Astra mi? Corolla mı?

Kodla Büyü

Astra vs corolla

• Astra

Oy: 17 26.6%
  • Corolla

Oy: 47 73.4%

• Kullanılan toplam oy
    64
Sorman hata birisi süper lig diğeri ikinci lig
Toyota ile wolswagen yada mercedes felan kıyaslasan iyi olurdu.
Sanayi ustalarına sor inanmazsan. Astra iyi değil orta seviye

Astra nin masrafı daha az olur (servis yedek parça vb) diye düşünüyorum yanlış mıyım? Ayrıca kasa olayı ni da bende merak ediyorum.

Son düzenleme:
Birde servis noktasında bakmak lazım. 2016 Auris sahibiyim her 10.000km'de bir bakım yaptırıyorum. Can sıkıcı bir durum. (Araç garantisini 5 yıla uzatmıştım.) :(

Astra 15.000 bakımı ister. Corolla ise 10.000 bakımı. Ayrıca toyota dünya çapında en az arıza veren arabalardandır. Opellerin yeni kasalarında nasıldır, sormak lazım. Ben 4 yıl dizel Corsa kullandım. Sadece periyodik bakıma gittim. Hiç arıza vermedi. Ama astra’da durum nedir bilemiyorum. Gene de toyota daha bir güven veriyor sanki. Ama yeni astra’lar da fena değil gibi. Hakkını yememek gerek.

Astra lpg ye pek uyumlu değil, benzine yürek dayanmaz, dizel alabilirsenis astra iyi tercih olur, benzinlide corolla tavsiye ederim, manuel alırsanız bakım için servise de gitmenize gerek kalmaz, ancak otomatik şanzımanıda bildiğim kadarıyla sorunsuz, yağını filtresini değiştir devam, 2018 manuel 1.6 corolla sıfır, atiker lpg taktırdım, 1.6 motor lpg de benzinden daha performanslı çalışıyor, aynı aracını lpg siz kullanan arkadaş benim araçta lpg yi test edince gidip hemen lpg taktırdı, lpg taktırınca motor garantisi ölüyor zaten diye bakımlarını dışarda yaptırıyorum tavsiye ederim

Son düzenleme:
bende 2012 dizel astra var çok memmunum. toyotada tip bile yok. toyotayı istanbulda park ederken önü arkası sürtüyor. uzun va acayip bişey yapmışlar. astra şekil olarak daha iyi ve bence yola daha iyi oturuyor. bence çok aman aman bir fark yok. ikiside sağlam araba. kolay kolay sanayi yüzü göstermezler.sanayiye gitme meselesine gelince artık yeni arabalar herşeye arıza ışığı yakar oldu. toyotasıda aynı astrası da. sadece dediğim gibi arıza ışıkları çok yanar onlarda genelde basit hatalar. yani onlar için sanayiye gittim denmez. uğrarsın ustaya bilgisayara bağlar hatayı siler o kadar

Beklentine göre değişkenlik gösterir sayın hocam. Şöyle ki;aradığın şey konfor ve sürüş keyfi ise astra; amacın a noktasından b noktasına gitmek ise, arabada senin için önemli olan şey sorunsuzluk ve yakıt tüketimiyse corolla. Diğer şeyler tamamen göreceli ama işin özeti budur

Beklentine göre değişkenlik gösterir sayın hocam. Şöyle ki;aradığın şey konfor ve sürüş keyfi ise astra; amacın a noktasından b noktasına gitmek ise, arabada senin için önemli olan şey sorunsuzluk ve yakıt tüketimiyse corolla. Diğer şeyler tamamen göreceli ama işin özeti budur
Toyota da Astra kadar konfor ve sürüş keyfi yok mu?

Astradaki yol tutuşu çok güzel. Dizel için söylüyorum. Bastıkça yere yapışıyor sanki. Yeni kasa corollalar için de aynı şeyi söylüyorlar. Bence çok da afaki bir fark yoktur diye düşünüyorum

2017 astra 1.6 edition plus var landirenzo tup takili cok memnunum toyota hic surmedim sonucta ikiside iyi araba ama toyota 1.33 alacagima 1.6 astra alirim daha iyi

Toyota da Astra kadar konfor ve sürüş keyfi yok mu?
Tabiki yok sayın toyota kütük gibi araba. Bir önceki aracım 2003 model astra g kasa idi. Aralıksız 9 saat kullandım aman aman yorulmadım. Kayın pederin 2006 corolla sını 4 saat sürdüm 14 saat sürmüş gibi yoruldum. Alman ve japon konfor konusunda kıyaslanmaz bile. Hani astrayı alacaksın bilmiyorum ama sana Şunu söyleyim.ben şu an 2017 tdi passat araca biniyorum inan ki eski aracımın hızlanırken verdiği ivmelenme keyfini bu araçta almıyorum

Tabiki yok sayın toyota kütük gibi araba. Bir önceki aracım 2003 model astra g kasa idi. Aralıksız 9 saat kullandım aman aman yorulmadım. Kayın pederin 2006 corolla sını 4 saat sürdüm 14 saat sürmüş gibi yoruldum. Alman ve japon konfor konusunda kıyaslanmaz bile. Hani astrayı alacaksın bilmiyorum ama sana Şunu söyleyim.ben şu an 2017 tdi passat araca biniyorum inan ki eski aracımın hızlanırken verdiği ivmelenme keyfini bu araçta almıyorum
YAPMA HOCAM 2017 PASSAT TDİ İVMELENMİYORSA DİĞER ARAÇLARI ÇÖPE ATMAK LAZIM. PASSAT FARKLI BİR ARABA. AUDİ VE MERCEDESTEN BİLE DAHA ÇOK KEYİF ALIRIM PASSAT SÜRERKEN

YAPMA HOCAM 2017 PASSAT TDİ İVMELENMİYORSA DİĞER ARAÇLARI ÇÖPE ATMAK LAZIM. PASSAT FARKLI BİR ARABA. AUDİ VE MERCEDESTEN BİLE DAHA ÇOK KEYİF ALIRIM PASSAT SÜRERKEN
Hocam passat 3. Vitese kadar tam bir sütçü beygiri. Kasa ağır ve 1.6 motor yeterli gelmiyor. Haliyle ivmelenemiyorsun. Zaten bmt teknolojisi yakıt üzerine kuruludur. Yakıt tüketimi ve konforu çok iyidir ama asla bir performans (ivmelenme) arabası değildir. Audi mercedes binmek kısmet olmadı onlara yorum yapamayacağım

Yeni modellerde artık 1.33 getirmiyor Toyota akıllanmış ya da elinde kalan 1.33'leri 3-4 sene önce bitirdi mi desek bilemedim. 1.33 olanlar dışında Corolla iyidir. Astra'nın tipi güzel denebilir biraz daha sportif duruyor bazı modelleri. İkisi arasında kalmam bile garanti Corolla ama 1.33 olmasın. :)

1,6 dizel astra kullanıyorum, 136 beygir, 320 tork, yol tutuş, ivmelenme harika, tek beğenmediğim tarafı koltuk kumaşı, oda edition modeli olduğu için, üst modellerde deri ve kadifemsi leke tutmayan kumaşlar var, onu dışında almanlar her zaman daha iyi yapıyor, bence

1.6 dizel astra sport paket kullanıyorum. Güçlü araç sürerken güven veriyor performanstan da çok memnunum. Corolla bana hep iri yapılı bir araç geldi. Kullanmadım ama kullanıcı yorumlarından 1.33 olanını sürerken insanı kanser ediyormuş.

Geri