Atatürk Köşesi Bileşeni 1.0

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Atatürk Köşesi Bileşeni 1.0
Okul siteleri için bulunmaz bir bileşen. Bileşeni deneyip test ettim, yararlı bir bileşen olduğunu görünce sizinle paylaşmak istedim. Kurulum ve kullanımla ilgili deneyimlerimi paylaşıyorum.
Bileşen joomla 1.0.x göre yazıldığından önce uyumlu ek yöneticisinden uyumluluk modunu aktifleştirmeniz gerekiyor. Sonra Kur/Kaldırdan bileşeni kurun.
Burası önemli bileşen direk sisteminizde görünmeyecektir bunun için link oluşturmalısınız.
Ben Ana Menü için anlatıyorum:
Menülerden Ana Menü'ye gelin burdan sağ üste yeni butonuna tıklayın içbağlantılardan "Atatürk Köşesi" seçin başlık olarak Atatürk Köşesi girin takma isim size kalmış ben atatürk yazdım.Daha sonra sağ üst köşede kaydet butonuna tıklayın.
Tebrikler, bileşeniz artık hazır. Sitenizi önizlemeden görüntüleyebilirsiniz. :)

Ekli dosyalar

• com_ataturk-kosesi.zip
    142.6 KB · Görüntüleme: 420
  • ataturkkosesisw3.jpg
    ataturkkosesisw3.jpg
    53.8 KB · Görüntüleme: 961
Kurulum sorunsuz gerçekleştimi? Gerçekleşmediyse nasıl bir hata aldınız?

üsteki yazımdan alıntı yapıyorum yazımı okumamışsınız.
Bileşen joomla 1.0.x göre yazıldığından önce uyumlu ek yöneticisinden uyumluluk modunu aktifleştirmeniz gerekiyor. Sonra Kur/Kaldırdan bileşeni kurun.
Burası önemli bileşen direk sisteminizde görünmeyecektir bunun için link oluşturmalısınız.
Ben Ana Menü için anlatıyorum:
Menülerden Ana Menü'ye gelin burdan sağ üste yeni butonuna tıklayın içbağlantılardan "Atatürk Köşesi" seçin başlık olarak Atatürk Köşesi girin takma isim size kalmış ben atatürk yazdım.Daha sonra sağ üst köşede kaydet butonuna tıklayın.
Tebrikler, bileşeniz artık hazır. Sitenizi önizlemeden görüntüleyebilirsiniz.

HATA! Paket içinde Joomla! XML ayar dosyası bulunamadı! hatasını alıyorum herkes düzügn aptıda bendemi hata var bitek:)

* JFTP::login: Unable to login
* JClientHelper::setCredentialsFromRequest failed
* Uyarı! - Dosya izinleri değişimi başarısız.
* Hata! Paket içerisinde Joomla! XML kurulum dosyası bulunamadı.

bu hatayı veriyor arkadaşlar, yardımcı olursanız sevinirim...

Geri