Asker Öğretmen Temmuz Maaşı

Kodla Büyü

oskicazz

Aktif Üye
Temmuz ayı borosunda hata veriyo e-bodro aynı sıkıntıyı yaşayan varmı ?
Ne kadar yatmış?

ben de Şırnak'ta görev yapmaktayım, adamların yarım maaş yapması gerekirken bana da 2288 yatmış, bunun iadesi için dünya uğraş şimdi, ayrıca teğmen olunması gerkmiyor mu son ay? Buna göre maaş yapıldığından da şüpheliyim...

Susamuru' Alıntı:
ben de Şırnak'ta görev yapmaktayım, adamların yarım maaş yapması gerekirken bana da 2288 yatmış, bunun iadesi için dünya uğraş şimdi, ayrıca teğmen olunması gerkmiyor mu son ay? Buna göre maaş yapıldığından da şüpheliyim...
hocam çok komiksin millet ne derdinde sen öğretmen olarak askerliği yedin bitirdin teğmenlikten bahsediyorsun
her sabah 5 te kalkıp traş kuyruğuna girip saat 6 30 da sayıma çıksaydın ordan yemeğe ordan da silahını teslim alıp eğitime eğitim yoksa nöbete
gitseydin teğmen değil onbaşı bile olmak istemezdin. :puhaha:

hipopotam' Alıntı:
Susamuru' Alıntı:
hocam çok komiksin millet ne derdinde sen öğretmen olarak askerliği yedin bitirdin teğmenlikten bahsediyorsun
her sabah 5 te kalkıp traş kuyruğuna girip saat 6 30 da sayıma çıksaydın ordan yemeğe ordan da silahını teslim alıp eğitime eğitim yoksa nöbete
gitseydin teğmen değil onbaşı bile olmak istemezdin. :puhaha:

hocam asker öğretmenler diğer yedek subaylar gibi son ay teğmen statüsüne yükselirler. kısa dönemle kıyaslamak neden?
bununla birlikte keşke tüm öğretmenler asker öğretmen olarak yapsalar askerliği....

hocam mesele askerliği kısa dönem, asteğmen ya da asker öğretmen olarak yapıp yapmamak dğil, herhalde seçim şansı biz de değil, hangisi de gelirse elimizden geldiğince başarıyla yerine getirmeye çalışırız görevimizi, ama benim demek istediğim ortada yanlış hesaplanmış durumlar var, herkes asker öğretmen fakat çok farklı meblağlardan bahsediliyor ki, saolsun Şırnak'ta bu işler daha karışık gibime geliyor, tabii ki almam gerekenden eksik bir ücret yansıtılmışsa hakkımı ararım, ortada bırakacak değilim, bir iş yapılıyorsa doğru yapılmasını beklerim, olması gerekende budur diye düşünüyorum...Farklı illerdeki uygulamaları da öğrenmek istemem de doğaldır, kıyaslama açısından...

Susamuru' Alıntı:
hocam mesele askerliği kısa dönem, asteğmen ya da asker öğretmen olarak yapıp yapmamak dğil, herhalde seçim şansı biz de değil, hangisi de gelirse elimizden geldiğince başarıyla yerine getirmeye çalışırız görevimizi, ama benim demek istediğim ortada yanlış hesaplanmış durumlar var, herkes asker öğretmen fakat çok farklı meblağlardan bahsediliyor ki, saolsun Şırnak'ta bu işler daha karışık gibime geliyor, tabii ki almam gerekenden eksik bir ücret yansıtılmışsa hakkımı ararım, ortada bırakacak değilim, bir iş yapılıyorsa doğru yapılmasını beklerim, olması gerekende budur diye düşünüyorum...Farklı illerdeki uygulamaları da öğrenmek istemem de doğaldır, kıyaslama açısından...
alınma hocam şakalaştım sadece. hayırlı teskereler.

bellagio' Alıntı:
ya bana tam yatmış ne salaklık tezkere zamanı iade edicez bide 2212 bu arada
teskereyi beklemeyiniz en kısa zamanda ödeyiniz geri. çünkü bana bırakın temmuzu ağustos bile tam yatmıştı. :verymad: faiziyle hemen ödedim ama siz 1 yıl beklemeyin derim ben.

