Auris 1.33 Comfort alınır mı?

Kodla Büyü

mcclane

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Toyotanın internet sitesinde fiyatı 37.900 yaklaşık 20000 kredi kullanıp almayı düşünüyorum benim ilk arabam olacak ne dersiniz? motoru 1.33 olduğu için sorun yaşar mıyım?

kredi ile araç alma hocam,1-2 sene idare et peşin paraa ile al ,en az 4-5 bin kar edersin..
o kadar para vereceksen GOLF derim..bende almayı düşünüyorumm

yeni kasa geliyor.. biraz bekle daha fiyatları düşer mecburen.
120727B-toyota-auris-2013-primeras-fotos-espia-2-540x357.jpg

Toyota ise düşünmeye bile gerek yok. Aracın Tipini beğendiysen al. Kredi olayı ise çek gitsin.Arkadaşın dediği gibi 2 sene beklerim dersen sen bilirsin ama hayat kısa. 2 sene sonra arabayı alınca boşuna beklemişim keşke 2 sene önce alsaymışım dersin.

by_katliam' Alıntı:
kredi ile araç alma hocam,1-2 sene idare et peşin paraa ile al ,en az 4-5 bin kar edersin..
o kadar para vereceksen GOLF derim..bende almayı düşünüyorumm

:++:

golf almayı ben de düşünüyorum ama birkaç yeri aradım Golf 1.6 102 PS Trendline yok diğerleri modelleri de zaten 40bin civarı ...

auris alınır o fiyatta bence makul; polonun bile sıfırları 35 bin civarlarındayken 37 bin auris için makul...motoru da sandığınız gibi kuvvetsiz değil; jettalar bile artık 1.2 motorla satılıyor..aurisin 1.33 motoru da yanılmıyorsam 100 beygir civarında çok hızlı gitmeyi seviyosanız-serilik arıyosanız sizi kesmez ama yeterli ve en önemlisi tutumlu bir motor..bunları nerden bildiğime gelince kendime de baktım bu aracı;eğer 5-6 sene binerim diyosanız ve ACEMİ değilseniz bence çok düşünmeyin alın.ben acemi olduğumdan sıfır arabaya cesaret edemedim açıkçası..Allah nasip ederse 1-2 sene sonra..
..JAPON lar ekonomi sorunsuzluk tutumluluk anlamında her zaman bir tık öndedir..
http://forum.donanimhaber.com/m_56069193/tm.htm

Hocam biz de ilk arabamızı geçen gün aldık. Otomatik vites Ford Fiesta 1.4 96 ps.

Bazı markalarda %0 faiz kampanyası var, onları araştırabilirsiniz.

Örneğin, Ford'ta 18000 TL'ye %0 faiz kampanyası vardı. Biz de inşallah 18 ay bin bin ödeyeceğiz..

tqwert' Alıntı:
Hocam biz de ilk arabamızı geçen gün aldık. Otomatik vites Ford Fiesta 1.4 96 ps.

Örneğin, Ford'ta 18000 TL'ye %0 faiz kampanyası vardı. Biz de inşallah 18 ay bin bin ödeyeceğiz..
fiesta değilde başka bir modeli olsaydı bende düşünüyordum...
ayrıca 1.3 değil 1.2 bile düşünülür vergi avantajıda var.

2013 model kasa değişimleri var. daha ucuza alabilirsin biraz daha beklersen. corolla kesin aurisi araştırmadım ama büyük ihtimal o da değişir.

vzgr' Alıntı:
Toyota ise düşünmeye bile gerek yok. Aracın Tipini beğendiysen al. Kredi olayı ise çek gitsin.Arkadaşın dediği gibi 2 sene beklerim dersen sen bilirsin ama hayat kısa. 2 sene sonra arabayı alınca boşuna beklemişim keşke 2 sene önce alsaymışım dersin.
hayat gerçekten kısa ama nasıl oluyorsa 10 seneliğine kredi alınacak olununca hiç dert olmuyor 10 sene borç öder mal sahibi olurum deniyor bu biraz çelişkili.
araba konusuna gelince bekle hocam anladığım kadarı ile elinde birikmiş var onun yeteceği kadar bir araba al daha sonrasında en iyisi ile değiştirisin inşallah ama biraz sabır et

auris e bende talip oldum ama 1.6 sına 1.33 biraz sıkıntılı hocam Aurisin kasası Corollodan bile ağır bu yüzden bu motor çekmez. İyi düşün

2 yıl önce aynı arabaya bizde niyetlendik. 34.000 tl ye bırakmışlardı. Sonra biraz araştırma biraz inceleme yanlş bir seçim olacağını gördük. Aurisin en tutulmayan modeli. donanım zayıf,bence kesinlikle alınmaz.

Bir tavsiyde bulunayım, biz o zaman aynı paraya kia ceed dizel almıştık. 6 ileri,dizel,90 bg,10 havayastığı,çelik jant,4 disk fren,4 cam otmatik.. 34.000 tl ye mal oldu. şu anda araç 40.000 km de, 2 yılda toplam 6.500 tl mazot almışım.(Psikopat gibi yazarım aldığım her kuruş mazotu). 40.000 km ye kadar bakımlara toplam 800 tl para verdim.Arabada çok şkr hi bi sorun yok. Şu anda kasa değişti, ama yeni kasa 53.000 lerde,alınmaz pahalı.
ama benim aldığım kasa hala üretiliyor, ve geçen hafta bayide sorduğumda 39.500 civarı bırakıyorlar. auris alıp tüple falan uğraşma, aynı hesaba gelr. temiz temiz bin dizel arabaya.
Şunu diyebilirler, kia 2.elde değer kaybeder diye, ben 2 yıl önce 34.000 almıştım, şu anda 2011 model emsalleri 33.000-36.000 aralığında, yani değer meğer kaybettiği yok..

