ASUS K52JT CORE İ7 740QM hakkında yorum

Kodla Büyü

esinsahan

Aktif Üye
Özellikler
İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i7
İşlemci Hızı 1.73GHz Turbo İle 2.93GHz
İşlemci Numarası 740QM
İşlemci Ön Bellek 6 MB
Hafıza (RAM) Kapasitesi 4 GB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Sabit Disk Kapasitesi 500 GB
İşlemci Markası INTEL
Ekran Kartı Hafızası 1024 Mb
VGA Chipset Markası ATI
VGA Chipset Modeli HD6370
Ekran Boyu(inch) 15.6" HD-LED
Monitör Tipi WXGA
Maksimum Çözünürlük 1366 x 768
Optik Sürücü DVD±RW Dual
Mobil Özellikler BlueTooth, Kart Okuyucu, Wireless, Kamera
İşletim Sistemi Win 7 Home Premium Tr
Ağırlık 2.8 KG
Ekran Kartı Tipi Paylaşımsız Hafıza

Arkadaşlar ben bu ürünü almak istiyorum tavsiyelereinizi bekliyorum..

Doların düşeceği yok hocam. Bugün yine + :mrgreen: Dolar bir düşsede dolar bari alayım :lol:

hadi bakalım görelim. Yalnız dolar ne kadar düşerse düşsün laptop fiyatlarını düşürmezler gibime geliyor ki öyle yapıyorlar

vatan bilgisayardaki fiyatı

%25 İndirim
WorldCard 6 Taksit, Havale 745 $+KDV 1.438 TL

%23 İndirim
WorldCard 12 Taksit, AsyaCard 11 Taksit 770 $+KDV 1.485 TL

i7 işlemcili bir laptop almak bana biraz erken geliyor. Henüz o kadar yaygın değil. Ayrıca şunuda unutmayın i7 işlemci ve 6 ram olan bir bilgisayarda şarj süresinin 1.30 saatten fazla olmasınıda beklemeyin

oguzhanc' Alıntı:
ayrıca laptop alırken ekran kartı modellerinin performanslarını sıralayan sitelerden sıralaması ve performansı kontrol edilebilir ki bu ekran kartı vasat bir ekran kartı
belki bazı arkadaşlar bilmiyor olabilir diye belirtiyorum
hocam istediğiniz ekran kartı,işlemci,RAM ve HDD bunların tam uyumu olsun bide 4 çekirdek işlemci dersen ozzaman biraz daha paran olmalı. Neticede şuda var bilgisayarı alacağız sonra bi bakmışınız eskimiş öle birşey. Bence en iyisini yüksek fiyata alıp sonrada acaba dememek lazım. Elektornik şans işidir. Bide herşeyde olduğu gibi para para para...

Arkadaşlar bu ürünü aldım. Birkaç bilgi vermek isterim:
Özellklere bakınca güzel gibi görünüyor,
Oyun olarak PES 2011 yükledim sorun yok daha yenilerini deneme fırsatım olmadı.
Neticede şöyle bir durum var i5 yada i7 alında kullanıcı olarak farkı çok anlayamacağız sadece psikolojik olarak bende i7 var mantelitesi olacak.
Yani elektonik parça daha yenisi hep çıkacak şöyle düşünmek lazım İşlemci, Ram ve Ekran kartı uyumluysa sorun yok derim.
Ekran kartı 1GB keşke çok olsa demiyorum çünkü çok oyun oynamaycağım. program olarak CS5 photoshop kurdum sorun yaratmadı gayet iyi çalıştırdı ki çalıştırmalıdırda.
İleride çıkan oyun ve programları kaldırırmı bilmem ama şimdilik güzel derim tevsiye ederim...
Isınma açısından bakınca çok ısınmıyor neticede zamanla dahada ısıncak orasıda kesin. Ne olursa olsun masada yada dizüstünde kullnmak yarıne soğutular şart. hem kendimiz hemde ürün için.

Netice olarak herkese öneririm...

