ASC Ders Dağıtım İle İlgili!!!

Kodla Büyü

m32m

Aktif Üye
arkadaşlar okulumuzda ASC ders dağıtım programını kullanıyoruz. çok iyi bir program ama bi sorunun üstesinden bi türlü gelemedim. okulumuzda bir günde 6 saat ders var ve 4-5 arası öğle arası. Programda "Sınıflar" sekmesinden "Constraints" seçeneğini seçip bütün sınıflar için öğle arasını "4-5" olarak ayarladımda(ekte görüldüğü gibi) ise program dağıtımı yapamıyor(illaki açıkta ders kalıyor). bu konuda çözüm yolunu bilen varmı ?

Ekli dosyalar

• asc.jpg
    asc.jpg
    98.3 KB · Görüntüleme: 2,489
öğle arasının önemini söylemeyi unuttum :roll: 2 saat üst üste işlenmesi gereken desleri 4. ve 5. saatlere bölmemesi için uğraşıyorum. örneğin programda ayarlama yapmazsak matematik dersinin bir saatini 4. saate diğer bir saatinidi öğlenden sonraki 5.saate veriyor.

arkadaşlar asc nin üst versiyonunda yazılmış olna derslik öğretmen ders bilgileri kaydedilere alt versiyonda kullanılabilir mi ? teşekkürler.

asc de öğremenlere , sınıflara çıktı almak için progmatic de ki gibi rehberlik sınıfı , klüp, nöbet yerini otamatik yazmak mümkün mü... öğretmene ders programı verdiğimizde girilmiş verilerde ders proğramında yer alsın proğmatice ki gibi mümkünmüdür.

SElam hocalarım, bilgilerinizden dolayı teşekkü,r ederim. Ben asc de panodan bilgi al bölümünü yapamadım. Aslında yapmak istediğim. Seçmeli dersleri oraya aktarıp sorunumu çözmek ama bir türlü veriyi aldıramadım. yardım eder misinz?

excel de öğrenci listeleri karşısında seçmeli derslerin olduğu şekilde kopyala .. sonra asc de panodan al de bilgileri aktarır zaten.

Geri