kullaranak EĞİTİM SETİ hazırlattım. Kendi kullanımım içinde format sonrası programları kuracağım basit sistem cd leri oluşturdum.

Sizde bu şekilde örnekler üzerinden giderseniz daha ilgi çekici olacağın düşüncesindeyim. Mesela her bilg. öğretmenini bolca karşılaştığı durumlardan biri olan FORMAT işleminden sonra TEMEL programların yüklenmesi işlemi için programları tek tek aramak yerine hepsinin bir arada olacağı tek bir ARAÇLAR projesi yapabilirsiniz.

Warez içerik olmaması açısından da bu seti sadece ÜCRETSİZ araçlardan (flash ie, flash ffox, showwave, acrobat reader, vs..) oluşturabilirsiniz. ARKADAŞLARA fikir vermesi açısından MART 2008 de hazırlamış olduğum çalışmanın bir resmini paylaşıyorum

88404624lq0.jpg

Hocam bu el-derman isimli çalışma o kadar basit ki anlatamam biz daha da profesyonelliğe kaçıyoruz ulusal yarışmalara çıkacak projeler hazırlıyorum.Bana lazım olan tek şey fikir bana denilmesi istediğim şey şu "Hocam ... şöyle bir programı nasıl yaparız veya yapabilir misiniz?".bence boşuna zaman kaybı çok kısa sürede hazırlanabilen çalışmaları neden haftalarca sürecek olan bir zaman diliminde yapalım ki?

O el-derman çalışmasınada biliyorsunuz ki AIO (All In One) diyoruz.Bana sadece programları veriniz benim program arşivim o kadar güçlü değil ister portable olsun isterse normal olsun müthiş projeler çıkarabileceğimize inanıyorum.PM atarakda böyle bir projeye beraber başlamak isterim doğrusu. :wink:

developer' Alıntı:
Hocam bu el-derman isimli çalışma o kadar basit ki anlatamam biz daha da profesyonelliğe kaçıyoruz ulusal yarışmalara çıkacak projeler hazırlıyorum.Bana lazım olan tek şey fikir bana denilmesi istediğim şey şu "Hocam ... şöyle bir programı nasıl yaparız veya yapabilir misiniz?".bence boşuna zaman kaybı çok kısa sürede hazırlanabilen çalışmaları neden haftalarca sürecek olan bir zaman diliminde yapalım ki?

O el-derman çalışmasınada biliyorsunuz ki AIO (All In One) diyoruz.Bana sadece programları veriniz benim program arşivim o kadar güçlü değil ister portable olsun isterse normal olsun müthiş projeler çıkarabileceğimize inanıyorum.PM atarakda böyle bir projeye beraber başlamak isterim doğrusu. :wink:
...
hocam AIO ların zor olduğunu söylemedim zaten. el-derman projesi 2-3 yıl devam eden bir prjeydi ve zamanında BİR ARADA bulmakta zorlanınan şeyleri bir araya getirmek için yapılmıştı. Zor olan şey projeyi yapmak değil programları güncel tutmaktı. bir keresinde 63 tane key-logger vb.. programı full lemek için önce tamamını kendi bilgisayarımda kurup deneyince, çalışma bitikten sonra kendi makineme format atmak zorunda kalmıştım :mrgreen:

AMS ile yapılabilecekleri bilen birisi olarak size bir fikir vereyim. forumdaki birçok arkadaşın farklı şekilde çözüm bulduğu ama hepimizin ortak sorunu olan bir probleme de çözüm üretmiş olursunuz. Konu DİJİTAL OKUL PANOSU. Link aşağıda. Konuyu bi inceleyin hocam. AMS ile ekranı birkaç parçaya bölerek istenilen şekilde bir proje üretilebilir. Güncelleme içinde verileri DB den yada TXT dosyasından alacak şekilde ayarlama yapılabilir. Konuyu inceledikten sonra fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.
Kod:
http://www.bilgisayarbilisim.net/okul-panosu-f189/lcd-yada-projeksiyondan-dijital-pano-nasil-yapilir-t49632.html

Bu arada AMS ile gerçekleştirdiğiniz projelerden örnekler verirseniz (mümkünse görselleri ile birlikte) hem bize fikir verirsiniz hemde size verebileceğimiz yeni fikirler içinde bir önbilgimiz oluşmuş olur

iyi forumlar...