Arkadaşlar core i5 olan versiyonu 4GB Ramli

Özellikler
İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i5
İşlemci Hızı 2.66GHz Turbo İle 2.93GHz
İşlemci Numarası 480M
İşlemci Bus Hızı 1066 MHz
İşlemci Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Hafıza Bus Hızı 1066 MHz
HD Dönüş Hızı 5400 Rpm
İşlemci Markası INTEL
VGA Chipset Markası ATI
Ekran Boyu(inch) 15.6" HD (LED)
Monitör Tipi WXGA
Optik Sürücü DVD SUPER MULTI
Ağırlık 2.62 KG

Fiyat 1250

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-k52 ... #allImages

tavsiye eder misiniz?

laptoplarda i7 ve i5 arasında farkı anlayamasssınız bile ama masaüstü bilgisayarlda bariz fark var.Şu anda en yaygın 1000 liradan başlayan fiyatlarla i5 işlemcili ekran kartı iyi bir çok oyun ve uygulamalarda sorun çıkarmayan bir laptop alabilrsiniz.Birde kasası sağlamsa değme keyfine. Laptopa fazla para vermeyin derim çünkü çok hızlı ilerliyor özellikle i serisi işlemciler çıktı core 2 duo 'lar resmen çöpe gitti para etmiyor valla.Bana üst düzey i7 li laptop gelmişti arızalı geldi i5 iki tane laptop gönderecekler.İyikide böyle oldu diyorum..

sayın hocam sadecenotebook.com dıye bır sıte var fıyatları cıdden cazıp tavsıye ederım. Ben alıs verıs yapmadım ama araştırdım sorunu olmayan bır sıtedır.

Bende bu bilgisayarı alacakken Packard Bell'in İ7 işlemcili, 8 gb Ram'li olanını gördüm Vatan Bilgisayarda... Geçen Darty'de daha ucuza buldum.Bugün geldi bilgisayar hatta gecikmeli olarak. Valla i5 veya i3'ten hiç bir farkı yok. Photosohop yükledim, vasat. Resimler arasında geçiş yaparken takılıyor, efekt uygularken klasik takılmalar oluyor. Yarın Pes2011 ile Nfs'yi yükleyeceğim. Bari oyunlarda sorun çıkmasın.

Biraz pişman oldum i7 aldığıma. Çok büyük performans beklerken klasik bir hızda işlem yapması üzdü beni.

skipper_forum' Alıntı:

Özellikler
İşlemci Numarası 480M
İşlemci Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Hafıza Bus Hızı 1066 MHz
HD Dönüş Hızı 5400 Rpm
İşlemci Markası INTEL
VGA Chipset Markası ATI
Monitör Tipi WXGA
Ağırlık 2.62 KG

Fiyat 1250

tavsiye eder misiniz?
hocam genel itibari ile fiyatı güzel ancak İntel işlemciler için Nvidia daha uyumlu oluyor daha uygunu bulunabilir...

skipper_forum' Alıntı:

Özellikler
İşlemci Numarası 480M
İşlemci Ön Bellek 3 MB
Hafıza (RAM) Tipi DDR3
Hafıza Bus Hızı 1066 MHz
HD Dönüş Hızı 5400 Rpm
İşlemci Markası INTEL
VGA Chipset Markası ATI
Monitör Tipi WXGA
Ağırlık 2.62 KG

Fiyat 1250

tavsiye eder misiniz?
hocam ben de bu aralar bu bilgisayara kafa taktım. En cazip görünen bana da oydu. ancak nevşehirde bimeks ve teknosa da bilgisayarı inceledim ve hayal kırıklığına uğradım. Klavye hiç hoşuma gitmedi. Özellikle ok tuşlarının olduğu yere basılında çökmeler meydana geliyor. Sanki kasayı (k52 kasasını)biraz savsaklamışlar gibi geliyor. Hatta k53 kasasında da çok büyük bir hata yapıp güç girişini sol tarafta tam ortaya koymuşlar. Halbuki çok iyi bir asuscuyum. Kendi bilgisayarım ve ailemin bilgisayarı da asus. Ancak nedense bu kasa hiç hoşuma gitmedi. HP nin şu anda hatırlamadığım ancak 1400 lira civarı olan bi bilgisayarı mevcut o çok hoşuam gidiyor. Hepsiburada da bulabilirsin. Belki başka sitelerde de daha ucuza bulablirsin...

http://www.akakce.com/bilgisayar-dizust ... 60952.html

Asus k53 serisindeki bahsettiğiniz güç girişi o kadar da problem edilecek birşey değil yani.Yine başka bir yere yapsalarmış daha güzel olacakmı ama. yine de dediğim gibi çok da zararı yok.Şahsen ben kullanıyorum 1 ay'dır...

Geri