ASP.NET VB ACİLYARDIM!

Kodla Büyü

ozgur917

Aktif Üye
Arkadaşlar EML'de asp.net dersine giriyorum geçici olarak. üniversitede görmemiştik bugüne kadar çalışarak az çok idare etmiştim fakat veritabanı bölümünde tkıldım. modülden takip etmeye çalışıyorumm ama olmuyor. örnek bir program var çalışmıyor hata veriyor. Hata ve kodlar aşağıda. yardımcı olusanız sevinirim. sabahtan beri beceremedim. ve yarın derste ne edecem bilmiyorum valla..

HATA ŞÖYLE
'/' Uygulamasında Sunucu Hatası.
--------------------------------------------------------------------------------
Ayrıştırıcı Hatası
Açıklama: Bu isteği yerine getirmek için gereken bir kaynağın ayrıştırılması sırasında hata oluştu. Lütfen aşağıdaki özel ayrıştırma hatası ayrıntılarını gözden geçirin ve kaynak dosyanızı uygun şekilde değiştirin.

Ayrıştırıcı Hatası İletisi: Sunucu etiketi biçimi uygun değil.

Kaynak Hatası:

Satır 11: </html>
Satır 12: <form runat="server" name="form1" method="post" action="">
Satır 13: <asp:accessdatasource id="accessdatasource1" runat="server" datasourcemode="dataset" datafile="~/urunler.mdb"
Satır 14: selectcommand="select nu, kitapadi, yazaradi from kitaplar"
Satır 15: updatecommand"update kitaplar set kitapadi=@kitapadi, yazaradi=@yazaradi where nu=@nu"

Kaynak Dosya: /vt2.aspx Satır: 13
--------------------------------------------------------------------------------
Sürüm Bilgisi: Microsoft .NET Framework Sürümü:2.0.50727.5456; ASP.NET Sürümü:2.0.50727.5456

KODLAR ŞU ŞEKİLDE
<%@ Page Language="VB" ContentType="text/html" ResponseEncoding="utf-8" %>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<title>Başlıksız Belge</title>
</head>

<body>
</body>
</html>
<form runat="server" name="form1" method="post" action="">
<asp:accessdatasource id="accessdatasource1" runat="server" datasourcemode="dataset" datafile="~/urunler.mdb"
selectcommand="select nu, kitapadi, yazaradi from kitaplar"
updatecommand"update kitaplar set kitapadi=@kitapadi, yazaradi=@yazaradi where nu=@nu"
deletecommand="delete from kitaplar where nu=@nu"/>

<asp:gridview id="gridview1" runat="server" datasourceid="accessdatasource1"
autogeneratecolums="false" allowpaging="true" allowsorting="true"
pagesize="3" datakeynames="nu" autogenerateeditbutton="true"
autogeneratedeletebutton="true">
<pagersettings mode="numeric"/>
<pagestyle forecolor="white" horizantalalign="center" backcolor="#284775/>
<columns>
<asp:boundfield headertext="sıra nu" sortexpression="nu" datafield="nu" readonly="true"/>
<asp:boundfield headertext="kitap adı" sortexpression="kitapadi" datafield="kitapadi"/>
<asp:boundfield headertext="yazar adı" sortexpression="yazaradi" datafield=yazaradi"/>
</colums>
</asp:griedview>
</form>

etiket hatası veriyor yani format exception yazdığın kodta bir yerde virgül, tırnak gibi format hatası var ben incelediğim kadarıyla
satır 15 te > updatecommand="update.. sanırım = işareti koymamışsın birde öyle dene

Geri