asker eşlerinin dikkatine!!

Kodla Büyü

ipek10

Site Gezgini
bugün eşimin çalıştıgı yere kkk ndan bir yazı gelmiş.bu atamada atanamayan eşi ögretmen olan personelin 3 eylüle kadar eş bilgilerinin gönderilmesi istenmiş.inşallah hayırlı bişekilde sonuçlar bu gelişme...

Evet ben de atanamadim erdege asker esiyim duyydum hocam dedieginizi insallah olur seminer donenmu icin rapor alip beklicem

geçen yıl hakim ve savcı eşi öğretmen olanları kasım ayında özür gurubu ataması yapıldı bu işler sadece bir zumre gözetilerek yapılırsa bu haksızlık olur umarım bütün özür grupları için ortak bir çözüm bulunur

Ortak bir cozum en iyisi bunun icin ugrasiyoruz fakat askerler 1-2 yilda bir tayin goruyor bunu nasil cozucez

zeykum' Alıntı:
Ortak bir cozum en iyisi bunun icin ugrasiyoruz fakat askerler 1-2 yilda bir tayin goruyor bunu nasil cozucez

dün bir bayan öğretmen eşi ile 2 yıldır bir araya gelemediğini ve bu süreşte 2 çocuğunu düşük yaptığını söyledi bunu nasıl çözeceksiniz. askerin %90 iki yılda bir tayini çıkmaz.

hocam herkes için bi şeyler yapılmalı ...fakat askerlerin tayini ile ilgili bilginiz yok galiba meslekte 6. yılım eşim görevinden dolayı 3. tayinim askerler zaten çok sık değiştiriyor bir de es tayini problemi var lütfen biraz bilgi alıp asker eşlerinin durumunu öğrenin

meryem4068' Alıntı:
hocam herkes için bi şeyler yapılmalı ...fakat askerlerin tayini ile ilgili bilginiz yok galiba meslekte 6. yılım eşim görevinden dolayı 3. tayinim askerler zaten çok sık değiştiriyor bir de es tayini problemi var lütfen biraz bilgi alıp asker eşlerinin durumunu öğrenin

onlarca asker eşi tanıyorum. bu kadar sık tayini yapılmıyor yapılıyorsada kimse eşi ile ayrı kalmasın. burda eşi özel sektörde çalışan bankacı olan veya eşi öğretmen olanın suçu ne? polsilerde çok sık yer değiştirir onların suçu ne? çözüm olacaksa bence herkez için olmalı

Konu hakkinda bilginiz yoksa yuzde hesabiyla konusmayin cesur yurek hocam esim 7 yillik asker biizim 6. Ilimiz burasi oturdugun yerden konusmak kolay

ipek10' Alıntı:
bugün eşimin çalıştıgı yere kkk ndan bir yazı gelmiş.bu atamada atanamayan eşi ögretmen olan personelin 3 eylüle kadar eş bilgilerinin gönderilmesi istenmiş.inşallah hayırlı bişekilde sonuçlar bu gelişme...
hocam siz atandınız benim eşimin çalıştığı yere, ben atanamadım. insallah kurumlar arasında adaletsiz bir durum oluşmaz.

bakın yıllardır bu ülkede asker eşlerine torpil yapıldı siz daha yenisiniz. asker eşleri için özel kontenjan bile vardı bazıları eşlerini joker öğretmen bile yapıyordu bazı asker eşleri askeri araçlarla okula geliyor müdür bile korkusundan ağzını açamıyordu. bu ülke bunları yaşadı. ben çok asker eşi ilede çalıştım bunların bazılarında şahit oldum. bunları sizi tenzih ederek yazıyorum. biz hepimiz öğretmeniz öğretmenlikte hiç kimseye ayrıcalık tanınmaz. ya herkeze aynı uygulama yapılmalı yada hiç bir kimseye

geçen yıl hakim ve savcı eşlerine özel bir uygulama yapıldı. bunlar yanlış işlerdir. adalaet herkez için olmalı bana göre bütün eşler bir şekilde bir araya getirilmeli. tabi suistimal edenleride tesbit edlip gerekn ceza verilmeli

cesur yürek99' Alıntı:
bakın yıllardır bu ülkede asker eşlerine torpil yapıldı siz daha yenisiniz. asker eşleri için özel kontenjan bile vardı bazıları eşlerini joker öğretmen bile yapıyordu bazı asker eşleri askeri araçlarla okula geliyor müdür bile korkusundan ağzını açamıyordu. bu ülke bunları yaşadı. ben çok asker eşi ilede çalıştım bunların bazılarında şahit oldum. bunları sizi tenzih ederek yazıyorum. biz hepimiz öğretmeniz öğretmenlikte hiç kimseye ayrıcalık tanınmaz. ya herkeze aynı uygulama yapılmalı yada hiç bir kimseye

geçen yıl hakim ve savcı eşlerine özel bir uygulama yapıldı. bunlar yanlış işlerdir. adalaet herkez için olmalı bana göre bütün eşler bir şekilde bir araya getirilmeli. tabi suistimal edenleride tesbit edlip gerekn ceza verilmeli

