Audi A3 kullanan var mı aramızda?

Kodla Büyü

mkankan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Audi a3 kullanan arkadaşlar vergi ve yakıt durumu nasıldır acaba? Lpg de ortalama yakıt tüketimi ve yedek parça konusunda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Golf bulamadık audi a3 e bakıyoruz artık.

Arabayı değiştirsem ilk dusuncem A3 benimde. Yakıtını bilmiyorum ama yedek parçası pahalıdır sanırım.

hocam aklına girdiyse artık hiç düşünme al, pişman olmazsın.. servisi pahalı ama servise hangimiz giriyoruz ki çok elzem olmadıkça..

şimdiden hayırlı olsun..

bir ara araştırmıştım... 2008-2009 model 1.4 tfsi önerilmişti A3 için... fiyatları da 35-40 bin arası değişiyordu...
temizini bulursan yağını suyunu eksiltmezsen problem olmaz hiç ama kirlisine denk gelsen hapı yutarsın demişlerdi...
kaskosu 1500-2000 arası, sigortası 600-700 civarı, bakımı da 200-300 arası demişlerdi... daha doğrusu yazmışlardı...
not: geçen A4 kullanan bi tanıdık gördüm. 2004 model almış... geçen dediysem 1 ay olmadı yani.... 100 TL gaz aldım 320 km gittim şehiriçi demişti... ama benzin çok yakıyor demişti... ama forum araştırmalarında şehiriçi 9-11 lt arası benzin gittiğini gördüm 100 km de...

kadelli33' Alıntı:
Hocam A3 demişsin de modeli motor hacmi ne? Vergisi yakıtı değişir ona göre...

2006-2009 arası bakıyorum. 1.6 motor özelllikle. 6 aydır golf aradım düzgün bi araba denk gelmedi. Düzgün arabanın 2009 modeline 40 binlira üstü istiyor adamlar.

a3 alacaksanız 2009 ve sonrası modellere bakın, makyajlı kasalar bunlar

Hocam 5bin kmden fazla kullanmışımdır.. yakın arkadaşımda var, genellikle de bakımı sorunu olduğunda ben götürürüm kendinin vakit sıkıntısından dolayı...
Araç 2008 1,6 düz motorlardan sportback otomatik.. Çok performanslı atik bir motor değil orası malum bilindik 1.6 motor işte ama bizim seri kullanım şeklimizde bile, spor mod sayabiliriz genelde yine de yakıt konusunda diğer araçlardan fazla yakmıyor.

Aracın iç malzeme kalitesi oturuşu duruşu gidişi 10 numara.. ibreyi 180-200 lere dayayınca titreme savrulma vs vs hisleri yaşamıyorsunz.. hele virajlara çok sağlam giriyor hissettirmiyor, koltuktan yana doğru savrulmazsınız. Şimdi şöyle bir bakınca a3 ü performans olarak değil ama konfor rahatlık malzeme kalitesi olarak kendi segmentinde kimle kıyaslayabiliriz... kendi kullandıklarımdan kıyaslarsam golf, astra, auris, megan, focus bunlardan üstün.

Bakımı parçası pahalı mı?
rutin bakımı pahalı filan değil hocam, pahalı olacak ne var ki yağ su filtreler hepsinde aynı ama servisi hakikaten kazık.. servisine girilmez..
Örneğin garanti olsun dedik, sorunu adam gibi tespit etsinler dedik servise düştük.. servisinde 700 tl ye değiştirdiğim sol ön takımdan bir parçadan sandığımız problem geçmedi, 700 tl ye sağda değişcek dediler, kalsın arkadaş dedim.. sanayiye gittim çıkan parçayı kullanarak usta sağ tarafı yaptı 70 TL'ye.. o 700'ü vermeyip direk sanayiye gitseydim parçanın bütünü 200 tl idi.. servis olayı audiye mahsus değil tüm araçlarda benzer hocam zaten...

alacaksanız eğer hocam 3 kollu spor direksiyonlu, bose ses sistemli bir sportback alın..

Ekli dosyalar

• a3.jpg
    a3.jpg
    16.5 KB · Görüntüleme: 9,425
Benim kayincoda var ama o motorla surulmez bence yazık. Cok performanssiz. 5. Vites 2000 devirde yanlis hatirlamiorsam 90 i zor goruyodu. Daha ust devirlere cikicada malum yakiti iciyor. Biz de ayni motordan bora vardi 11 sene kullandik. Artik eskide kaldi o teknoloji. Namı diger hitler motor :)

Hocam 2010 modelini 1 gün boyunca kullanma şansım olmuştu. 1.4 tfsi tek kapılı versiyonuydu. Konfor malzeme kalitesi çok iyi. Ama yol tutuşu için şöyle bir handikapı vardı, esp ışığı disko topu gibi neredeyse heran yanıp sönüyor arabaya çok fazla müdahele ediyordu. O yüzden bana biraz sıkıcı geldi. Yakıt tüketimide tam rakam veremesemde çok yaktığını söyleyebilirim. Ama nihayetinde premium bir araç, eksileri göz ardı edilebilir.

Cevaplarınız için çok teşekkürler arkadaşlar.Epeyce bir bilgi sahibi oldum sayenizde. Temiz 2009 bulursam 2009 alacağım atakom hocamın dediği gibi yeni kasa daha estetik duruyor.

Geri