ARKADAŞLAR ÇOK ACİL YARDIMCI OLUR MUSUNUZ??

Kodla Büyü

ebrugdk

Üye
Okul müdürümüz okul tanıtım broşürü hazırlamamı istedi. Bende bir arkadaşımdan yardım aldım çünkü photoshop kullanmadım üniversitede ve bilmiyorum. Yalnız arkadaşıma A4e basılacağını söylediğim halde çok düşük çözünürlüklü yapmış. Müdür acil bir şekilde şimdi teslim istiyor. Yardımcı olabilir misiniz çözünürlüğünü nasıl arttırabilirim??

orijinal belgenin baskı kalitesi en az 300 dpi olarak ayarlaman gerekli. kullandığın görsellerin çözünürlük değerleri küçükse zaten yapamazsın. acil durumlarda seçenek "Word" ü kullanmaktır. Güzel bir iş yapabilirsin.

Sayın hocam, matbaada mı bastıracaksınız yoksa kendiniz yazıcıdan çıktı mı alacaksınız?
Kendiniz yazıcıdan çıktı alacaksanız, resmi Word'e ekleyip, gerekli şekilde büyütüp, yazdırın. Matbaa'da çoğaltacaksanız, matbaanıza danışıp, durumu anlatın. Çözüm yolu var mı şeklinde sorun. Aksi halde çözünürlüğü artırsanız bile resimler vs. çok bozulacaktır. Ya da en baştan yeniden, yüksek çözünürlüklü resimlerle çalışmayı yeniden tasarlamanız gerekecektir.
Eğer dosya boyutu fazla değilse buraya eklerseniz belki arkadaşlar yardımcı olurlar. Ancak öncesinde çoğaltma işini nasıl yapacağınızı yazarsanız iyi olur.

Arkadaşlar yeni baştan birşeyler yapmaya çalıştım ama bu defa da okulun logosunu eklemeyi başaramadım. Yardımcı olabilecek kimse var mı? :( Müdürü bekletiyorum yarım saate teslim etmem lazım.

Geri