arduino uzerinden emg isaretlerin elde edilmesi

Kodla Büyü

tlghnfb

Üye
Merhabalar arkadaslar,
Ben arduino uzerinden kurdugum ara devre ile kol kaslarindan emg isareti aldim . Bu aldigim isareti arduinoda görünüyorum. Gordugum bu isareti ayni zamanda internet uzerinden telefona aktarmak istiyorum. Bunu nasil yapabilirim ara devre elemanlari nelerdir yardimci olur musunuz.
Tesekkur ederim.

Yapmış olduğunuz çalışma gayet güzel tebrikler. Çalışmanızı paylaşırsanız memnun oluruz. Almış olduğunuz işaretleri, cep telefonunuzdan görmek istiyorsanız, bluetoth modül de işinizi görebilir. İllaki internete açmak istiyorsanız, enj2860 ethernet modülü ile internete aktarabilir ordan herşekilde paylaşabilirsiniz.

Tesekkur ederim verdiginiz bilgi icin bana özellikle intermet uzerinden olani gerekiyo. Eger yapabilirsem sizlede paylasirim.

emg işaretlerini hangi sensörle aldınız. hocam. ayrıca sinyalleri temizlemeye veya işlemeye gerek var mı? daha önceden matlab ile kalp sinyalleri üzerinde çalışmıştım ve gelen sinyallerdeki gürültüleri filtrelemek çok vaktimi almıştı. kol emg'leri üzerinde bende yakın zamanda çalışacağım.

Isaretler elde etmek icin ara devre kurdum hocam içersinde opamplarin islev yaptigi enregrelerle. Emg sinyallleriyle calismak ve islmek istiyosan kesinlikle temizlemeye gerek var. Siz baslayalin ben burdan yardimvi olurum elimden geldigi kadar .

Erdcannet kullanıcı isimli hocam ben bu işlemi glcd. 12864 ilede yapabilirmiyim peki . Bide bu internet modülünu calistirmak icin neler yapmamız gerekiyo bilginiz varmi .

Hocam eğer ethernet shield veya gsm shield üzerinden web ortamına aktarabilirsen IoT siteleri var. Onlar üzerinden takibi ve izleme işlemleri kolay olur.

Arduınonun seri port ekranında görüntülemiş olduğum emg sinyalini internet ortamına aktararak nasıl goruntuleyebilirim ve bu goruntuleme ekranını duzenleme hakkında bilgi verirmisiniz. arkadaslar tasarımımın son adamı bu yardımcı olursanız sevinirim . eger bitirebilirsem bende buradan sizlerle paylasmak isterim.

Tesekkur ederim hocam verdiginiz bilgiler icin. Ben daha glcd baglantisina kadar ilerleyemedim . Arduino onun icin yeterli olup olmadigini da bilmiyorum. Arduino mega almak zorunda da kalabilirim. Eger yeterliyse baglantisi hakkinsda bir bilgimde yok . Halledersem size donerim.

Geri