ASP.NET'te IIS problemi

Kodla Büyü

kurnazf

Aktif Üye
Arkadaşlar web tasarımı ve programlama dersine giriyorum. Asp.net anlatmaya başladım. Modülde not defteri üzerinden anlatmaya başlamış. Bilgisayarı sunucu gibi kullanmam için ISS kurulu olması lazım. Evdeki bilgisayara kurdum. localhost kullanarak araç çubuna adresi yazdım ve çalışıyor. Ama okuldaki bilgisayarlarda hem ISS'i kurarken bir sürü sıkıntı verdi.(Dosyaları otomatik bulmuyor. Benim gözattan bulup yön vermem gerekti.) Hem de bazı bilgisayarlarla explorerda görüntü gelirken bazılarında sürekli hata ya da boş sayfayla karşılaşıyorum. Bir bilgisi olan var mı. Yardımcı olursanız sevinirim...

Hocam IIS 6 kurcaksanız xp cd sini takıp öyle kurum hiç sorunsuz kurarsınız.Ancak zaten asp.net dosyalarını çalıştırabilmeniz için sadece kurmanız yetmez ayarlamalarınıda yapmanız lazım

hayır pro. hocam. Zaten xp cd sini takıyorum. otomatik kuruyor. Evde sorun yok ama okulda sıkıntı çıkıyor. kurulum sırasında cd den dosyayı bulamıyor. Ben gösteriyorum. iyi kötü kuruyor sanırım. ama bazı bilgisayarlarımda bir türlü çalışmıyor. kodlar doğru. kaydetme doğru. birinde yaptığım işlemi diğeri tanımıyor.

Hocam başka bir cd ile kurmayı deneyebilirmisiniz bazen cd lerde bu şekilde aksaklıklar çıkıyor mesela cd sp2 limi

Hocam Eğer asp.net kullanacaksanız iis ayarlarınızdan sanal dizin ile çalışın. çalışmalarınız için kullandıgınız dosyaların bulundugu klasörü iis ayarlarından sanal dizin olarak ekleyin. eklerken zaten size yol gösterecektir. aksi takdirde çok fazla sorun yaşarsınız.

.net yazılımı kurmanız da şart
modülde yazanı redistruble versionu olabilir ya da sdk
ben .net 1.0
2.0 ve 3.5 sırası ile kurdum sorunsuz çalışıyor

hazır kod modülden alıp yapıştırdılar kodlarda da problem yok
kilitlendim kaldım yani olabilecek her şeyi düşünüyorum çıkamadım içinden :?

hocam çalışan kodları alıp çalışmayanlarda bi deneyin derim 1 boşluk fazlası bile kodların çalışmasını engelliyo.
ama sizin isslerde de eksiklik var gibi arkaplanı sarı olacak şekilde hata mesajları da gelmiyorsa...
önce issyi
sonra da .net olmak üzere tekrar kurun derim.
Ama unutmayın önce iss kurulacak sonra .net

benim bilgisayarlarda .net kuruluydu ııs i sonradan kurdum sorun bu o zaman çok teşekkür ederim gerçekten ikisinide kaldırıp önce ııs sonra .net kurayım. çok mutlu oldum sinirim bozuluyordu. :alkis: :roll:

Microsoft’un gelistirdigi uygulama gelistirme platformudur. Internet üzerinde
Asp.NET sayfaları barındırmak, isletim sistemini .NET uyumlu yapmak için .NET
Framework yazılımının yüklenmesi gereklidir. Asp.NET sayfaları olusturmak için gerekli
olan dosyalar .NET Framework içerisindedir. Sisteminize Framework 1.1 kurdugunuzda
Asp.NET 1.1, Framework 2.0 kurdugunuzda Asp.NET 2.0 sürümüyle çalısırsınız. .NET
Framework içinde bulundurdugu servis, program ve hizmetlerle Asp.NET sayfalarınızı test
edebilmenizi ve yayımlamanızı saglayan uygulama gelistirme platformudur. .NET
Framework kendini IIS’ye göre yapılandırdıgından (konfigüre ettiginden) .NET Framework
kurulmadan önce IIS programı sisteminizde kurulu olmalıdır.

Geri