Katılıyorum. Bırakın asker eşini akrabasını bile askeri servis getirip götürüyordu okula. Kimseye ayrıcalık tanınmasın.
Hem niye askerle evlendiniz ki. Öğretmenle evlenseydiniz. Şaka tabi:)

iyi valla. asker, savcı, hakim olunca devlette hemen bir çözüm aranıyor. diğer öğretmenlere yapılmayacaksa bu büyük haksızlık olur.

xodeda' Alıntı:
iyi valla. asker, savcı, hakim olunca devlette hemen bir çözüm aranıyor. diğer öğretmenlere yapılmayacaksa bu büyük haksızlık olur.
demek ki bizim aramızda da kast sistemi var,silsile yoluyla devam ediyor,hakim,savcı,asker eşi. son basamakta öğretmen eşi :)

arkadaşlar yine aynı şeyi yapıyoruz... tayini olanlara kızmak bir şeyi değiştirmez bu ayrımcılığı öğretmenlere yapan meb... asker, polis, savcı, hakim eşleri değil... öğretmene ayrıcalık uygulayacak olsa (tabii nerede öyle bakan) şunları tayin hakkı yok ben de istemiyorum dermiydiniz yok... kimse ailesini birleştirmek için elinde geçen bir fırsatı tepmez... dediğim gibi suçlu ayrımı yapan Milli Eğitim Bakanlığı ve onların öğretmeni değersiz gören üst yönetimi...

mb1984' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
demek ki bizim aramızda da kast sistemi var,silsile yoluyla devam ediyor,hakim,savcı,asker eşi. son basamakta öğretmen eşi :)

askere doğuda ihtiyaç var. batıdaki subay astsubay vb.. hepsini doğunun ücra yerlerine göndersinler.. oralarda görev yapmalılar bence..

eşlerinede özel muamele yapılmasını kınıyorum.. yani eşi tayin alıp gelemeyince asker askerlikmi yapamıyor.. yapar yapar.. diğer meslekteki eşler görevlerini nasıl ailelerinden ayrı yapıyorlarsa askerlerde ayrı yaparlar..

tayinci42' Alıntı:
mb1984' Alıntı:
xodeda' Alıntı:

askere doğuda ihtiyaç var. batıdaki subay astsubay vb.. hepsini doğunun ücra yerlerine göndersinler.. oralarda görev yapmalılar bence..

eşlerinede özel muamele yapılmasını kınıyorum.. yani eşi tayin alıp gelemeyince asker askerlikmi yapamıyor.. yapar yapar.. diğer meslekteki eşler görevlerini nasıl ailelerinden ayrı yapıyorlarsa askerlerde ayrı yaparlar..

senin sürekli tayin olmak gibi bir derdin yok, zorunlu hizmetini yaptıysan istediğin yerden kımıldamadan emekli olabilisin, hatta aftan yararlandıysan ankaranın ötesine geçmemişsindir. ama asker eşleri istekleri dışında sürekli 5 bölgede görev yapmak zorunda kalıyor.
bu yüzden saçma sapan kanuşma, adamın canını sıkma...

cesur yürek99' Alıntı:
geçen yıl hakim ve savcı eşi öğretmen olanları kasım ayında özür gurubu ataması yapıldı bu işler sadece bir zumre gözetilerek yapılırsa bu haksızlık olur umarım bütün özür grupları için ortak bir çözüm bulunur
kesinlikle

Suc mebindir tum eslerin tayini cikmali ama burada yazan yorumlari okuyunca icim cizladi batida askere ihtiyac yok diyeni de askerin yaptiklarini elestirenlerde yazik size kimse birbirini cekemez olmus camiamiz arasinda birlik yok herkes arastirmadan yorum yapiyor esim benim yanimda kalsa ben tum sehirlerde yasarim yeterki birlikte olalim ve ulkemiz icin calisalim

arkadaşlar umarıum herkesin gönlün göre olur bazı arkadaslar asker eşlerine ayrıcalık var diyor . Arkadaslar öğretmenlerin çoğunluğu emekli olana kadar bir defa bile doğu görevi yapmayan var... bir askeri personel emekli olana kadar 4 defa doğu görevi yapıyor yani eşleri de 4 defa doğu görevine gidiyor

Geri