Arkadaşlar Flash Projesi için bir sorum olacak?

Kodla Büyü

ÇetinÖğretmen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Bir arkadaş tarih dersi için proje çalışması hazırlayacakmış. Ve benden bu ders için konu anlatımı olan swf dosyası hazırlamamı istedi. ben konuyla ilgili resimleri bulucam. o da kendi sesini gönderecek. sonuçta ben sesi dosyaya ekleyecem.. olayı senarize edecem..merak ettiğim şşu: bu arkadaş ücretini veririm şeklinde bi konuşma yaptı. ben ücret olarak nasıl bir yol izleyim sizce?? yani 3 dk.lık bir swf için ölçüt olarak ne alayım?? inşallah konuyu anlatabilmişimdir :)) yardımcı olursanız sevinirm.. :alkis:

istediği şey tam olarak nasıl , basit mi zor mu...nasıl bir şey istiyor ....

hocam tarih dersinde bir konuyu animasyon olarak anlatmam gerekiyor. bu da yaklaşık 3 dk. gibi sürecek. içindeki resimleri pshop vasıtasıyla başka bir yerden aldım. bir zemin üstünde diğer nesnelerin hareketi sözkonusu. bir de arkadaşın sesi olacak diğer katmanda.. bir kaç efekt olacak.. olay bundan ibaret. örneğin; savaş başladı deyince bir tank resmi ilerleyip top atacak.. karşıda da topun düştüğü yer sembolik olarak bir efektle belii olacak.. basit gibi görünüyor ama işte frame'lerle çalışınca katmanlarda hangisi bitip hangisi başlıyor olunca biraz yorucu oluyor.. umarım biraz açıklayıcı olmuştur..

Sahne başına ücretleme yapılıyor hocam, her bir sahne için 50-100 tl arası bir ücret alıyorlar.

Ücret olayını iş bitimine bırakırsan üzülebilirsin hocam
O yüzden tavsiyem işe başlamadan önce bu konuları netleştirmen.

omd' Alıntı:
Sahne başına ücretleme yapılıyor hocam, her bir sahne için 50-100 tl arası bir ücret alıyorlar.
hocam ben tek sahne çalıştım ve yaklaşık 2-3 dakika arası birşey oldu. ama çok zahmetli oldu. frame frame çalışmak sesleri bindirmek ve ağrıyan göz, şişen kafa ;)) vala bilmiyorum biraz da kendimi yordum gibi.. ama dediğiniz gibiyse rakam çok az.. elemanlar bugün nerdeyse blog sitelere bile 250-300 alıyorlar.. ben bunla biraz fazla uğraşacam gibi... bu arada cevaplarınız için teşekkürler..

detaya göre fiyatı artır hocam :) 50-100 alanlarda da öyle ahım şahım sahneler olmuyor. Basit bir iki animasyonlu bir sayfa ve balonlar vb içinde yazılar şeklinde oluyor.

Geri