Asp siteme EPOSTA formu eklemede yardım istiyorum

Kodla Büyü
varaaannn 1:

<form method="POST" action="tizagEmail.asp">
To <input type="text" name="To"/> <br />
From <input type="text" name="From"/> <br />
Subject <input type="text" name="Subject"/> <br />
Body <textarea name="Body" rows="5" cols="20" wrap="physical" >
</textarea>
<input type="submit" />
</form>

Varan 2:

<%
'Sends an email
Dim mail
Set mail = Server.CreateObject("CDO.Message")
mail.To = Request.Form("To")
mail.From = Request.Form("From")
mail.Subject = Request.Form("Subject")
mail.TextBody = Request.Form("Body")
mail.Send()
Response.Write("Mail Sent!")
'Destroy the mail object!
Set mail = nothing
%>

Burada da örnek var:

http://www.aspindir.com/e-postabilesenleri.asp

İyi çalışmalar....

Hocam sizin kodu denedim ama olmadı. TO ve FROM bölümüne aynı epostayı yazdım. halaa çıt yok :cry:

hocam eğer asp de mail sistemini kullanmak istiyorsanız sisteminizde yer alan componetlere göre işlem yapmanız gerekmektedir yoksa çalışmaz. muallimim
in gönderdiği kodlarda CDO componeti kullanılmıs sizin serverda o bileşen yuklu olmadığıundan hatayla kaşılaşmışsınız. Araştırmanızı tavsiye ederim

ccaaggllaarr' Alıntı:
hocam eğer asp de mail sistemini kullanmak istiyorsanız sisteminizde yer alan componetlere göre işlem yapmanız gerekmektedir yoksa çalışmaz. muallimim
in gönderdiği kodlarda CDO componeti kullanılmıs sizin serverda o bileşen yuklu olmadığıundan hatayla kaşılaşmışsınız. Araştırmanızı tavsiye ederim

Hmmm, biraz anlamaya başladım. Muallimin gönderdiği kod çalıştı ama, çok sonra gönderiyor mesajları ne yazıkki.

Bu işi hızlandırma şansımız yok mu?

arkadaşlar. Konuyla pek alakası yok ama size şöyle bir konu hakkında bahsetmek istiyorum. bende yaklaşık olarak 4 yıl asp kullandım. burda da gördüğümüz gibi herşey için(mail yollama dosya upload etme vs ) hep component kullanmak zorunda kalıyordum. işin açıkçası şu anda asp yi bıraktım. neden? Çok basit gibi görünen şeyleri bile yapmaya kalktıgınızda binbir sorun yaşıyorsunuz. Şu anda ise asp.net kullanıyorum. inanın bana çoğu yapmak istedğim işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorum. size de tavsiyem asp net e geçmenizdir. umarım söylediklerim yanlış anlaşılmaz. iyi günler.

akyildiz41' Alıntı:
arkadaşlar. Konuyla pek alakası yok ama size şöyle bir konu hakkında bahsetmek istiyorum. bende yaklaşık olarak 4 yıl asp kullandım. burda da gördüğümüz gibi herşey için(mail yollama dosya upload etme vs ) hep component kullanmak zorunda kalıyordum. işin açıkçası şu anda asp yi bıraktım. neden? Çok basit gibi görünen şeyleri bile yapmaya kalktıgınızda binbir sorun yaşıyorsunuz. Şu anda ise asp.net kullanıyorum. inanın bana çoğu yapmak istedğim işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorum. size de tavsiyem asp net e geçmenizdir. umarım söylediklerim yanlış anlaşılmaz. iyi günler.

teşekkürler. asp ile biraz haşırneşir olduktan sonra asp.net'e geçeceğim. çok sağol yine de :)

arkadaşlar bir model hazırladım. başka bir modelden değiştirdim ama email bölümünde sürekli hata veriyor. nasıl çözeriz?

Hocam belki aşağıdaki kodlar işini görür. Tüm componetleri göndererek mail yolluyor.
2.dosya ise sistemki bileşenleri kontrol etmek için. Senin yapman gereken öncelikle sistemdeki bileşeni seçmek ve ona göre işlemlerini yaptırmak.

Kolay gelsin

ccaaggllaarr' Alıntı:
Hocam belki aşağıdaki kodlar işini görür. Tüm componetleri göndererek mail yolluyor.
2.dosya ise sistemki bileşenleri kontrol etmek için. Senin yapman gereken öncelikle sistemdeki bileşeni seçmek ve ona göre işlemlerini yaptırmak.

Kolay gelsin

teşekkürler hocam inceleyeceğim ama şuan saat 5 oldu. uyuyayum bari

Geri