Astra Classic III alıyorum...

Kodla Büyü

ahmetismet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sıfır km Astra Classic III Easytronic almaya karar verdim konfor paketli internet anahtar teslim fiyatı 40,888 TL. Ankara'ya gidip alacağım, yetkili servis olarak sizlerin önerisi var mı? ben gitmeden önce hepsini arayıp fiyat alıcam ancak hangi servis daha ilgili daha sorunsuz ona göre tercih edeceğim... İkinci el alıp hüsran yaşayacağıma ki(bu konudan ağzı yanmış biriyim) sıfır alıp satarken zarar ederim ancak içim,aklım rahat olur. Ayrıca bir sıkıntı çıkarsa da aracın garantisi olacak sonuçta...Ayrıca bayiler internet fiyatından nekadar daha inerler sizce?

hocam ben mersinden konfor paketsiz olanı 36000e almıştım 2012 ekimde. o zaman liste fiyatı 365000 idi. bu civardaki opel bayileri sözleşmiş gibi hep aynı fiyatı veriyorlardı.
tavsiyem beyaz al. beyaz için 2 hafta beklemiştim.
almadan önce pazarlık et. en azından kartel koruma, park sensörü, paspas, yol bilgisayarı yazılımı, trafik seti hediye etsinler. yol bilgisayarı yazılımı hariç hepsini almıştım, onu da yazın almaya çalışacağım :) hız sabitleyici de hediye edebilirler. onlar için hiç bir masrafı olmayan şeyler bunlar.
muhtemelen onların kendi kaskoları var, soruşturduğumuzda onların kaskoları uygun gelmişti bize. oradan yaptırdık biz de. araç annemin üzerine. 950 tl tutmuştu kaskosu.
çok iyi bir tercih, hayırlı olsun :)
Düzeltme: konfor paketlide bu hediyeler var zaten :D başka hediyeler istersin ya da iyi bir indirim yaparlar artık... :)

Hocam benim alacağım full olanı park sensörü falan içinde. dediğin gibi kartel koruma, kaput koruma paspas falan da hediye alırsam süper olur...

Hocam yakıttan memnun musun peki?

öncelikle hayırlı olsun hocam.29 kasımda konfor paketlisini 36 bine aldık bizde.genel olarak aaraçtan memnunuz.ancak yakıyor be hocam.benzin çok pahalı olduğu için biz ancak 15 gün öncesine kadar dayanabildik.1500 tl verip lpg taktırdık.şimdi şükür diyoruz.bir de ruhsata işletme falan filan masrafları da var tabi.onunla birlikte 2bin tl artı oluyor.birazcık daha paran varsa dizel al derim.benzin dışında arabamızdan biz çok memnunuz.ha birde biz siyahına bayılmıştık aracın onu olduk.pek toz gösteriyor.renk işi zevktir ancak açık gri renginin en kullanışlı renk olduğunu anladık.gerçi biz gri bulamamıştı o dönemde.bir sorum olacak yeni kasa olanı mı bu fiyat eğer eski kasa ise çok zam gelmiş.

ozcanikli' Alıntı:
hele birde yeni kasası varken :( küllü zarar

Bu astra III ler j kasa olanlar değil mi. Eğer o ise çok iyi seçim bence siyah ya da duman grisi olanların ayrı bir havası var.

Düzenleme: Şimdi baktım evet değilmiş :)

tüp taktıranlar ancak 30bin km dayanır sonra 4-5 bin arıza cıkartır.
euro 5 motorlara tüp takılmayacağını opel bağırdı
yazık etmişsiniz arabanıza

hbasdereli' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:
hele birde yeni kasası varken :( küllü zarar

Bu astra III ler j kasa olanlar değil mi. Eğer o ise çok iyi seçim bence siyah ya da duman grisi olanların ayrı bir havası var.
hayır bunlar H kasa. küllü zarar mı, sıfır araba fiyatlarından haberiniz yok sanırım. 2012 sonunda (şu anki fiyatlarına bakmadım ama çok fark yoktur) 33500e astra alıyorsunuz , daha ne olsun. millet bu fiyata B sınıfı araç alıyor.
şu tüp olayına gelince, evet şikayetleri ben de duydum ama birçok tüp taktıranın da sorun yaşadığını görmedim. çelik sübap da olabilirsiniz erirse...