Maaşları tam yatan arkadaşlar bordrolarını paylaşabilir mi acaba? farkılığın nereden kaynakladığını tespit edebilmek için...

bana tam maaş 2208 yatmıs. geri ödenecek parayı mem'deki memur hesapladı. 1318 yatırmam gerekiyormus. yani bu aylık maaşım 880 yatmıs olacak.diger arkadaslara göre arada baya bi fark var.
bunun hesabı nasıl yapılır bilmem ama yarım maas olunca 2208 in yarısı 1104 ediyor zaten...yanlıslık olabilir mi diye sordum. emekli kesenegini maasınızdan kesiyoruz dedi.
hiç akla mantıga uygun bişey degil ama nereye itiraz edecem...

aziz.gumus' Alıntı:
bana tam maaş 2208 yatmıs. geri ödenecek parayı mem'deki memur hesapladı. 1318 yatırmam gerekiyormus. yani bu aylık maaşım 880 yatmıs olacak.diger arkadaslara göre arada baya bi fark var.
bunun hesabı nasıl yapılır bilmem ama yarım maas olunca 2208 in yarısı 1104 ediyor zaten...yanlıslık olabilir mi diye sordum. emekli kesenegini maasınızdan kesiyoruz dedi.
hiç akla mantıga uygun bişey degil ama nereye itiraz edecem...
İtirazlık bir durum yok hocam, hesaplama doğru. Emekli keseneği vs.(bordro'nun kesinti tarafı) kısmındaki herşey tüm tüm alınıyor. Dolayısıyla sana maaşının 3'te 1'i kalıyor. Bu yüzden yarım maaş yaptırın(dilekçe verin) diye konuştuk burada.

1090 yatan arkadaşlar için açıklama..
2008 de SGK düzenlemeleri sırasında değişen kanundan dolayı kanundan sonra göreve başlayanlara 1240 kanundan önce başlayanlara 1090 yatmış..
Yani her zamanki gibi saçma sapan adaletsiz bir sistem yüzünden mağdur olduk.. :x
Bende 2006 da göreve başladım geçen yıl göreve başlayan arkadaşla aynı yerde asker öğretmenlik yaptık ve o benden yaklaşık 150 lira fazla aldı..
Mantıken benim fazla almam gerirken saçmalığa bakın eşit bile değil o benden çok fazla aldı.. :(

anladım hocam sagolun. dediginiz gibi hesaplayınca dogru çıkıyor.
peki agustosta asıl görev yerimize donecegiz. ayın 15 ' ine kadar olan maasımızın hesaplanması nasıl oluyor biliyor musunuz??

aziz.gumus' Alıntı:
anladım hocam sagolun. dediginiz gibi hesaplayınca dogru çıkıyor.
peki agustosta asıl görev yerimize donecegiz. ayın 15 ' ine kadar olan maasımızın hesaplanması nasıl oluyor biliyor musunuz??
1 ağustos'ta asıl görev yerinize gidip hemen göreve başlama yazınızı çıkarıyorsunuz(bunun için tezkere kağıdınız gerekli, dilerseniz asker öğretmenlik yaptığınız yerden rica edip asıl görev yerinize tezkerenizi fax'latabilirsiniz). 1 ağustos'ta göreve başlama yazınız çıkarsa (1 ağustos - 14 ağustos) arası için 14 günlük yevmiye alıyorsunuz. Örneğin öğretmenlik maaşınız 1.650 ise 700-750 gibi birşey yatıyor(tam emin değilim)

birde görev tazminatı veya yolluk gibi birşey yatması gerekiyor kanımca

ramo87' Alıntı:
birde görev tazminatı veya yolluk gibi birşey yatması gerekiyor kanımca
Yolluk yatıyor hocam. 1 ağustos'ta ilişik kesilince 3-4-5 ağustos gibi yatıyor hesabınıza. Tabi okulunuzun memurunun(okulda memur yoksa ilçedeki memur'un) yolluğunuzu yapması gerekiyor.

Geri