Arkadaşlar meslek lisesine yeni atandım

Kodla Büyü

memento

Üye
Arkadaşlar meslek lisesine atandım, daha önce ilk öğretimdeydim. bu ek ders meseleleri biraz karışık beni aydınlatabilirseniz sevinirim (T.E.F. Bilgisayar Mezunuyum)
1. Bölüm şefi kaç saat ek ders alır
2. Atelye şefi kaç saat ek ders alır
3. Koordinatörlük en fazla kaç saattir.
4. En fazla kaç saaat derse gireriz ve kaç saat ek ders alırız.
5. Ve En ideal durumda en fazla kaç saat ek ders alabilirim(ders+şeflik+koordinatör+açık lise+ders dışı etkinlikler+ v.s.)

Ev aldım ve borcum var bu sene var gücümle çalışıp borcumu kapatmak istiyorum.

maaş karşılığı 20 saat. toplam girdiğin derslerin 11 saatine 1 saat hazırlık ücreti alıyorsun. işletme ücreti büyükşehir ve öğretmen sayısına göre değişir, max. 20 olabilir ama okulda dersin zaten çoksa haybeye gidebilir.

en çok 27 saat ek ders var ama +2 sınıf öğretmenliği ile 29 saat ek ders alabilirsin.
açık lise ile +10 saat daha alabilirsin. Yani oldu 39saat ekders.

örgün eğitimde ek dersin 27 den az olusa, açık lisede 10 saatten fazla, (tamamen dolduruncaya kadar 15-20 saat ders alabilirsin.) yani 39 saate kadar ekders alabilirsin.

Evi kolay ödersin, ben kendimden biliyorum

Maaş karşılığı: 20s
Bölüm Şefi: 10s
Atölye şefi: 6s
Koordinatörlük:16s-20s
derse hazırlık:10 saate bir
diye biliyorum.

tek hayalim meslek lisesine geçebilmek...ama geçemiyorum açık değil :verymad: :verymad: :verymad:

arkadaşlar teşekkür ederim
yeni atandığım okulda öğretmen başına (12 kişiymişiz benle birlikte) 40 saat ders var 20 saat maaş karşılığı oluyor tabiiki. 10 saat açık lise var (herkes 10 saat derse girdiğini söylüyor) 5 saat de koordinatörlük var.
bu durumda
ekders=20 +3 (11'e 1)+ 5(koor.) + 10 (açık lise) =38 saat
olur herhalde yanlışım varsa düzeltin

birde hafta içi 27 sınıfın varsa 29 saat in üzerinde ek ders alınmıyormuş doğrumudur.(açık lise hafta sonu)

arkadaşlar bende meslek lisesine yeni atandım. 5 yıl ilköğretimde çalıştım. Meslek lisesinde çalışan arkadaşlara sorum olacak
1- ilköğretimde çalışırken derece kademe olarak 9/1 olarak başladım.5 yıl çalıştım 8/3 oldum. Ama teknik öğretmenler 8/1 oarak başlıyor.kademe ve derecemin yükselmesi için herhangi bişey yapmama gerek var mı?
2- ilköğretimde çalışırken maaş karşılığı olarak 15 saat derse giriyordum.Meslek lisesinde maaş karşılığı 20 saat. doğrudan Teknik öğretmen maaşımı alırım.teknik öğretmen maaşı almam için bişey yapmam mı gerekiyor?

8-1 olarak başlamak için meslek lisesinde çalışmak şart değil diye biliyorum fakat siz öyle başladıysan muhtemelen meslek lisesine geçtikten sonra onu kimse farkedip düzeltmez okulunuza bir dilekçe verebilirsiniz.

maaş olayında da unutulabilir mart maaşları yapılmadan okulunuzdaki memura sorabilirsiniz olmadı onun içinde bir dilekçe yazın.

Geri