askerlikte kıdem ve puan ilerlemesi

Kodla Büyü

ct442002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Asker olan veya asker öğretmenlerin kıdem ve hizmet puanı artmaya devam ediyor mu? Yoksa duruyor mu?
Bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyoruz...

ct442002' Alıntı:
Asker olan veya asker öğretmenlerin kıdem ve hizmet puanı artmaya devam ediyor mu? Yoksa duruyor mu?
Bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyoruz...
hocam nerede görev yapıyorsnuz ben nevşehirde çalışıyorum şuan bitlis de asker öğretmenim ilsisde snava girdiğim yer yazıyo sınav yerim 12 puan veriyo çalıştığım ilin özlük şubesini aradım terhis belgesini verdiğinde nerede asker öğretmenlik yapmışsan oranın hizmet puanını alıyorsun kıdem konusu tam bilmiyorum ama onuda alıyoruz galiba

Murathan21 kardeşim! ben malatya-merkezdeyim. bir-iki tecrübeli öğretmene sordum, askerlik ya da asker öğretmenlik yaparken hizmet puanı ilerlemiyor diyorlar.
Kafam iyice karıştı. Merak ettğim konu askerken ya da asker öğretmenken görev yeri neresi olursa olsun ilsis'deki hizmet puanımızda bir değişiklik oluyormu???

bende asker öğretmenim benimde bildiğim puan alınıyo ama hizmet yılına ve kıdeme işlenmiyo.Sonuç ollarak görevden sayılmıyo ancak puan veriliyo diye biliyorum

Eğer puan olarak sayılıyorsa, kadronun olduğu yere göre mi yoksa görevlendirilen yere göre mi değerlendiriliyor hizmet puanı.?

Degerli hocalarım sıkmayın canınızı askerlikteyken ilsisde sınava girdiginiz yer görünür ve oranın himet puanıyla işler ancak terhis olup göreve tekrar basladıgınızda terhis belgenizde neresi yazıyorsa ve terhis belgenizdeki yazan yerde ögretmenlik yapanlar kaç puan alıyorsa sizde o kadr puan alırsınız.

askerligin kısa ve astegmen veya asker ögretmen olması bişeyi degistirmiyor. hepsi için aynı şeyler geçerli.

kademe derece ilerlemesi içinde askerligi nerede yaparsanız yapın normal 1. hizmet bölgesindeymişiniz gibi 1 yıl için 1 kademe alırsınız.(64. maddenin 3 fıkrası geregi 2 kademeye 1 kademe verilmesi söz konusu degil.) kısa dönem yaparda 6 ay askerlik süreniz olursa zorunlu hizmet bölgesinde çalışanlar için 6 ay uzun dönem yapanlar için 12 ay sonra yandan gelecek(64/3.fıkrası geregi) kademeyi alırsınız.

sıkıntı yapmayın askerlik bittiginde herşey olması gerektigi gibi olacaktır zaten.

Teşekkürler Hacker hocam. Gene hızır gibi yetiştin. Sana bundan sonra hızır hacker desek ayıp olmaz uamrım.

:)

hizir2005 var sitede alınmasın :)

yardımcı olabildiysem ne mutlu arkadaslar basarılar.

askerlik kıdem

merhaba arkadaşlar asker öğretmenlikte puan ve kıdem(1 yıl) alıyorusunuz.fakat 04/03/2006 tarihli yeni yönetmeliğe göre sadece askerliğiniz doğuda yaparsanız doğu hizmetinden sayılmıyor.Geçen sene ise doğu hizmetinden sayılıyorudu.meb öğretmenleri doğuda tutmak için maalesefki asker öğretmenlik süresini artık doğu hizmetinden saymıyor:((

bende asteğmen olarak yapıyorum. Sürekli zihnimi kurcalıyordu bu konu
aydınlatıcı bilgileriniz için tşk ederim

Kısa dönem olarak ta eklenmiyor. Hizmet süresine ve Puan'a emekliliğe sayılıyor sadece ben 2006 Ağustosta gittim. 04/03/2006 Tarihinden sonrası için üzgünüm.

Öğretmen asker olarak yada yedek subay olarak yaparsanız emeklilik hizmet süresinden ve meslek kıdeminden sayılır fakat kısa dönem askerlikte askerlik borçlanması yaparsanız emeklilik hizmet süresinden sayılır kıdem yılından sayılmaz fakat ikisindede derece kademe ilerlemesi devam eder.Tabiki :!: Hacker ın dediği gibi 2ye 1olmaz doğuda yaparsanız zorunlu hizmetten sayılmaz

benim kademe ilerlemesi yapılmıştı. hatta ben yedek subay olarak yaptım. askerlik, memuriyetten sayılıyor fakat öğretmenlik görevindeki süreye ve emekliliğe sayılmıyor.

ct442002' Alıntı:
benim kademe ilerlemesi yapılmıştı. hatta ben yedek subay olarak yaptım. askerlik, memuriyetten sayılıyor fakat öğretmenlik görevindeki süreye ve emekliliğe sayılmıyor.
Acemilik süreci dahil edildi mi hocam.

Bend sinava girdigim yer degil ogretmen askerlik yaptigim ilce puani verildi

selcuklu' Alıntı:
ct442002' Alıntı:
Acemilik süreci dahil edildi mi hocam.
ilk üç ay eğitim gördüm, puan verildi.

Geri