Ateşli Havale ve Öneriler

Kodla Büyü

uzman35

Aktif Üye
Aramızda çocuğu ateşli havale geçiren arkadaş var mı ne yaptınız bir tedavi yaptınız mı varsa öneri ve yardımlarınızı paylaşırmısınız...

hocam öncelikle geçmiş olsun.. benim 3,5 yaşında oğlum yüksek ateşten havale geçirdi. sonrasında herhangi bir tedavi öneren olmadı.

Sağolun sizede geçmiş olsun hocam daha sonra hiç olmadı mı şuan büyüdü mu cocugunuz bize tekrar olmasın diye bir ilaç önerdiler bizde yan etkisi olur diye şimdilik kararsızız öyle ne bilgide yok çok bilgi karmaşası varda yaşayanlardan fikirler alayim dedim

Ateşsiz olursa korkun. Bir de tekrar etmesi sıkıntılı olur. Tekrarlayan nöbetlere epilepsi denir. Ateş nöbeti tetikler. Havale geçirmesi normaldir. Epilepsi olduğunu göstermez. Ama her nöbet çocuk için zararlıdır. Beyin hücrelerine zarar verir.

hocam orası öylede işte kaç havale normal her doktur birşey diyor bende yaşayan varsa belki yardımcı olur tecrübelerden diye şimdi bakalım ya ilaç kullanacağız ya da yeni bi atesi bekleyip acaba tekrar olacak mı onu bekleyeceğiz bu durumda uzucu malesef

Ateşlenince havale geçirmesini beklemeyin hocam. Ateşini düşürmeye çalışın. Ilık duş, ateş düşürücü ya da fitil olabilir. 40 derece ve üstü tehlikelidir. İnşallah tekrarlamaz. Geçmiş olsun.

Öncelikle geçmiş olsun gerçekten çok kötü bişey. Benim oğlum 2,5 yaşında geçirdi. Çok şükür kalıcı bişey yoktu. 5 yaşına kadar tekrar geçirirse riskli dediler bi ilaç verdiler sadece tekrar havale geçirirse 5sn içinde vermek lazımmış. Onu sürekli yanımda bulundurdum ne olur ne olmaz diye. Çok şükür tekrar olmadı. Fakat ateşi 37.5 geçtimi şurubu içirdim çıkmaya devam ediyorsa hemen fitil verdim. Şu an 8 yaşında artık içim rahat çok şükür.

Öncelikle geçmiş olsun gerçekten çok kötü bişey. Benim oğlum 2,5 yaşında geçirdi. Çok şükür kalıcı bişey yoktu. 5 yaşına kadar tekrar geçirirse riskli dediler bi ilaç verdiler sadece tekrar havale geçirirse 5sn içinde vermek lazımmış. Onu sürekli yanımda bulundurdum ne olur ne olmaz diye. Çok şükür tekrar olmadı. Fakat ateşi 37.5 geçtimi şurubu içirdim çıkmaya devam ediyorsa hemen fitil verdim. Şu an 8 yaşında artık içim rahat çok şükür.

Hocamın yaşadığı duruma benzer şekilde kızımda ateşli havale geçirdi. 1 gün hastanede yattık. Bizede bir ilaç verdiler 5 yaşına kadar yanımızda bulundurduk. Tekrar olursa vermek için. O zaman tekrarı halinde kalıcı hasar oluşabilir demişti doktor. Çok şükür tekrarını yaşamadık ama her zaman tetikte olup her ateşlendiğinde önlem aldık. Büyük geçmiş olsun inşallah tekrarı olmaz.

Test amaçlı yazılmıştır. Bundan böyle bilişim dışı açılan konular BBNET Sosyal Son Yazılar Konular bölümünde görünecek.

İyi forumlar dilerim.

Geri