Astra - Focus - citroen c4 - p307 sizce hangisi???

Kodla Büyü
Bence içlerinde en iyisi Focus ama onun da eğer alabilirsen kesinlikle ghia sını al trend modelini alma. Ben trend aldım pişman oldum. Çünkü ghia ile çok fark var donanım olarak ghia lar gerçekten konforlu

Alfa romeo 147 2006 model siyah veya kırmızı "prestij-etkileyici sportif tasarım-performans " :+1: tabi dezavantajlarıda var ama artıları daha fazla

Kardeşim 2006 model focus var bende benzinli lpg taktır (landi renzo,brc vb.) kaliteli yakıt çok düşüyor benzinde 350 lira lpg de yazın 130 lira yakar ,yol tutuş harika konforda var tavsiye ederim.Yalnız dizel diyen arkadaşlara şaşıyorum 2 ay önce ankara pazarındaydım dizel focusların hepsi şirket arabası diye kimse almıyor zaten dizelle benzin arasında ne fark kaldıkı.

opelin her türlüsü fordtanda toyotadan pejodan mazdadan iyidir. 9 yıldır opel kullanıcısıyım sadece değiştirdim yağı aküsü lastiği bide triger seti arabamda aldığım günden beri performans kaybı yok bulursan temizini al derim.
ayrıca arabamı bende değiştirmeyi düşünüyorum dizel toyota kullandım hiçte konforlu değil çok sesli bir araç astra taş gibidir kemikli bir araçtır diğerleri gibi dökülmez.

ben olsam ya wv yada opel alırdım

ne demişler kız alırsan muğladan araba alırsan almandan ben ikisinide yaptım memnunum:) :D

Öncelikler ww jetta diyen arkadaşlara sözüm,jettalar FSI motor ve bu motorlara tüp takılamıyor ve dolayısıyla yakıt tüketimi çok yüksek.ikinci el fiyatlarına bakarsanız zaten gitgide düşüyor.passat FSI modellerde bu şekilde ikinci el fiyatları oldukça uygun.

Dünyanın en iyi otomobil üreticilerinden biridir MaZDA dünya satış sıralamasında başları çekmekte...türkiye içince alırken ucuz alınıyor zaten satarkende ucuz satacaksın burda ben kayıp göremiyorum...

şuan pejo kullanıyorum ve hiç tavsiye etmiyorum alacak olanlara...

benim araba listem şöyle
Mazda-HOnda TOYOta japon grubu yani
Bunların Dışında ise VW gurubu olabilir Seat

benim Kişisel Tercihim Böyledir...

bende citroen c4 var 2005 model. hız tutkunu değilim demişsiniz ama bu araba otobanda 200e kadar çıkıyor. 110 beygirlik gücüyle moralinizi yüksek tutar. cruise control uzun yolda inanılmaz rahat etmenizi sağlar. hız sınırlayıcı da var. şöför koltuğu çok rahat 1000+500 km yolu 2 günde gittim ve son derece rahattı. aynı yolu ford fusionla da gitmiştim kesinlikle aynı değil. yağmur sensörü, park sensörü, doyurucu ses sistemi... virajlarda insana güven veriyor. ben arabamı satarsam ya yüksek model c4 ya honda civic, yada golf alırım. c4 varken saydığın diğerlerine hiç bakma. c4 fanclub'ı olan tek model. http://www.c4fanclub.com

Peugeot ve Citroen araçların motor seçeneklerindeki motorları aynı ve yan sanayi üretimleri var baya onun için parçası diğer araçlara göre ucuz az yakıyorlar fiyatarı uygun bence 307 1.6 benzinli al . Dizel hiçbi arabanın alma.Yılda 30-40 bin km yapacaksan dizel al yapmayacaksan kesinlikle alma .Özellikle 100 bin km üstü dizel hangi araba olursa olsun başına beladır benden söylemesi

Arkadaşlar buraya yazmaktan ziyade binmek en güzeli rampa çıkışı, yol tutuşu, frenleme mesafesi konfor, bozuk yüzeyde araç içinin rahatlığı vb konularını bizzat görmelisiniz.
İllaki marka isterseniz kendi arabam olan C4'ü tek geçerim bahsi geçen araçların içinde.
Yakıt olarak en az yakandır. motor gücü olarak 110 HP dir ve en önemlisi torku 240 nm dir ki bu kategorisinde en iyi rakamdır.
Çift bölgeli elektronik klimasıyla ve motor gücüyle astrayı geçer.
Yoldaki konforu ve yol tutuşu ile focusu geçer, (benim gözümde) tasarımıyla 307'yi geçer, zaten motor falan hep aynı. Ayrıca 110 hp olan modellerinde 8 hava yastığı, ESP, ABS mevcuttur. Her yeri dijitaldir ki tam bir bilgisayarcı arabasıdır.
Hele bir de C4'ünüz benimki gibi MCP olursa direksiyondan vites ve hız sabitleyici ile arabayı sanki bilgisayar oyunu oynuyormuş gibi kullanırsınız. Tutkunu olursunuz. Sormak istediğiniz birşey olursa her zaman cevaplarım.

hocam madem 26000 civarında paran var bence hiç bulaşma 2. ele.. 3-4 bin lira daha koy (demesi kolay diyorsun ama bul birinden kredi falan çek) git sıfır araba al. 2. elde dolandırıcı çok. hiç değmez. belki opel astra olmaz ama sıfır corsa alabilirsin. yada hyundai yada focus - fiesta. hiç değilse 5-10 sene rahat binersin.

Geri