Atamalarda 31 Aralık Baz Alınır Ne Demek

Kodla Büyü

mahmutemre2211

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bakan 31 aralık baz alınacak ne demek?

Ben 10 Aralıkda sözleşmeli olarak Ardahan' da göreve başladım. Sonra haziran 2010 alımında kpss puanı ile Elazığ Maden ( doğu görevi) olan yere atandım.

Ardahan doğu görevimden sayılacak mı?
Ben bu yaz il dışı isteyebilecek miyim?

MEhmettuna hocam,

Bu kpss sorularının çalındığı 2010 yılı, şubat ataması olduğu hatırlarsan, kadrolulardan sonra (aralık ayından sonra)

Sanırım biz şubatta sözleşmeli başlatıldığımız için 31 aralık bize değil? Zaten ben ardahandan elazığa gelmiş oldum

31 Aralık 2013 tarihinde bir ilde toplam hizmet süren 3 yıl olmuşsa il dışı, bulunduğun kurumda 3 yılın dolmuşsa il içi tayin isteyebilirsin. Ardahan zorunlu hizmetten sayılacak artı 2010 haziran sayında göreve başlamışsın 2013 31 aralık itibariyle bulunduğun ilde 3 yılın dolduğu için il dışı isteyebilirsin

mahmutemre2211' Alıntı:
hocam 2010 haziran değil 2011 haziran

ben şubat 2011 de başladım

tarihler baya karıştı :D

2011 haziranda elazığ da göreve başladın değil mi? Eğer öyleyse 3 yılın dolmuyor tayin isteyemezsin ama sözleşmeli geçen süre zorunlu hizmetten sayılcak.

mehmettuna68' Alıntı:
mahmutemre2211' Alıntı:
hocam 2010 haziran değil 2011 haziran

ben şubat 2011 de başladım

tarihler baya karıştı :D

2011 haziranda elazığ da göreve başladın değil mi? Eğer öyleyse 3 yılın dolmuyor tayin isteyemezsin ama sözleşmeli geçen süre zorunlu hizmetten sayılcak.

Aynen hocam, artık hayırlısı diyelim, teşekkürler

6 ay askerlik yaptık o sayılmıyor değil mi bende aralık 2010 da atandım

ben sözleşmeli çalışırken 6 ay askerlik yapmıştım. Benim askerlik sayılmış görünüyor mebbiste.

Geri