AMS ile interaktif bir mezuniyet yıllığı hazırlanabilir. Forumda bir çok kullanıcı sormuştu. Nasıl hangi programla yapılabilir diye. Ben de AMS demiştim. Bu çalışmayı yaparsanız diğer arkadaşlar da yararlanmış olur.

muratbdg' Alıntı:
AMS ile interaktif bir mezuniyet yıllığı hazırlanabilir. Forumda bir çok kullanıcı sormuştu. Nasıl hangi programla yapılabilir diye. Ben de AMS demiştim. Bu çalışmayı yaparsanız diğer arkadaşlar da yararlanmış olur.
Hepsini sıraya aldık hocam hazırlayacağız başladık.

Yapılan çalışmalar;

Program üzerinden gmail hesabına mail yoluyor

http://www.bk.name.tr/dosyalar/developer/6.png

Listede arama yapma

1.png

Winrar ile aynı görevi gören sıkıştırıcım;

2.png

Resim boyutlandırıcı;

3.png

Saatli bilgisayar kapatıcım;

4.png

Sistem bilgisini göstren çalışma;

5.png

yarısı alıntıdır

barbaryan hocam ben arkadaşımızın verdiği ilk linler için dedim ki sonradan linkleri değiştirdi.

Cemal TANER' Alıntı:
barbaryan hocam ben arkadaşımızın verdiği ilk linler için dedim ki sonradan linkleri değiştirdi.
..
kusura bakma o zaman hocam. özür dilerim. ben son halini gördüğüm için ona göre yorum yaptım ;)
bu haliyle konu daha eğitici oldu...

Arkadaşlar AutoPlay Media Studio ile Dijital Pano programını hazırladım mesela sizlerde bu programı öğrenerek istediğinz yazılımı yapabilirsiniz.

Merhaba. Google'da yazdığım anlatımların nerelerde paylaşıldığını ararken buldum burayı. developer nickli arkadaşın yazdığı anlatım, ben yatım dediği projelerin hepsi bana aittir. Kendisi prim yapmak için bunları kullanmıştır. Bu arkadaşın ams hakkında çok bilgisi olduğunu sanmıyorum ve bu yüzden aciz olduğunu düşündüğü için böyle emek hırsızlığı yoluna başvurduğunu düşünüyorum. Bu gibi hareketler bizim gibi geliştiricilerin şevkini kırmaktadır ve bu gibi insanlar yeni şeyler üretmememiz için ellerinden geleni yapmaktadır. Bu güne kadar yaptığım yardımları, bu konudaki projeleri ve diğer projeleri tnctr sitesinde görebilirsiniz ve hiç biri karşılık beklemeden yapılmıştır. Tek isteğimiz emeğe saygı ve bir teşekkürdür. Lütfen bu gibi insanların bizler üstünden prim yapmasına izin vermeyin. Saygı ve sevgilerimle.

Bence dijital okul yıllığı hazırlarsanız pek çok öğretmenin hayır duasını alırsınız.

EK:
Öğrencilere bir program verilecek.. Tüm öğrenciler o yazılımdaki ilgili bölümleri, resim yerlerini, müzik, v.s yerleri dolduracaklar..
Öğretmene USB bellekte verecekler..
Öğretmen o bilgileri (programın ürettiği verileri) ilgili klasörde toplayacak.
Öğretmendeki üretici program, klasördeki toplanan bilgilerden aşağıdaki gibi bir dijital yıllık hazırlayacak. Öğrencilere CD'de çekip verecek..
Bir firma yapmış. Biraz basit yapmış ama işleyiş çok pratik..

