Asker öğretmenlikte bilişimcilerin şansı

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gelecek yıl askere gideceğim asker öğretmenlik çıkma ihtimali yüksek mi bizde yada internette ilk gün sınava girme muhabbeti var ilk gün girenler asker öğretmen oluyor deniliyor bunun gerçeklik payı nedir?

hocam öncelikle sınav olayı 2013 itibariyle bitti..Sınava girmiyorsun artık.. Asker öğretmen olma olasılığın da benim görüşüm çok yüksek değil, gerçi görev yeriniz doğudaysa olasılık daha yüksek..

botecii00' Alıntı:
Gelecek yıl askere gideceğim asker öğretmenlik çıkma ihtimali yüksek mi bizde yada internette ilk gün sınava girme muhabbeti var ilk gün girenler asker öğretmen oluyor deniliyor bunun gerçeklik payı nedir?

Artık Sınav Yok, Dolayısıyla bu söylentide geçmişte kaldı. Asker Öğretmen alımı son birkaç yıldır azaldı.

geçen yıl müzikçilerin yılıydı. Bilişimcilerden giden arkadaşlardan sadece 1 kişiye çıktı. Her yıl değişiyor.

Ömür boyu öğretmenlik yapacaksın hocam askerde de öğretmen olup ne yapcan :) Ben yedek subay olarak gitmiştim on kere gitsem onunda da yedek subay olarak gitmeyi isterim :) Allah gönlüne göre versin gene de.

Geçen Ağustos celbinde gittim bende. Yani geleli 20 gün falan oluyo. Maalesef asker öğretmenlik bilişim için çok çok zor fazla ümitlenmemek lazım.
Doğuda görev yapmakla falanda ilgisi yok. Benim celbimde bilişimcilerden asker öğretmen olanı duymadım desem yeridir...

Hocam ben şimdi asker öğretmenim çok şükür. Geçen sene 2000 kişi asker öğretmen oldu. Bunlardan sadece 10 kişi Bilişimciydi. Allah'ın izniyle çok şükür 10 kişinin içindeydim. Allah herkese askerliği en kısasından nasip etsin.

Hocam bende Eylül celbinde askerliğe başladım şuan askerdeyim hala, 8 günüm kaldı allahın Izniyle bitiyor :D :D :D bizim branşa çıkma ihtimali düşük hocam . Bizim yerler Temmuz ayının sonunda açıklandığında o zaman forumlarda binde bir görmüştüm asker öğretmenlik çıktığını ama inşallah istediğin olur .

2011 de 15 arkadaşımdan sadece 3 üne çıkmamıştı bilemiyorum diğer seneler nasıldı.

Tamamen nasip meselesi kimse seçim işlemlerinin nasıl olduğunu net bir şekilde bilmiyor. Herkes fikir yürütmeye çalışıyor ama bir yerde o fikir çöküyor. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

Celbi bozdum Ağustos döneminde gidiyorum asker öğretmenlik çıkar inşallah 8)

branş ile alakası yok,tamamiyle kısmet,bi dönem fazla almışlardı arkadaşlarımın hepsine çıktı,benim gittiğim dönem ise az aldılar 10 kişiden 1 kişiye anca çıkmıştı..

bilişimcilerin sansını bilmem ama bnende o sans yoktu. ben gitmeden 1 sene once beden egitimi ogretmenleri bile asker ogretmen olarak kendi okullarında askerliklerini yaptı.. bana kısa donem cıktı.. bilişimci sansı degilde daha cok kişisel sansa bakıyor o iş:D

geçen sene savunma bakanlığına gönderilen ihtiyaş sayısı listesi bizim normların güncellenmesinden önce oldu ise az çıkması normal.Bu sene çok çıkabilir.Yok eğer geçen sene savunma bakanlığına gönderilen ihtiyaç sayısı listesi bizim normlarımızın girilmesinden sonra ise bu sene de sayı az olur.

eğer dediğiniz gibiyse bu yıl fazla alınma ihtimali daha yüksek hocam.

Geri