Artırılmış gerçeklik ile 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliği

Kodla Büyü
etkileşimli tahta da olmuyor hocam ben bugün denedim ayaklar havada kalıyor.En temizi çıktı alıp fotoğrafı yere kadar uzatmak.

etkileşimli tahta da olmuyor hocam ben bugün denedim ayaklar havada kalıyor.En temizi çıktı alıp fotoğrafı yere kadar uzatmak.
Resmi yakınlaştırın. Alt ve üst kısımlar taşsa bile yakınlaştırın. Resim ne kadar büyük olursa, görüntü o kadar büyük ve önde çıkıyor. Keşke hazırlayan kişiler, görüntüyü büyütüp, küçültme, taşıma vb. işlemleri yapabilecek şekilde tasarlasaymışlar. 3 boyutlu model elde olsa, vuforia denilen araçla aynı uygulamayı yapmak zor değilmiş.

http://www.tepebasi.bel.tr/reklam/TepebasiAG.jpg
adresindeki resmi Photoshop ile açıp (bendeki photoshop hata verip, açmadı, resme sağ tıklayıp, kopyala/yapıştır diyerek aktarmak zorunda kaldım), ortadaki yazıyı silip, okulumun adını yazıp, pdf olarak yüksek kalitede kaydettim.
Ardından Adobe Reader programında açıp, Yazdır dedikten sonra, Poster seçeneğini seçip, Döşeme ölçeği kısmına 1300 yazdım, yönlendirmeyi yatay yaptım. Önizleme ekranında resmi kaç A4 sayfasına sığdıracağını gördüm. Ben de 12 sayfa kullanıldı.
Siyah beyaz yazıcıda yazdırdım. Ne yazık ki yazıcının yazdırılamaz boşluğu olduğu için her sayfanın kenarlarında beyaz alanlar oldu, onları da yarın okulda giyotin ile kesip, yanyana siyah bir zemin üzerine (siyah fon kartonu düşünüyorum) ya da bir duvara yapıştırıp, resmi oluşturacağım. Şimdilik yere koyup, birleştirip, uygulama ile baktığımda resmi tanıdı ve Atatürk görüntüsünü oldukça büyük bir şekilde gösterdi. Sanırım kenarlardaki beyazlıkları kestiğimde daha iyi olacak.
Yalnız yazdırırken yazıcının ayarlarından yüksek kalitede yazdıracak ayarları yaparsanız siyahlar daha siyah çıkar. Ben de bazı sayfalarda silik çıktı, sanırım onları da tahta kalemi ile boyayabilir ya da eğer siyah fon kartonu bulabilirsem, sadece resimdeki beyaz alanlar kalacak şekilde makas ile kesip, ardından kartona yapıştırarak daha iyi bir görünüm elde etmeye çalışabilirim.
Denemenizi tavsiye ederim.

Peki hocam arka plan rsmi buradaki mi olmak zorunda. Mesela ic yazı falan olmasa sadece siyah zemin olsa olmuyor mu

Fotoğrafın 2m*1m ebatlarda pdf ve illustrator dosyası

Ekli dosyalar

• Vr.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 246
  • Vr.zip
    2 MB · Görüntüleme: 127
kaydet dediğimde de paylaş dediğimde de programdan çıkıyor bi çözümü var mı? (iphone 5)

Son düzenleme:
arkadaşlar uygulamayı android telefonlara indirirken ne yazarak aratıyoruz. anıtkabir ag yazdığımda çıkmıyor

Bu uygulamanın nasıl yapıldığını anlatabilecek bir arkadaş var mı? Yani APK'nın yapılması ve resmin içine görüntünün tanımlanması işlemlerinden bahsediyorum.

Fotoyu kaydet dediğimizde programdan çıkmıyor, DCIM klasörüne kaydediyor. Belki programa dosya oluşturma izni verilmemişse böyle bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Paylaş dediğimde de aynı sıkıntı var bi türlü fotoyu kaydetmiyor. Telefonu pcye bağladım dcim klasörüne baktım yine bişi yok. iphone 5 var bende de acaba ondan mı? Yada programın klasör oluşturmasını nasıl sağlayabiliriz bilen var mı acaba?

Bendede kaydetmiyor ekran görüntüsü alıyorum bende öyle kaydediyorum

bende yaptım oluyor hocam keşke şu atatürkün modelini paylaşsalarda bizde kendi resmimizden yapabilsek vuforia ve unityle yapılabiliyor ama 3d model yok

arkadaşlar android telefonda remsi kaydettikten sonra programdan bir türlü çıkamıyorum.ancak telefonu kapatarak çıkabiliyorum .sorun nedir acaba

Geri