Asker öğretmen il dışı tayin hakkı

Kodla Büyü
Biraz erken mayıs ayı için ama aklıma takıldı asker öğretmenken hizmet puanımızı alıyoruz ama il dışı tayinlerde tayin isteme hakkımız oluyor mu?Bu sene Ağustos ayı itibariyle tam 3 yılı dolduruyorum ama rotasyona tabi olmuyorum herhalde ama rotasyona tabi olanlar için tayin isteme hakkı olur herhalde değil mi ? :?

Hocam bende asker öğretmenim ama benim bu sene 2. senem olacak.Benim sorum seneye isteyebilir miyim.Seneye 3. senem olacak

Bu senede istersiniz hocam faruk hocamın yazdığına istinaden(asker öğretmenken) söyliyorum.Zorunlu bölgelere tayin istemek için stayjerlğinizin kaldırılması yeterli ben geçen senede istedim ama puanım yetmedi tabiiki :)

alwaysonline' Alıntı:
fa.ruk44' Alıntı:
ben asker öğretmenken tayin istedim ve tayinim çıktı sende isteyebilrsin...hayırlısı olsun

hangi yıldı hocam. şu an bildiğim kadarıyla (aylıksız yıllık izinde) iken istenmiyor.
hocam askerlik bitime 2 ay kalmışsa tayin isteyebiliyoruz diye biliyodum faruk hocamda bu konudaki şüphelerimi giderdi mayısta isteyebiliyoruz ama başka zaman isteyemiyoruz.

3.3. Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici
görevlendirilenler, yurt dışında görevli olanlar ve askerlik dâhil aylıksız izinli olanların başvurusu
alınacaktır. Bunlardan ataması yapılanlarla ilgili olarak 7201 sayılı Kanun hükümleri uygulanacaktır.

yanlış biliyormuşum demekki.
ben de asker öğretmenim ama bu yıl istemeyeceğim. isteyecek olanlara şimdiden hayırlı olsun.

ben de zorunlu hizmet için isteyip istememekte kararsızım :!:

ARKADAŞLAR 29 AĞUSTOS 2007 DE KADROLU OLARAK BİNGÖLE ATANDIM.AĞUSTOS 2009 İTİBARİYLE ASKER ÖĞRETMENLİK YAPIYORUM.NE ZAMAN TAYİN İSTEYEBİLİRİM.BİLENLER CEVAPLARSA SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TŞKÜRLER.
BU ARADA SEYFETTİN GÜNER BİR ÜST DÖNEMİM HEMŞERİM SELAMLAR.

gakgoskentli' Alıntı:
ARKADAŞLAR 29 AĞUSTOS 2007 DE KADROLU OLARAK BİNGÖLE ATANDIM.AĞUSTOS 2009 İTİBARİYLE ASKER ÖĞRETMENLİK YAPIYORUM.NE ZAMAN TAYİN İSTEYEBİLİRİM.BİLENLER CEVAPLARSA SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TŞKÜRLER.
BU ARADA SEYFETTİN GÜNER BİR ÜST DÖNEMİM HEMŞERİM SELAMLAR.

aynı ilde 3 yıl çalışma şartı getirildi bildiğim kadarıyla...sen 29 ağustosta başlamışsın kılavuzda 31 temmuz baz alınıyordu...Ama bu sene 31 ağustosun baz alınması bekleniyor öyle olursa istersin...yoksa sanırım isteyemiyorsun seneye kalıyor...

bu durumda değişme varmı hocalar? bilgisi olan varsa cvp versin

bu sene 4 yılım asker öğretmenim geçen yıllarda neydi durum? tayin isteyebilirmiyim bu sene?

Geri