7219.jpg

7233.jpg

KintaRo' Alıntı:
Merhaba. Google'da yazdığım anlatımların nerelerde paylaşıldığını ararken buldum burayı. developer nickli arkadaşın yazdığı anlatım, ben yatım dediği projelerin hepsi bana aittir. Kendisi prim yapmak için bunları kullanmıştır. Bu arkadaşın ams hakkında çok bilgisi olduğunu sanmıyorum ve bu yüzden aciz olduğunu düşündüğü için böyle emek hırsızlığı yoluna başvurduğunu düşünüyorum. Bu gibi hareketler bizim gibi geliştiricilerin şevkini kırmaktadır ve bu gibi insanlar yeni şeyler üretmememiz için ellerinden geleni yapmaktadır. Bu güne kadar yaptığım yardımları, bu konudaki projeleri ve diğer projeleri tnctr sitesinde görebilirsiniz ve hiç biri karşılık beklemeden yapılmıştır. Tek isteğimiz emeğe saygı ve bir teşekkürdür. Lütfen bu gibi insanların bizler üstünden prim yapmasına izin vermeyin. Saygı ve sevgilerimle.

Merak etmeyin. Ben rastlayınca tnctr'ye link veriyorum.
Zaten burada paylaşanlar da 'ben yaptım' demiyor. Dese nasılsa ortaya çıkar.
Bu arada Web ne kadar küçük.. Burada da karşılaştık..

SilverMan' Alıntı:
KintaRo' Alıntı:

Merak etmeyin. Ben rastlayınca tnctr'ye link veriyorum.
Zaten burada paylaşanlar da 'ben yaptım' demiyor. Dese nasılsa ortaya çıkar.
Bu arada Web ne kadar küçük.. Burada da karşılaştık..

İlk mesaja bakarsanız neden bu kadar sinirlendiğimi anlarsınız. Her neyse, dijital yıllık olayına gelelim, bir firmanın yaptığını söylüyorsunuz; o program işinizi görmüyor mu? eksikleri mi var? bu arada daha önce nerde karşılaşmıştık? :)

Edit: Bu arada eğitimin devamını tnctr'de yayınladım, ordan devam edebilirsiniz.

KintaRo' Alıntı:
İlk mesaja bakarsanız neden bu kadar sinirlendiğimi anlarsınız. Her neyse, dijital yıllık olayına gelelim, bir firmanın yaptığını söylüyorsunuz; o program işinizi görmüyor mu? eksikleri mi var? bu arada daha önce nerde karşılaşmıştık? :)

Edit: Bu arada eğitimin devamını tnctr'de yayınladım, ordan devam edebilirsiniz.

Firma yıllıkları o ilgili programla ücreti mukabilinde hazırlıyor. Paylaştığı program da demo sadece. Bu yüzden böyle bir ücretsiz yazılıma ihtiyaç var. Öğretmenler sene sonu yaklaşınca başlayacaklar ne ile hazırlayabiliriz diye sormaya.

Nerede karşılaşmıştıka gelince. Tabii ki tnctr'de..

Böyle ihitayaçlara karşılık vermek istiyorum bende aslında. O programın linkini verin bir inceleyeyim. Bakalım neler yapabiliriz, Birde tnctrdeki nick neydi?

hocam ams programı ile bir proje yapıyoruz. bi notktada takıldık. yardımına ihtiyacım var. bakabilirmisin?

Ahmetcogur' Alıntı:
hocam ams programı ile bir proje yapıyoruz. bi notktada takıldık. yardımına ihtiyacım var. bakabilirmisin?
..
bakabilirmisiniz yerine sıkıntıyı paylaşsaydınız belki bizlerde yardımcı olabiliriz...

Geri