Nacizane fikrimdir...

ben de motor 1.33 olduğu için yokuş çıkarken sıkıntı yaratır mı tereddüt halindeyim... :?: broker_2007 hocam ben de dizel düşünüyordum ancak malum dizeller daha pahalı...o zaman kredi miktarı artacak :) yoksa linea falan mı düşünseydim...

1.33 auris comfort o paraya... :-1: motor ve sarfiyat seni hiç tatmin etmeyecek. aurisin bagajı diycem, yok zaten bagaj, unutmuşlar o arabaya :) tavsiye lazımsa yazarım :)

bende dizeli var. yakıtıçok iyi çocuk arabası zar zor sığıyor. çoluk çocuk varsa bagaj sıkıntı olabilir yoksa eğer yeterde artar bile. benzini bilemem ama ben memnunum. sonuçta toyota. golfe yaklaşma hem çok yakar hemde lpg de problem yaratıyor hala.

Ooze' Alıntı:
1.33 auris comfort o paraya... :-1: motor ve sarfiyat seni hiç tatmin etmeyecek. aurisin bagajı diycem, yok zaten bagaj, unutmuşlar o arabaya :) tavsiye lazımsa yazarım :)
tavsiye ?
bu aracı daha önce deneyen arkadaş yok mu??

hocam Aurisi bilmemde corolla için 1.33 tutulmuyor... 2008 dizel aldim 33ooo TL 60.ooo km çok memnunum..

omata' Alıntı:
auris e bende talip oldum ama 1.6 sına 1.33 biraz sıkıntılı hocam Aurisin kasası Corollodan bile ağır bu yüzden bu motor çekmez. İyi düşün

1.3 ünü alırsan çok hantal gelir - ileride pişman olursun, içine sinmese de sıfır aldığın için binmek zorunda kalırsın. - alacaksan 1.6 sını almanı tavsiye ederim.
Önceki mesajımda belirttiğim gibi ben olsam golf alırım. 1.4 ü 40 bin - doğru fakat o motordaki seriliği hiç bir 1.6 motorda bulamazsın, turbosu olduğu için araç 1.500 devirden sonra şahlanıyor. Zaten arada uçurum da yok fiyat olarak - 4 bin tl çok sayılmaz. Tes etme imkanın varsa iki aracı da sür - aklında soru işareti kalmaz. Test e çıkarsan zaten golf ü alırsın direkt - bana da dua edersin

geçende bir arkadaş 2007 auris comfort 1.6 yı 28 bine aldı. ben de ilk kez ciddi ciddi bir aracı almaya niyetlenmiştim şimdi iyice kafam karıştı . :? :)

mcclane' Alıntı:
ben de motor 1.33 olduğu için yokuş çıkarken sıkıntı yaratır mı tereddüt halindeyim... :?: broker_2007 hocam ben de dizel düşünüyordum ancak malum dizeller daha pahalı...o zaman kredi miktarı artacak :) yoksa linea falan mı düşünseydim...

hocam almayı düşündüğünüz auris 37.000, ceed 39.000. bence biraz daha zorlayın ve alın sıfırını ceed'in.

broker_2007' Alıntı:
mcclane' Alıntı:

hocam almayı düşündüğünüz auris 37.000, ceed 39.000. bence biraz daha zorlayın ve alın sıfırını ceed'in.

Cee'd Hatchback COOL liste fiyatı 40400. siz hangi bayide sordunuz?

bahsettiğimiz araçların karşılaştırması sanırım böyle:
"http://www.sahibinden.com/tr/otomobil-karsilastir/?supercode%5B0%5D=4370068&supercode%5B1%5D=&supercode%5B2%5D=#/tr/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1861019&supercode[1]=1360332&supercode[2]="

(linki çift tırnak içinde yazdım başka türlü tamamı çıkmıyor...)

tqwert' Alıntı:

Hocam hangi modeli ve nekadar aldınız?? bende fiesta almayı düşünüyorum.... 2. el bakıyorum bende....

hocam fiat ve fordda 18000 tl ye 18 ay sıfır faiz kampanyası var tavsiyem aileysen çoluk çocuk varsa auris sana dar gelecektir artı benzinle binemiyecen tüp taktıracan bagaj hepten küçülecek 40000 civarı dizel linealar var kasayı yeniledi iç dış çok güzel oldu tavsiye ederim hem tüple uğraşmazsın hemde 1.6 motor aldınmı yokuş mokuş dinlemezsin...

mcclane' Alıntı:
broker_2007' Alıntı:
mcclane' Alıntı:

Cee'd Hatchback COOL liste fiyatı 40400. siz hangi bayide sordunuz?

konya koyuncular otodan aldım. ben servis içinde orayı kullanıyrum.eğer ilgileirseniz sizin içn ararım, mutlaka fiyatta indirim yaparlar. 39.000'e alınabilir araç

biraz önce opel'in siteesinde astra hatchback 1.6 fiyatı 38.482 iyice kafam karıştı. broker_2007 hocam teşekkür ederim 3-4 gün içinde gözümü karartıp birini seçmeyi düşünüyorum bakalım konya tekirdağa uzak biraz ama belki size pm atarım...

Geri