Atatürk Üni. öğrenme nesne Ambarı

Kodla Büyü

the_korsan

Site Admin
Yönetici
Cemal hocam paylaşmış sağolsun, belki ilgilenen arkadaşlarımız olabilir.

http://atanesa.atauni.edu.tr/NesneListele.aspx

AtaNesA, Türkçe ve LOM standartlarına göre kataloglanmış ilk nesne ambarıdır.

Atatürk Üniversitesi K.K. Eğitim Fakültesinde hazırlanan AtaNesA, orta ve yüksek öğretim seviyesinde kimya, fizik, biyoloji ve matematik derslerinin yanı sıra yüksek öğretim seviyesinde öğretim teknolojileri ve programlama dilleri derslerine yönelik 8.000’i aşkın öğrenme nesnesini bulundurmaktadır.

AtaNesA, bir doktora tezi kapsamındaki nesneye dayalı içerik geliştirme uygulamasında kullanılmak üzere geliştirilmiş olup, işleyiş ve standartlara uygunluk açısından dünyadaki bir çok açık nesne ambarları ile aynı özelliklere sahiptir. Web arayüzünden nesne kaydına imkan veren AtaNesA, kullanıcılara nesne hakkında görüş bildirme, ilgilenilen nesneyi sepete ekleme ve nesne tanımlarını (Metadata) görme imkanı sunar.

AtaNesA'daki nesnelerin bir kısmı kaynak kitaplardaki bilgilere göre özgün olarak geliştirilmiştir. Ayrıca interne üzerindeki nesne olarak kullanılabilecek materyaller üzerinde bir takım düzenlemeler yapılarak kullanılmıştır. Fakültemizin Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğrencileri nesne geliştirme ve kataloglama aşamalarında önemli katkılarda bulunmuştur.

AtaNesA'da bulunan anlatım metinleri, resimler, simülasyonlar ve deneyler gibi bir çok formattaki nesneler, öğretmenler tarafından sınıf içinde ve ders web sayfalarında kullanabileceği gibi öğrencilerin proje ve araştırma etkinliklerinde yararlı olabilir. Ayrıca öğrencilerin bireysel çalışmalarını destekleyecek paket öğretici tipindeki nesneler de bulunmaktadır.

Flash ile yaptığım bir çok nesne orada; bende Atatük üniversitesi mezunlarındanım projenin başlanğıç aşamasında çalıştık.

Mustafa973' Alıntı:
Flash ile yaptığım bir çok nesne orada; bende Atatük üniversitesi mezunlarındanım projenin başlanğıç aşamasında çalıştık.

emeklerinize sağlık hocam :alkis:

Hmm evet ilk nesne ambarı bizim zamanımızda başlamıştı. Selçuk hocam sağolsun kpss zamanı (sene 2004) öğrenme nesneleriyle uğraştırdı :)

Çok güzel çalışma olmuş emeği geçenlere başta Selçuk hocam olmak üzere teşekkür ediyoruz :)

Çok güzel bir çalışma olmuş.Bilgisayar dersinin de es geçilmemiş olması ayrıca güzel

Çok güzel bir çalışma. Bazı üniversitelerin BÖTE bölümlerinde güzel şeyler yapıldığı görmek de güzel. Her üni. öyle olsa keşke!

Geri