ahmetismet' Alıntı:
Hocam yakıttan memnun musun peki?
hocam şehir dışında test ettim, şehir dışı ortalama 100-120 km. hızla motor da açılmamışken arabanın içinde 4 kişi vardı, bagaj tamamen doluydu. 100 km'de 6.7 lt yaktı. motor açılınca düzgün kullanımla 6nın altına iner diye düşünüyorum. şehiriçi test etmedim ama ortalama 8 civarından bahsediyorlar. aslında bu motorun gücüne göre yakıt tüketim değerleri iyi ama benzin pahalı....
yoğunluktan dolayı ayda 500-600 km. anca yapıyorum. garanti bittikten sonra yoğunluğum da kalmayacak, aylık 1000i bulurum herhalde. o zaman tüp taktırırım büyük ihtimal

tüpte sıkıntılı olduğunu bende duydum.
onu bırak hocam da 1000 2000 fazla ver hiç olmazsa yeni kasa al.
yeni yenidir.

hocam bu fiyat aralığında alacağın tartışmasız en iyi araba bence :) fiyat / performans aracı tam olarak
40000 üstü veririm ama daha az donanım olsun diyorsan bu sefer astra-golf-leon seçenekleri çıkar karşına :) kardeşimde sport kasanın enjoy plus pakedi var. geçen sene dizelini 53000e almıştı sanırım .

hocam bende 2010 easytronic var.Landirenzo tüp var üzerinde. Opelin tercih ettiği bir marka.Süper lpg hiç yakmıyor gibi birşey.ben çok memnunum..
sizede hayırlı olsun derim.

araç alacağımız zaman herkes farklı şeyler söyler.Çünkü herkesin zevki farklıdır.Paranız varsa istediğiniz arabayı alırsınız.
Allah kaza vermesin.

berke73' Alıntı:
hocam bende 2010 easytronic var.Landirenzo tüp var üzerinde. Opelin tercih ettiği bir marka.Süper lpg hiç yakmıyor gibi birşey.ben çok .
hocam şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketim değerleri kaç?

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
berke73' Alıntı:
hocam bende 2010 easytronic var.Landirenzo tüp var üzerinde. Opelin tercih ettiği bir marka.Süper lpg hiç yakmıyor gibi birşey.ben çok .
berke hocam bizde landirenzo tüp taktırdık ancak 15 gün falan oldu.şimdilik yaptığımız ölçümlere göre 22-25 kuruş kmde.tüp için herkes bişeyler söylüyor söylemesine de kimsede benzinli araca binmiyor ne yaman çelişki değil mi? sorun çıkartırsa tamiri de vardır elbet.benzine verdiğimiz paradan daha azını tamire veriririz ne yapalım :p

bilgisayarmax' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
berke73' Alıntı:
berke hocam bizde landirenzo tüp taktırdık ancak 15 gün falan oldu.şimdilik yaptığımız ölçümlere göre 22-25 kuruş kmde.tüp için herkes bişeyler söylüyor söylemesine de kimsede benzinli araca binmiyor ne yaman çelişki değil mi? sorun çıkartırsa tamiri de vardır elbet.benzine verdiğimiz paradan daha azını tamire veriririz ne yapalım :p
aynen katılıyorum. opel zaten landirenzo tüpünü tavsiye ediyor.
ben şehirler arası ölçtüm 180 kr yakıyor.

Ankaradaki bayileri iyi arastirin hocam. İsmini hatirlamiyorum ama bir bayiden sifir diye alinan arac 2.el cikmis ve bayiyle mahkemelik olunmus.. bunu forumdan takip etmistim..

hayırlısı olsun hocam... kazasız belasız kullanmalara nasip olsun.. darısı bizim başımıza :(

Amin. darısı tüm dostların başına...

O 2. el çıkma olayı opandı diye hatırlıyorum...

bayiler fazla fiyat kırmıyorlar. reis 39750 fiyat verdi. opis 40000 verdi. bide masa başı pazarlık lazım...

Geri