ARKADAŞLAR TSI MOTORA LPG TAKILIYORRRRRRRRRRRRR

Kodla Büyü
Hocam benim araç tsı değil ama seat alma fikrim vardı bir ara araştırmıştım. O zaman yok deniliyordu. Daha doğrusu Pahalı kitlerdi. 3-4 bin liradan bahsediliyordu en az fiyat konusunda bilgi verebilir misiniz?
Kullanan varsa görüşlerinide almak isterim.

TSİ MOTORDA YAPTIĞIM ARAŞTIRMALARA GÖRE SENELİK 10000 KM Yİ GEÇMİYORSANIZ LPG GEREKSİZ
NEDEN ? ÇÜNKÜ LPG NİN KENDİNİ AMORTİ ETMESİ İÇİN YAKLAŞIK 30 -35 000 KM GEREKİYOR
YAKIT NE YAKAR DERSENİZ BENDE 1.4 TSİ PASSAT 122 BEYGİR VAR ŞEHİR İÇİ 380 ŞEHİRLER ARASI 280 -300 GİBİ BİŞEY YAKIYOR
BUNDAN ÖNCE 1.4 DİZEL 307 KULLANIYORDUM BİRAZ FARK OLDU YAKITTA TABİ AMA ARAÇ FARKINI GÖZETİNCE
DEĞMİYOR DİYEMEM...

whisper4141' Alıntı:
TSİ MOTORDA YAPTIĞIM ARAŞTIRMALARA GÖRE SENELİK 10000 KM Yİ GEÇMİYORSANIZ LPG GEREKSİZ
NEDEN ? ÇÜNKÜ LPG NİN KENDİNİ AMORTİ ETMESİ İÇİN YAKLAŞIK 30 -35 000 KM GEREKİYOR
YAKIT NE YAKAR DERSENİZ BENDE 1.4 TSİ PASSAT 122 BEYGİR VAR ŞEHİR İÇİ 380 ŞEHİRLER ARASI 280 -300 GİBİ BİŞEY YAKIYOR
BUNDAN ÖNCE 1.4 DİZEL 307 KULLANIYORDUM BİRAZ FARK OLDU YAKITTA TABİ AMA ARAÇ FARKINI GÖZETİNCE
DEĞMİYOR DİYEMEM...

hocam ben bu konuyu uzun zamandır takip ediyorum sen hangi sistemi söylüyorsun direk sıvı sistemler çıkmadı henüz izin aşamasında

VALLA HOCAM SIVI KATI BİLMEM SERVİSE GİTTİM ADAMLAR TAKIYORLAR HATTA ARABAMIN AYNISINA TAKMIŞLAR GARANTİLİ BİR ŞEKİLDE
2008 TSİ PASSAT

hocam brc prins gibi markalar takıyorlar kiti ama tasarruf sadece % 30 civarında ve yüksek devirde motor yine benzinle çalışıyor ve manifolt delme işlemi yine gerçekleşmekte sadece lpg ile çalışan sistemleri hem brc hem prins izin aşamasında olduğu içintakamıyorlar bu sistemler direk enjeksiyon sistemleri için yapılan sistemler

evet ama çoğu kullanıcı bu miktarı yeterli görmeyip bu işlemi yaptırmıyo birde sistem fiyatı 2200 den başlıyo yani diğer sistemlerden pahalı dolayısıyla amorti etmesi uzun zaman alıyor o yüzden direk lpg ile çalışan sistemler mevcut ama henüz ülkemizde takılmıyor fakat bu yıl içinde montaja başlanacak sanırım ve o zaman tsi motor baya bir değer kazanacak

TSI motora tüp taktıran arkadaşlar var mı. 1.4 tsi leon almayı düşünüyorum ne kadara takılır, km de kaç yakar (ortalama), randımanlı çalışır mı ?

Kardeş Casplock tuşun takılı kalmış.

TSI motorlara takılamıyor takılsa bile benzinde tükettiği için değmiyor. Ayrıca normal tüplerden pahalıymış. Dolayısıyla TSI bilip ona göre satın almak lazım.

hasari' Alıntı:

TSI motorlara takılamıyor takılsa bile benzinde tükettiği için değmiyor. Ayrıca normal tüplerden pahalıymış. Dolayısıyla TSI bilip ona göre satın almak lazım.
hocam forumlarda takılıyo deniyo ama takanlar varsa onlardan daha sağlıklı bilgi alırım diye düşünüyorum

agd85' Alıntı:
hasari' Alıntı:

hocam forumlarda takılıyo deniyo ama takanlar varsa onlardan daha sağlıklı bilgi alırım diye düşünüyorum
İşte bu konuda henüz bir netlik yok şimdi takanlar denek olurlar tutarsa herkes takar tutmazsa biraz zararla eskiye dönüş yaparlar. :)

Geri